Sara Takanashi wygrała wszystkie trzy serie treningowe rozgrywane przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Trondheim. Nieźle spisała się Magdalena Pałasz.
W pierwszej rundzie Takanashi ze skróconego rozbiegu (belka dziesiąta, przy dwunastej wszystkich pozostałych) poleciała na odległość 93 metrów, co było wyraźnie lepszym wynikiem od skoków Julii Clair, Julii Kykkänen i Coline Mattel (87 m). W czołówce znalazły się też reprezentantki gospodarzy - Anette Sagen (85,5 m) i Gyda Enger (84 m). Magdalena Pałasz była dwunasta (79,5 m), a Joanna Szwab - dwudziesta trzecia (68 m).
W drugiej serii Japonka już tak bardzo nie odskoczyła rywalkom - uzyskała 97 metrów, a minimalnie bliżej wylądowała Anette Sagen (96 m). Kolejne lokaty zajęły Evelyn Insam (94 m), Coline Mattel (93,5 m), Elena Runggaldier (92,5 m) i Julia Kykkänen (91,5 m). Joanna Szwab i Magda Pałasz skakały równo, zajmując 22. i 23. lokatę (odpowiednio: 75,5 i 74 metry). Wszystkie zawodniczki, poza Takanashi, startowały z belki trzynastej (Japonka z jedenastej).
Ostatnia seria treningowa to ponowny popis Takanashi, która odleciała aż na 101 metr. Daleko za utytułowaną Japonką znalazły się Coline Mattel (94 m) i Anette Sagen (89 m). Magdalena Pałasz ponownie zanotowała dwunasty wynik serii (78 m), natomiast Joanna Szwab zajęła dwudzieste siódme miejsce (64,5 m). Tym razem cała stawka, włącznie z Takanashi, startowała z takiego samego rozbiegu (jedenasta belka).
W trakcie treningu zawodniczkom przeszkadzała pogoda - deszcz oraz wiatr od 0,9 m/s w plecy po 2,6 m/s pod narty.
Wyniki treningu - I seria
10
Susanna Forsstroem
82.0
Anastasiya Gladysheva
82.0
17
Anna Odine Stroem
74.0
20
Alexandra Kustova
70.5
25
Stefaniya Nadymova
65.0
28
Karolina Indrackova
60.0
29
Marte Pauline Skinnes
58.0
34
Tara Geraghty-Moats
DNS
Wyniki treningu - II seria
9
Anastasiya Gladysheva
87.0
11
Susanna Forsstroem
84.5
12
Alexandra Kustova
82.5
18
Anna Odine Stroem
79.0
20
Stefaniya Nadymova
76.5
28
Karolina Indrackova
67.0
30
Marte Pauline Skinnes
60.0
34
Tara Geraghty-Moats
DNS
Wyniki treningu - III seria
10
Anastasiya Gladysheva
80.0
11
Susanna Forsstroem
78.5
16
Michaela Dolezelova
76.5
17
Anna Odine Stroem
75.5
22
Alexandra Kustova
72.0
26
Stefaniya Nadymova
67.0
30
Marte Pauline Skinnes
57.5
34
Tara Geraghty-Moats
DNS