44 skoczków stanie na starcie weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. W tym gronie mamy zawodników świetnie znanych z Pucharu Świata, brakuje za to debiutantów na poziomie CoC.
Zawody w Oberstdorfie odbędą się w zastępstwie za odwołane konkursy Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt (choć w nieco późniejszym terminie - te anulowane miały odbyć się tydzień wcześniej.
Na starcie stanie dość wąskie grono 44 zawodników, jednak nie brakuje prawdziwych gwiazd światowych skoków, choć będących obecnie poniżej szczytowej formy - mowa tu o Richardzie Freitagu, Andersie Fannemelu, Domenie Prevcu czy Anze Semenicu.
Z drugiej strony mamy skoczków bez doświadczeń w PŚ, choć wszyscy startowali już w CoC (Ben Bayer, Luca Geyer, Simon Spiewok, Claudio Haas, Szymon Jojko, Francisco Moerth, Arkadiusz Jojko, Klemens Joniak, Andrea Campregher, Patrik Vitez, Szymon Zapotoczny, Jan Bombek i Soelve Jokerud Strand).
W Oberstdorfie wystąpi sześciu reprezentantów Polski - oprócz wspomnianych już Szymona i Arkadiusza Jojków, Klemensa Joniaka oraz Szymona Zapotocznego będą to Adam Niżnik i Jarosław Krzak.
Puchar Kontynetnalny Oberstdorf |
14 stycznia 2022 (piątek) |
19:00 | odprawa techniczna |
15 stycznia 2022 (sobota) |
14:30 | oficjalny trening (jedna seria) |
15:30 | seria próbna |
17:00 | konkurs indywidualny |
16 stycznia 2022 (niedziela) |
9:00 | seria próbna |
10:15 | konkurs indywidualny |
Lista startowa |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Adrian Sell | |
2 | Ben Bayer | |
3 | Luca Geyer | |
4 | Simon Spiewok | |
5 | Claudio Haas | |
6 | Richard Freitag | |
7 | Szymon Jojko | |
8 | Francisco Moerth | |
9 | Decker Dean | |
10 | Francesco Cecon | |
11 | Anders Fannemel | |
12 | Adam Niżnik | |
13 | Jarosław Krzak | |
14 | Domen Prevc | |
15 | Matthew Soukup | |
16 | Tilen Bartol | |
17 | Arkadiusz Jojko | |
18 | Klemens Joniak | |
19 | Andrea Campregher | |
20 | Casey Larson | |
21 | Patrik Vitez | |
22 | Szymon Zapotoczny | |
23 | Patrick Gasienica | |
24 | Justin Lisso | |
25 | Erik Belshaw | |
26 | Oscar P. Westerheim | |
27 | Andreas Schuler | |
28 | Jan Bombek | |
29 | Elias Medwed | |
30 | Moritz Baer | |
31 | Kilian Maerkl | |
32 | Felix Hoffmann | |
33 | Martin Hamann | |
34 | Anze Semenic | |
35 | Benjamin Oestvold | |
36 | Zak Mogel | |
37 | Maximilian Ortner | |
38 | Soelve Jokerud Strand | |
39 | Anders Haare | |
40 | Joacim Oedegaard Bjoereng | |
41 | Stefan Rainer | |
42 | Philipp Raimund | |
43 | Thomas Lackner | |
44 | Ulrich Wohlgenannt | |