Markus Eisenbichler spisał się najlepiej podczas treningu przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w Stams. Polacy, podobnie jak kilkunastu innych zawodników, nie skakali.
Startujący z ósmej belki Eisenbichler poleciał na odległość 115 metrów, co dało mu wyraźną przewagę nad Rokiem Justinem (110 m) i Stefanem Kraftem (111,5 m w nieco korzystniejszych warunkach). Kolejne miejsca zajęli Mackenzie Boyd-Clowes (108,5 m), Kevin Bickner (108 m) i Halvor Egner Granerud (107,5 m).
Polscy skoczkowie, którzy do Stams udali się w mocnym składzie, trening odpuścili.
Wszyscy zawodnicy startowali z ósmej belki, nie przeszkadzał im wiatr (do 0,5 m/s; na początku pod narty, później coraz mocniej w plecy).
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Markus Eisenbichler
115.0
80.2
3
Stefan Kraft
111.5
70.0
4
Mackenzie Boyd-Clowes
108.5
68.5
5
Kevin Bickner
108.0
67.9
6
Halvor Egner Granerud
107.5
66.3
8
Joacim Oedegaard Bjoereng
106.5
65.4
9
Robert Johansson
107.0
64.9
10
Thomas Hofer
106.5
64.6
11
Fredrik Bjerkeengen
106.0
63.3
12
William Rhoads
106.5
63.1
13
Clemens Leitner
107.0
62.6
14
Maximilian Steiner
104.0
61.3
15
Martin Hamann
103.5
60.0
16
Constantin Schmid
103.5
59.8
17
Manuel Fettner
105.5
59.7
18
Gabriel Karlen
103.5
59.1
19
Miran Zupancic
103.0
58.3
20
Domen Prevc
103.0
58.2
21
Elias Tollinger
102.0
57.7
22
Mika Schwann
103.5
56.4
23
Are Sumstad
102.0
56.3
24
Philipp Aschenwald
103.5
55.6
25
Matjaz Pungertar
100.5
52.6
26
Andreas Schuler
102.0
52.3
27
Michael Glasder
97.5
47.8
28
Marinus Kraus
95.5
44.7
29
Marat Zhaparov
95.5
44.4
31
Andraz Pograjc
93.5
41.5
35
Joshua Maurer
92.0
38.2
36
Tilen Bartol
89.5
34.8
37
Stepan Pasichnyk
90.5
32.0
40
Sabirzhan Muminov
87.0
28.4
41
Thomas Roch Dupland
87.5
26.2
42
Konstantin Sokolenko
84.5
24.8
43
Mathis Contamine
79.0
12.3
44
Aleksander Zniszczoł
DNS
DNS
46
Sebastian Colloredo
DNS
DNS
48
Bartłomiej Kłusek
DNS
DNS
49
Davide Bresadola
DNS
DNS
50
Krzysztof Miętus
DNS
DNS
51
Clemens Aigner
DNS
DNS
52
Viktor Polasek
DNS
DNS
53
Vojtech Stursa
DNS
DNS
54
Przemysław Kantyka
DNS
DNS
55
Ulrich Wohlgenannt
DNS
DNS
56
Vitaliy Kalinichenko
DNS
DNS
57
Vladimir Zografski
DNS
DNS
59
Andrzej Stękała
DNS
DNS
60
Yevgen Marusyak
DNS
DNS
62
Andreas Kofler
DNS
DNS
63
Florian Altenburger
DNS
DNS