Daniel Wenig wygrał serię próbną przed trzecim konkursem Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Dobrze spisali się reprezentanci Polski - Andrzej Zapotoczny i Stefan Hula...
Wenig uzyskał 109 metrów, dzięki czemu wyprzedził Daniela Hubera (110 m). Wysoką trzecią lokatę zajął Andrzej Zapotoczny (113,5 m), za którym uplasowali się Vincent Descombes Sevoie (112 m), Stefan Hula (110 m) i Atle Pedersen Roensen (110,5 m).
Nieco słabiej spisali się Bartłomiej Kłusek (105,5 m - 19.) i Artur Kukuła (108 m - 23.), natomiast fatalne rezultaty zanotowali bracia Miętusowie - Krzysztof (100,5 m - 43.) i Grzegorz (88 m - 61.). Klemens Murańka zrezygnował z udziału w serii próbnej.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Daniel Wenig
109.0
68.7
2
Daniel Huber
110.0
67.4
3
Andrzej Zapotoczny
113.5
66.0
4
Vincent Descombes Sevoie
112.0
65.9
6
Atle Pedersen Roensen
110.5
65.0
8
Manuel Fettner
109.0
63.6
10
Markus Eisenbichler
107.0
62.7
11
Lauri Asikainen
108.0
62.0
12
Fredrik Bjerkeengen
105.0
61.8
13
Vegard Swensen
106.0
61.7
14
Karl Geiger
107.0
61.6
15
Andraz Pograjc
104.5
60.5
16
Robert Johansson
107.0
59.3
17
Manuel Poppinger
106.0
59.2
18
Markus Schiffner
108.0
59.1
19
Bartłomiej Kłusek
105.5
58.6
20
Sebastian Klinga
106.0
57.7
21
Cestmir Kozisek
107.5
57.1
22
Joachim Hauer
104.5
57.0
Jan Maylaender
106.0
56.9
26
Martin Cikl
106.5
56.8
28
Matjaz Pungertar
100.0
56.3
29
Patrick Streitler
105.5
54.8
30
Pius Paschke
106.0
54.2
31
Anze Lanisek
101.5
54.0
32
Christoph Stauder
105.0
53.4
33
Kim Rene Elverum Sorsell
103.5
53.2
34
Alexander Shuvalov
103.5
52.5
36
Michael Neumayer
102.5
51.6
37
Robert Hrgota
100.5
51.5
38
Tomaz Naglic
105.5
51.4
39
Simen Key Grimsrud
102.5
51.3
Elias Tollinger
101.0
51.3
41
Nicolas Mayer
100.5
50.8
42
Andrea Morassi
100.0
49.9
43
Krzysztof Miętus
100.5
49.3
44
Tord-Markusen Hammer
100.5
48.2
45
Alexandre Mabboux
98.0
47.3
46
Killian Peier
100.5
46.5
47
Borek Sedlak
101.0
45.5
48
Oldrik van der Aalst
96.5
44.5
49
Anze Semenic
95.0
43.7
50
Marco Grigoli
94.0
43.5
51
Diego Dellasega
97.5
43.1
52
Daniele Varesco
96.5
43.0
53
Ville Larinto
96.0
42.1
54
Frantisek Holik
94.0
41.3
55
Federico Cecon
92.0
37.4
56
Stefan Kraft
88.0
36.7
57
Pascal Kaelin
94.5
34.4
58
Andreas Schuler
91.5
31.2
59
Aleksei Kamynin
89.5
31.1
60
Lars Antonissen
90.0
29.9
61
Grzegorz Miętus
88.0
28.0
62
Sergey Shulaev
83.5
21.9
63
Ruben de Wit
83.5
20.3
64
Arthur Royer
79.0
11.5
65
Klemens Murańka
DNS
DNS
66
Alexander Sardyko
DNS
DNS