57 panów i 28 pań stanie na starcie zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. W tym gronie mamy pięciu reprezentantów Polski...
Na liście startowej zawodów panów znalazło się 57 skoczków, aczkolwiek takich, których dobrze znamy z Pucharu Świata, jest niewielu - to m.in. Rok Justin, Andreas Alamommo, Alex Insam, Jaka Hvala, Fikip Sakala czy Cene Prevc.
W tym gronie znalazło się też pięciu Polaków - Stefan Hula, Kacper Juroszek, Adam Niżnik, Maciej Kot i Paweł Wąsek.
Gdy popatrzymy na listę startową zawodów pań, nie znajdziemy naszych reprezentantek, brakuje tu również pań startuących na co dzień w Pucharze Świata (choć większość w tym cyklu już rywalizowała). Stąd niewielka liczebność stawki - łącznie 28 zawodniczek; w CoC najwyżej - na drugim miejscu - sklasyfikowana jest Ksenia Kabłukowa z Rosji.
Na sobotę panie i panowie mają zaplanowane oficjalne treningi i konkursy indywidualne; w niedzielę również odbędą się konkursy indywidualne, poprzedzone seriami próbnymi.
Puchar Kontynentalny Brotterode |
7 lutego 2020 (piątek) |
17:00 | odprawa techniczna (kobiety, mężczyźni) |
8 lutego 2020 (sobota) |
9:30 | oficjalny trening (mężczyźni, dwie serie) |
12:00 | oficjalny trening (kobiety, dwie serie) |
14:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
16:30 | seria próbna (mężczyźni) |
17:30 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
9 lutego 2020 (niedziela) |
9:00 | seria próbna (kobiety) |
10:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
12:15 | seria próbna (mężczyźni) |
13:30 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
Lista startowa - mężczyźni |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Nikita Devyatkin | |
2 | Oscar P. Westerheim | |
3 | Florian Molnar | |
4 | Eetu Merilainen | |
5 | Danil Vassilyev | |
6 | Mihnea Alexandru Spulber | |
7 | Dusan Dolezel | |
8 | Daniel Andrei Cacina | |
9 | Patrick Gasienica | |
10 | Rok Justin | |
11 | Casey Larson | |
12 | Daniel Moroder | |
13 | Andrei Feldorean | |
14 | Stefan Hula | |
15 | Nurshat Tursunzhanov | |
16 | Andreas Alamommo | |
17 | Andrew Urlaub | |
18 | Kacper Juroszek | |
19 | Adam Niżnik | |
20 | Alex Insam | |
21 | Matthew Soukup | |
22 | Mikhail Maksimochkin | |
23 | Mark Hafnar | |
24 | Jaka Hvala | |
25 | Maximilian Steiner | |
26 | Sandro Hauswirth | |
27 | Filip Sakala | |
28 | Giovanni Bresadola | |
29 | Stefan Rainer | |
30 | Felix Hoffmann | |
31 | Federico Cecon | |
32 | Mathis Contamine | |
33 | Cestmir Kozisek | |
34 | Jonathan Learoyd | |
35 | Joacim Oedegaard Bjoereng | |
36 | Moritz Baer | |
37 | Lovro Kos | |
38 | Maciej Kot | |
39 | Tjas Grilc | |
40 | Mats Bjerke Myhren | |
41 | Andreas Schuler | |
42 | Dominik Peter | |
43 | Anders Ladehaug | |
44 | Kilian Maerkl | |
45 | Paweł Wąsek | |
46 | Cene Prevc | |
47 | Adrian Sell | |
48 | Peter Resinger | |
49 | Bor Pavlovcic | |
50 | Luca Roth | |
51 | Andreas Granerud Buskum | |
52 | Ulrich Wohlgenannt | |
53 | Markus Schiffner | |
54 | Martin Hamann | |
55 | Sondre Ringen | |
56 | Clemens Aigner | |
57 | Clemens Leitner | |
Lista startowa - kobiety |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Dayana Pekha | |
2 | Veronika Jencova | |
3 | Eva Elise Johansen Amble | |
4 | Katja Markuta | |
5 | Anna Cerna | |
6 | Samantha Macuga | |
7 | Sophie Kothbauer | |
8 | Pia Mazi | |
9 | Nika Vetrih | |
10 | Jerneja Repinc Zupancic | |
11 | Ana Jereb | |
12 | Lara Logar | |
13 | Jillian Highfill | |
14 | Cara Larson | |
15 | Katharina Ellmauer | |
16 | Nina Lussi | |
17 | Vanessa Moharitsch | |
18 | Anna Jaekle | |
19 | Josephin Laue | |
20 | Eirin Maria Kvandal | |
21 | Ingebjoerg Saglien Braaten | |
22 | Karoline Bjerke Skatvedt | |
23 | Astrid Norstedt | |
24 | Michelle Goebel | |
25 | Pauline Hessler | |
26 | Pia Lilian Kuebler | |
27 | Irma Makhinia | |
28 | Ksenia Kablukova | |