Maren Lundby i Yuki Ito wygrywały treningi przed konkursami PŚ w Oslo. Norweżka okazała się najlepsza w pierwszej i ostatniej odsłonie, w drugim zajęła 3. miejsce.
Pierwszą odsłonę wygrała Maren Lundby. 126,5 metra pozwoliły jej wyprzedzić Japonki Takanashi i Ito. W czołówce znalazły się także Katharina Althaus i Kaori Iwabuchi.
W drugiej próbie najlepsza okazała się Yuki Ito, która skoczyła 121 metrów i wyprzedziła Althaus i Lundby (obie po 122 metry). Czwarta była Sara Takanashi.
Ostatni trening należał ponownie do Lundby. Tym razem Norweżka uzyskała 121,5 metra pokonując Ito (119 m), Hoelzl (117 m) i Althaus (115 m).
W treningach nie startowała Daniela Iraschko-Stolz.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Maren Lundby
126.5
69.4
2
Sara Takanashi
124.0
66.9
4
Katharina Althaus
114.0
50.7
5
Kaori Iwabuchi
116.5
48.4
7
Jacqueline Seifriedsberger
114.0
45.4
8
Nika Kriznar
112.5
43.6
9
Anastasiya Barannikova
115.0
38.6
10
Chiara Hoelzl
109.5
38.3
12
Ramona Straub
108.5
36.1
13
Irina Avvakumova
108.0
35.2
14
Lucile Morat
108.0
33.5
15
Ursa Bogataj
105.0
31.1
16
Sofia Tikhonova
110.0
27.2
17
Silje Opseth
105.5
27.1
18
Anna Odine Stroem
102.0
24.1
20
Daniela Vasilica Haralambie
103.0
21.1
21
Julia Kykkänen
105.0
19.5
22
Gianina Ernst
103.0
15.6
24
Juliane Seyfarth
96.0
10.8
25
Manuela Malsiner
95.0
7.1
26
Lara Malsiner
76.5
0.0
27
Daniela Iraschko-Stolz
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Katharina Althaus
122.0
59.7
3
Maren Lundby
122.0
56.9
4
Sara Takanashi
118.0
53.4
6
Nika Kriznar
110.5
43.0
7
Chiara Hoelzl
108.0
39.7
8
Irina Avvakumova
106.0
38.2
10
Jacqueline Seifriedsberger
102.5
32.9
11
Ursa Bogataj
102.0
29.3
12
Anastasiya Barannikova
107.5
28.7
13
Anna Odine Stroem
103.0
28.5
14
Lucile Morat
105.0
25.2
16
Silje Opseth
99.5
22.8
17
Kaori Iwabuchi
95.0
22.4
18
Julia Kykkänen
100.5
18.9
19
Sofia Tikhonova
99.5
16.0
21
Juliane Seyfarth
87.5
8.3
22
Daniela Vasilica Haralambie
97.0
8.2
23
Manuela Malsiner
91.5
8.1
24
Lara Malsiner
82.5
1.6
25
Gianina Ernst
88.5
0.0
26
Daniela Iraschko-Stolz
DNS
DNS
Wyniki 3 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Maren Lundby
121.5
62.0
3
Katharina Althaus
115.0
50.9
5
Nika Kriznar
116.5
49.0
6
Sara Takanashi
112.5
47.8
8
Jacqueline Seifriedsberger
110.5
40.8
9
Kaori Iwabuchi
108.5
35.5
10
Sofia Tikhonova
102.0
34.7
13
Irina Avvakumova
103.0
29.0
14
Ursa Bogataj
105.0
28.3
15
Julia Kykkänen
99.5
27.3
16
Manuela Malsiner
98.5
24.3
17
Silje Opseth
97.0
20.4
18
Lucile Morat
99.0
20.1
19
Daniela Vasilica Haralambie
96.5
19.5
20
Gianina Ernst
94.0
17.9
21
Anna Odine Stroem
95.5
16.0
22
Juliane Seyfarth
96.0
9.4
24
Lara Malsiner
85.0
0.0
25
Daniela Iraschko-Stolz
DNS
DNS
27
Anastasiya Barannikova
DNS
DNS