Jewgienij Klimow okazał się najlepszy podczas trzeciej - ostatniej - serii treningowej przed zawodami Letniej Grand Prix w Hakubie. Polacy - Andrzej Stękała i Krzysztof Biegun - wciąż nie poprawili swojej dyspozycji...
Klimow lądował najdalej spośród wszystkich zawodników (132,5 m). Jako że ewidentnie nie przeszkadzały mu warunki (1,02 m/s pod narty), przewaga nad rywalami była niewielka - drugi Daniel Huber (128 m; wiatr 0,33 m/s) stracił do niego tylk 0,7 punktu; trzeci Junshiro Kobayashi (129 m; wiatr 0,83 m/s) został sklasyfikowany 4,3 punktu za Rosjaninem.
W czołówce pojawili się także Tomaz Naglic (125 m; 0,44 m/s w plecy), Kevin Bickner (123 m; 0,06 m/s) i Robert Kranjec (131 m; 0,62 m/s pod narty).
Polaków ponownie należy szukać w dolnej części tabeli - Andrzej Stękała był 34. (104 m; wiatr 0,18 m/s w plecy), natomiast Krzysztof Biegun potwierdził stabilną, równą formę, po raz trzeci tego dnia będąc ostatnim spośród startujących (87,5 m - wiatr 0,43 m/s pod narty).
Panowie startowali z belek od trzynastej do piętnastej; wiatr wiał z prędkością do 1,6 m/s, z różnych kierunków.
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Evgeniy Klimov
132.5
80.3
2
Daniel Huber
128.0
79.6
3
Junshiro Kobayashi
129.0
76.0
4
Tomaz Naglic
125.0
74.7
5
Kevin Bickner
123.0
73.6
6
Robert Kranjec
131.0
73.1
7
Killian Peier
124.5
72.7
11
Shohei Tochimoto
120.5
66.8
12
Fredrik Bjerkeengen
120.5
65.7
13
Denis Kornilov
123.0
64.6
14
Taku Takeuchi
123.5
64.4
15
Andreas Wank
125.5
62.0
16
Naoki Nakamura
123.0
61.6
17
Gregor Deschwanden
121.0
61.5
18
Yuken Iwasa
119.5
60.8
19
Martin Hamann
123.0
59.7
20
Mackenzie Boyd-Clowes
119.0
59.1
21
Ulrich Wohlgenannt
119.5
57.0
22
Dimitry Vassiliev
118.5
56.7
23
Lukas Hlava
115.0
55.7
25
Kenshiro Ito
118.0
54.5
27
Cestmir Kozisek
117.0
53.7
28
Tomofumi Naito
112.5
51.9
29
Martti Nomme
118.0
51.5
30
Thomas Aasen Markeng
116.0
50.0
31
Sergey Tkachenko
113.0
49.1
Kento Sakuyama
116.0
49.1
33
Antti Aalto
109.5
48.6
34
Andrzej Stękała
104.0
42.4
35
Manuel Poppinger
107.5
41.1
36
Mikhail Nazarov
99.5
33.5
37
Andreas Alamommo
102.0
32.4
38
Sabirzhan Muminov
100.0
27.5
39
Krzysztof Biegun
87.5
0.0
40
Ryoyu Kobayashi
DNS
DNS