Lauri Asikainen wygrał serię próbną przed drugim konkursem Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Fin uzyskał najlepszą odległość rundy - 134 metry.
Fiński skoczek nieznacznie wyprzedził Austriaków - Manuela Poppingera (125 m) i Markusa Schiffnera (124,5 m).
Spośród reprezentantów Polski najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł - 126 metrów dało mu dziewiątą lokatę. Wysoko uplasowali się również wczorajszy zwycięzca Klemens Murańka (13. - 118,5 m) i Stefan Hula (19. - 114,5 m). Trochę dalsze miejsca zajęli Krzysztof Biegun i Krzysztof Miętus (27. i 29.), natomiast w piątej dziesiątce serię zakończyli Bartłomiej Kłusek i Przemysław Kantyka.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Lauri Asikainen
134.0
90.9
2
Manuel Poppinger
125.0
90.0
3
Markus Schiffner
124.5
89.1
4
Anze Lanisek
124.0
86.9
5
Fredrik Bjerkeengen
133.0
83.7
6
Daniel Huber
127.5
83.6
7
Manuel Fettner
124.0
82.2
8
Andraz Pograjc
119.5
81.4
9
Aleksander Zniszczoł
126.0
79.5
10
Nejc Dezman
122.0
79.2
11
Anze Semenic
121.5
77.9
13
Klemens Murańka
118.5
76.8
14
Maximilian Mechler
122.5
76.2
15
Felix Schoft
123.5
74.6
16
Tomaz Naglic
122.0
71.0
17
Robert Hrgota
111.0
70.5
18
Tord-Markusen Hammer
125.0
69.2
19
Stefan Hula
114.5
67.7
20
Pascal Egloff
121.0
67.3
21
Matjaz Pungertar
114.0
67.1
22
Clemens Aigner
120.5
65.9
23
Joachim Hauer
109.5
65.1
24
Simen Key Grimsrud
112.5
64.1
25
Johan Martin Brandt
118.5
63.7
26
Karl Geiger
110.0
61.8
27
Krzysztof Biegun
118.0
61.5
28
Christoph Stauder
109.0
59.2
29
Krzysztof Miętus
116.5
58.6
30
Danny Queck
113.0
57.9
31
Ossi-Pekka Valta
117.5
57.8
32
Diego Dellasega
121.5
57.2
33
Andreas Schuler
115.5
56.4
34
William Rhoads
120.5
56.3
35
Sigurd Nymoen Soeberg
107.0
56.2
36
Florian Altenburger
108.0
55.2
37
Tobias Lugert
112.0
54.8
38
Federico Cecon
113.0
53.0
39
Markus Eisenbichler
105.0
51.8
40
Daniel Wenig
108.0
51.2
41
Marco Grigoli
110.5
49.6
42
Daniele Varesco
110.5
46.3
43
Oldrik van der Aalst
112.0
46.1
44
Pius Paschke
100.5
43.1
45
Bartłomiej Kłusek
98.0
42.9
46
Stefan Hayboeck
99.0
42.8
47
Pascal Kaelin
107.0
42.5
48
Brian Wallace
112.0
40.9
49
Przemysław Kantyka
110.5
38.7
50
Kevin Bickner
106.5
34.7
51
Jere Kykkänen
103.0
33.9
52
Ruben de Wit
102.0
32.6
54
Zeno di Lenardo
101.5
29.3
55
Martti Nomme
100.0
24.7
56
Lasse Moilanen
97.0
21.3
57
Alexander Haupt
96.5
13.2
59
Christian Friberg
94.0
9.1
60
Lars Antonissen
82.5
0.0
Nicholas Mattoon
85.5
0.0
62
Michael Glasder
DNS
DNS