Marita Kramer i Philipp Raimund byli najlepsi podczas serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych na Igrzyskach Europejskich Kraków/Małopolska. Zespołowo najlepsi byli Słoweńcy.
Najlepszą zawodniczką serii próbnej była Marita Kramer (97 m z 23. belki, wiatr 0,26 m/s pod narty), najlepszym zawodnikiem - Philipp Raimund (98,5 m - belka piętnasta, wiatr 1,34 m/s). W czołówce znaleźli się także Nika Prevc (97,5 m), Jacqueline Seifriedsberger (94,5 m), Anze Lanisek (96 m) i Nika Kriznar (94,5 m).
Nieźle spisali się nasi panowie - Dawid Kubacki był siódmy (97,5 m), a Piotr Żyła - dziewiąty (93,5 m). Panie zostały sklasyfikowane pod koniec stawki: Nicole Konderla była 27. (81 m), a Anna Twardosz - 31. (78,5 m).
W ujęciu drużynowym w serii próbnej najlepsi byli Słoweńcy, którzy wyprzedzili Niemców i Polaków. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż w zespole Austrii nie skakali Jan Hoerl i Daniel Tschofenig, a w ekipie Norwegii - Robert Johansson i Marius Lindvik.
Podczas serii próbnej wiatr wiał niemal wyłącznie pod narty, a prędkość podmuchów dochodziła maksymalnie do 2,3 m/s. Panowie ruszali z belek szesnastej i piętnastej, panie - z 23., 22., 21., 20. i - w przypadku Eirin Marii Kvandal - z dziewiętnastej.
Wyniki serii próbnej |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Marita Kramer |
|
97.0 |
61.9 |
2 |
Philipp Raimund |
|
98.5 |
60.6 |
3 |
Nika Prevc |
|
97.5 |
60.0 |
4 |
Jacqueline Seifriedsberger |
|
94.5 |
59.7 |
5 |
Anze Lanisek |
|
96.0 |
56.9 |
6 |
Nika Kriznar |
|
94.5 |
55.8 |
7 |
Dawid Kubacki |
|
97.5 |
54.8 |
8 |
Constantin Schmid |
|
98.0 |
54.7 |
9 |
Piotr Żyła |
|
93.5 |
54.2 |
10 |
Selina Freitag |
|
93.0 |
53.5 |
11 |
Killian Peier |
|
97.5 |
52.0 |
12 |
Timi Zajc |
|
93.5 |
48.8 |
13 |
Anna Odine Stroem |
|
89.5 |
45.6 |
14 |
Enzo Milesi |
|
89.5 |
43.4 |
15 |
Eirin Maria Kvandal |
|
88.0 |
42.0 |
16 |
Valentin Foubert |
|
92.0 |
41.8 |
17 |
Mihnea Alexandru Spulber |
|
91.0 |
36.8 |
18 |
Josephine Pagnier |
|
88.5 |
36.6 |
19 |
Daniela Vasilica Haralambie |
|
92.0 |
35.8 |
20 |
Klara Ulrichova |
|
88.5 |
34.2 |
21 |
Anna Rupprecht |
|
83.5 |
34.0 |
22 |
Daniel Andrei Cacina |
|
82.0 |
32.5 |
23 |
Radek Rydl |
|
86.0 |
31.7 |
24 |
David Rygl |
|
82.5 |
31.6 |
25 |
Julia Clair |
|
83.5 |
31.3 |
26 |
Yevhen Marusiak |
|
79.0 |
30.3 |
27 |
Nicole Konderla |
|
81.0 |
25.8 |
28 |
Sina Arnet |
|
80.0 |
25.4 |
29 |
Karolina Indrackova |
|
78.5 |
23.9 |
30 |
Vitaliy Kalinichenko |
|
80.5 |
21.5 |
31 |
Anna Twardosz |
|
78.5 |
20.9 |
32 |
Emely Torazza |
|
75.5 |
15.3 |
33 |
Alessia Mitu-Cosca |
|
64.5 |
0.0 |
|
Tetiana Pylypchuk |
|
71.0 |
0.0 |
|
Zhanna Hlukhova |
|
55.5 |
0.0 |
36 |
Daniel Tschofenig |
|
DNS |
DNS |
37 |
Marius Lindvik |
|
DNS |
DNS |
38 |
Gregor Deschwanden |
|
DNS |
DNS |
39 |
Jan Hoerl |
|
DNS |
DNS |
40 |
Robert Johansson |
|
DNS |
DNS |
przesuń kursor myszy nad odległość, aby zobaczyć szczegóły skoku
Drużynowe wyniki serii próbnej |
---|
| kraj | | punkty |
1 | Słowenia | | 221.5 |
2 | Niemcy | | 202.8 |
3 | Polska | | 155.7 |
4 | Francja | | 153.1 |
5 | Austria | | 121.6 |
6 | Czechy | | 121.4 |
7 | Rumunia | | 105.1 |
8 | Szwajcaria | | 92.7 |
9 | Norwegia | | 87.6 |
10 | Ukraina | | 51.8 |