Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
6
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
24
27
28
luty 2023
Najbliższe zawody
02.02.2023, godz. 21:35
Whistler HS-104
MŚJ ind. K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 7 periodzie sezonu 2012/2013
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj I II III IV V VI VII suma
1 Hyun-Ki Kim Korea Pd. 1 0 0 0 0 0 0 1
  David Zauner Austria 1 0 0 0 0 0 0 1
3 Matthew Rowley Kanada 2 0 0 0 0 0 0 2
  Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 0 2 0 0 2
5 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 3 0 0 0 0 3
  Alexey Pchelintsev Kazachstan 0 3 0 0 0 0 0 3
  Heung Chul Choi Korea Pd. 3 0 0 0 0 0 0 3
  Pascal Bodmer Niemcy 3 0 0 0 0 0 0 3
9 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 0 4 0 0 4
10 Dimitry Ipatov Rosja 0 5 0 0 0 0 0 5
  Anssi Koivuranta Finlandia 5 0 0 0 0 0 0 5
  Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 0 5 0 5
13 Klemens Murańka Polska 0 0 3 3 0 0 0 6
14 Ville Larinto Finlandia 0 0 7 0 0 0 0 7
15 Anders Johnson USA 0 8 0 0 0 0 0 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 0 8 0 8
  Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 7 0 1 0 0 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 8 0 8
19 Vegard Swensen Norwegia 0 0 9 0 0 0 0 9
20 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 10 0 0 0 0 0 10
21 Jan Ziobro Polska 0 0 0 0 11 0 0 11
22 Fumihisa Yumoto Japonia 12 0 0 0 0 0 0 12
  Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 0 12 0 12
  Andrea Morassi Włochy 0 0 0 0 4 8 0 12
  Krzysztof Biegun Polska 11 0 0 0 0 1 0 12
26 Emmanuel Chedal Francja 13 0 0 0 0 0 0 13
27 Anton Kalinitschenko Rosja 13 0 2 0 0 0 0 15
28 Dejan Judez Słowenia 0 18 0 0 0 0 0 18
29 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 20 0 0 0 0 0 0 20
  Janne Happonen Finlandia 0 11 9 0 0 0 0 20
31 Alexandre Mabboux Francja 25 0 0 0 0 0 0 25
  Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 0 17 8 25
33 Aleksander Zniszczoł Polska 18 0 0 0 8 0 0 26
  Andraz Pograjc Słowenia 0 4 0 0 0 0 22 26
35 Stefan Hula Polska 0 0 0 12 14 0 2 28
36 Marco Grigoli Szwajcaria 9 20 0 0 0 0 0 29
37 Olli Muotka Finlandia 7 6 0 0 11 10 0 34
38 Jakub Janda Czechy 0 24 0 0 13 0 0 37
39 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 0 8 38 0 46
40 Lukas Mueller Austria 40 0 0 0 1 6 0 47
41 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 9 0 0 0 5 35 49
42 Lauri Asikainen Finlandia 0 0 28 7 15 0 0 50
43 Borek Sedlak Czechy 14 39 0 0 0 0 0 53
44 Sho Suzuki Japonia 54 0 0 0 0 0 0 54
45 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 29 1 0 0 8 19 0 57
  Kenshiro Ito Japonia 11 46 0 0 0 0 0 57
47 Alexey Romashov Rosja 0 47 11 0 3 0 0 61
  Peter Frenette USA 22 18 0 0 17 4 0 61
49 Robert Hrgota Słowenia 7 55 0 0 0 0 0 62
50 Antonin Hajek Czechy 2 7 0 0 0 36 20 65
51 Roman Koudelka Czechy 32 0 0 15 10 13 2 72
52 Nicolas Mayer Francja 73 8 0 0 0 0 0 81
53 Kento Sakuyama Japonia 57 18 4 0 4 0 0 83
54 Bartłomiej Kłusek Polska 71 13 0 0 0 0 0 84
55 Vincent Descombes Sevoie Francja 2 0 0 0 7 23 55 87
56 Ilja Rosliakov Rosja 15 44 0 22 0 9 0 90
57 Maximilian Mechler Niemcy 10 15 0 16 33 17 0 91
58 Karl Geiger Niemcy 0 18 60 0 0 11 15 104
59 Tomaz Naglic Słowenia 33 76 0 0 0 0 0 109
60 Krzysztof Miętus Polska 8 0 13 4 22 52 12 111
61 Martin Schmitt Niemcy 0 26 0 62 36 0 0 124
62 Gregor Deschwanden Szwajcaria 40 31 1 6 39 0 12 129
63 Junshiro Kobayashi Japonia 48 73 4 0 9 0 4 138
64 Matjaz Pungertar Słowenia 70 48 7 2 11 18 7 163
65 Danny Queck Niemcy 49 90 17 20 0 0 0 176
66 Sebastian Colloredo Włochy 62 14 37 0 1 68 5 187
67 Yuta Watase Japonia 163 0 17 0 2 7 4 193
68 Denis Kornilov Rosja 7 0 82 10 28 0 70 197
69 Stefan Kraft Austria 0 13 0 68 27 36 71 215
70 Manuel Fettner Austria 0 20 104 57 0 11 39 231
71 Martin Koch Austria 0 13 39 40 33 67 40 232
72 Lukas Hlava Czechy 60 32 62 36 22 20 19 251
73 Michael Hayboeck Austria 47 52 40 31 59 26 7 262
74 Daiki Ito Japonia 0 0 0 0 41 45 212 298
75 Vladimir Zografski Bułgaria 91 43 58 38 38 26 23 317
76 Dawid Kubacki Polska 206 12 67 8 24 1 42 360
77 Rune Velta Norwegia 6 21 73 45 108 9 102 364
78 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 0 90 127 110 7 38 372
79 Andreas Wellinger Niemcy 7 1 290 77 0 3 23 401
80 Thomas Morgenstern Austria 0 96 223 77 12 0 0 408
81 Reruhi Shimizu Japonia 212 115 68 0 0 10 16 421
82 Noriaki Kasai Japonia 96 0 99 8 36 0 185 424
83 Anders Fannemel Norwegia 17 135 145 25 75 44 9 450
84 Andreas Stjernen Norwegia 61 14 40 0 91 177 110 493
85 Andreas Kofler Austria 0 29 396 40 34 0 3 502
86 Piotr Żyła Polska 67 17 0 11 133 69 272 569
87 Jaka Hvala Słowenia 19 109 180 78 40 182 0 608
88 Wolfgang Loitzl Austria 60 0 187 43 115 120 127 652
89 Jan Matura Czechy 47 17 0 44 312 166 109 695
90 Taku Takeuchi Japonia 76 276 129 17 99 89 47 733
91 Andreas Wank Niemcy 409 40 81 34 109 8 55 736
92 Maciej Kot Polska 160 150 52 100 142 50 116 770
93 Peter Prevc Słowenia 46 13 149 100 124 142 229 803
94 Michael Neumayer Niemcy 127 0 145 94 167 102 170 805
95 Robert Kranjec Słowenia 12 16 28 42 350 175 207 830
96 Richard Freitag Niemcy 71 46 220 68 154 100 194 853
97 Tom Hilde Norwegia 162 76 114 164 196 36 108 856
98 Simon Ammann Szwajcaria 247 58 171 46 180 114 42 858
99 Anders Jacobsen Norwegia 0 56 146 316 180 90 146 934
100 Jurij Tepes Słowenia 166 212 80 0 165 107 219 949
101 Kamil Stoch Polska 36 53 99 190 251 62 351 1042
102 Severin Freund Niemcy 0 180 430 126 100 43 224 1103
103 Anders Bardal Norwegia 26 107 286 189 282 25 217 1132
104 Gregor Schlierenzauer Austria 0 53 448 360 192 320 300 1673
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:35
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
3 lutego 2023 (piątek)
00:05
MŚJ Whistler
konkurs ind. M
10:00
PŚ Willingen
oficjalny trening K
12:00
PŚ Willingen
kwalifikacje K
13:15
PŚ Willingen
oficjalny trening M
16:00
PŚ Willingen
konkurs mix
18:15
PŚ Willingen
kwalifikacje M
21:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
23:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
4 lutego 2023 (sobota)
11:00
PŚ Willingen
seria próbna K
12:15
PŚ Willingen
konkurs ind. K
15:00
PŚ Willingen
seria próbna M
16:10
PŚ Willingen
konkurs ind. M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna M
21:30
MŚJ Whistler
konkurs druż. M
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna K
5 lutego 2023 (niedziela)
00:00
MŚJ Whistler
konkurs druż. K
10:30
PŚ Willingen
kwalifikacje K
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
13:22
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
dzisiaj
13:23
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
00:00
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
00:00
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
jutro
00:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
jutro
00:45
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
01:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
jutro
01:30
Eurosport w Player.pl Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
jutro
02:15
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 1. konkurs indywidualny kobiet, HS 111
jutro
02:15
Eurosport 2 Puchar Świata, Hinterzarten, Niemcy
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
60%
Halvor Egner Granerud
19%
Stefan Kraft
4%
Kamil Stoch
3%
Anze Lanisek
3%
Piotr Żyła
2%
Ryoyu Kobayashi
2%
inny skoczek
2%
Peter Prevc
1%
Marius Lindvik
1%
Karl Geiger
1%
Manuel Fettner
1%
Markus Eisenbichler
0%
Robert Johansson
0%
Daniel Andre Tande
0%
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich