Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
10.12.2022, godz. 11:00
Vikersund HS-117
CoC K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 1 periodzie sezonu 2013/2014
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj II III IV V VI VII I suma
1 Anton Kalinitschenko Rosja 0 2 0 0 0 0 0 2
  Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 2 0 0 0 2
  Pascal Egloff Szwajcaria 0 0 0 0 0 0 2 2
4 Alexey Pchelintsev Kazachstan 3 0 0 0 0 0 0 3
  Takanobu Okabe Japonia 0 0 0 0 0 0 3 3
  Simen Key Grimsrud Norwegia 0 3 0 0 0 0 0 3
7 Fumihisa Yumoto Japonia 0 0 0 0 0 0 4 4
  Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 4 0 0 0 4
9 Krzysztof Leja Polska 0 0 0 0 0 0 5 5
  Dimitry Ipatov Rosja 5 0 0 0 0 0 0 5
11 Ville Larinto Finlandia 0 7 0 0 0 0 0 7
  Lukas Mueller Austria 0 0 0 1 6 0 0 7
13 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 7 0 1 0 0 0 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 8 0 0 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 8 0 0 8
  Anders Johnson USA 8 0 0 0 0 0 0 8
  Nicolas Mayer Francja 8 0 0 0 0 0 0 8
18 Vegard Swensen Norwegia 0 9 0 0 0 0 0 9
19 Grzegorz Miętus Polska 0 0 0 0 0 0 11 11
20 Sho Suzuki Japonia 0 0 0 0 0 0 12 12
21 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 5 0 9 14
22 Andrea Morassi Włochy 0 0 0 4 8 0 3 15
23 Dejan Judez Słowenia 18 0 0 0 0 0 0 18
  Ilmir Hazetdinov Rosja 10 0 0 0 0 0 8 18
25 Marco Grigoli Szwajcaria 20 0 0 0 0 0 0 20
  Janne Happonen Finlandia 11 9 0 0 0 0 0 20
  Stephan Leyhe Niemcy 0 0 0 0 0 0 20 20
28 Mikhail Maksimochkin Rosja 0 0 0 0 0 0 22 22
29 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 17 8 0 25
30 Kento Sakuyama Japonia 18 4 0 4 0 0 0 26
31 Olli Muotka Finlandia 6 0 0 11 10 0 0 27
32 Markus Eisenbichler Niemcy 0 0 0 0 0 0 28 28
  Stefan Hula Polska 0 0 12 14 0 2 0 28
34 Jakub Janda Czechy 24 0 0 13 0 0 0 37
  Nejc Dezman Słowenia 0 0 0 0 0 0 37 37
36 Peter Frenette USA 18 0 0 17 4 0 0 39
37 Borek Sedlak Czechy 39 0 0 0 0 0 6 45
38 Kenshiro Ito Japonia 46 0 0 0 0 0 0 46
39 Daniel Wenig Niemcy 0 0 0 0 0 0 47 47
40 Kaarel Nurmsalu Estonia 9 0 0 0 5 35 0 49
41 Yuta Watase Japonia 0 17 0 2 7 4 22 52
  Aleksander Zniszczoł Polska 0 0 0 8 0 0 44 52
43 Rok Justin Słowenia 0 0 0 0 0 0 53 53
44 Robert Hrgota Słowenia 55 0 0 0 0 0 0 55
45 Andraz Pograjc Słowenia 4 0 0 0 0 22 32 58
46 Alexey Romashov Rosja 47 11 0 3 0 0 0 61
47 Bartłomiej Kłusek Polska 13 0 0 0 0 0 50 63
48 Lauri Asikainen Finlandia 0 28 7 15 0 0 18 68
49 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 12 0 57 69
50 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 1 0 0 8 19 0 42 70
51 Ilja Rosliakov Rosja 44 0 22 0 9 0 0 75
52 Tomaz Naglic Słowenia 76 0 0 0 0 0 0 76
53 Klemens Murańka Polska 0 3 3 0 0 0 72 78
54 Maximilian Mechler Niemcy 15 0 16 33 17 0 0 81
55 Janne Ahonen Finlandia 0 0 0 0 0 0 96 96
56 Antonin Hajek Czechy 7 0 0 0 36 20 36 99
57 Junshiro Kobayashi Japonia 73 4 0 9 0 4 11 101
58 Krzysztof Miętus Polska 0 13 4 22 52 12 0 103
59 Vincent Descombes Sevoie Francja 0 0 0 7 23 55 38 123
60 Martin Schmitt Niemcy 26 0 62 36 0 0 0 124
61 Sebastian Colloredo Włochy 14 37 0 1 68 5 0 125
62 Danny Queck Niemcy 90 17 20 0 0 0 0 127
63 Jernej Damjan Słowenia 0 0 0 0 0 0 143 143
64 Roman Koudelka Czechy 0 0 15 10 13 2 109 149
65 Gregor Deschwanden Szwajcaria 31 1 6 39 0 12 66 155
66 Karl Geiger Niemcy 18 60 0 0 11 15 56 160
67 Jan Ziobro Polska 0 0 0 11 0 0 161 172
68 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 8 38 0 134 180
69 Krzysztof Biegun Polska 0 0 0 0 1 0 198 199
70 Michael Hayboeck Austria 52 40 31 59 26 7 9 224
71 Stefan Kraft Austria 13 0 68 27 36 71 11 226
72 Vladimir Zografski Bułgaria 43 58 38 38 26 23 1 227
73 Dawid Kubacki Polska 12 67 8 24 1 42 76 230
74 Martin Koch Austria 13 39 40 33 67 40 0 232
75 Manuel Fettner Austria 20 104 57 0 11 39 6 237
  Lukas Hlava Czechy 32 62 36 22 20 19 46 237
77 Matjaz Pungertar Słowenia 48 7 2 11 18 7 153 246
78 Denis Kornilov Rosja 0 82 10 28 0 70 58 248
79 Reruhi Shimizu Japonia 115 68 0 0 10 16 90 299
80 Daiki Ito Japonia 0 0 0 41 45 212 46 344
81 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 90 127 110 7 38 0 372
82 Rune Velta Norwegia 21 73 45 108 9 102 27 385
83 Thomas Morgenstern Austria 96 223 77 12 0 0 0 408
84 Andreas Stjernen Norwegia 14 40 0 91 177 110 0 432
85 Anders Fannemel Norwegia 135 145 25 75 44 9 2 435
86 Andreas Wank Niemcy 40 81 34 109 8 55 143 470
87 Noriaki Kasai Japonia 0 99 8 36 0 185 167 495
88 Andreas Kofler Austria 29 396 40 34 0 3 21 523
89 Piotr Żyła Polska 17 0 11 133 69 272 53 555
90 Jaka Hvala Słowenia 109 180 78 40 182 0 0 589
91 Wolfgang Loitzl Austria 0 187 43 115 120 127 0 592
92 Jan Matura Czechy 17 0 44 312 166 109 57 705
93 Andreas Wellinger Niemcy 1 290 77 0 3 23 340 734
94 Peter Prevc Słowenia 13 149 100 124 142 229 32 789
95 Simon Ammann Szwajcaria 58 171 46 180 114 42 180 791
96 Tom Hilde Norwegia 76 114 164 196 36 108 98 792
97 Jurij Tepes Słowenia 212 80 0 165 107 219 13 796
98 Maciej Kot Polska 150 52 100 142 50 116 212 822
99 Taku Takeuchi Japonia 276 129 17 99 89 47 170 827
100 Michael Neumayer Niemcy 0 145 94 167 102 170 172 850
101 Robert Kranjec Słowenia 16 28 42 350 175 207 44 862
102 Anders Jacobsen Norwegia 56 146 316 180 90 146 0 934
103 Richard Freitag Niemcy 46 220 68 154 100 194 197 979
104 Severin Freund Niemcy 180 430 126 100 43 224 15 1118
105 Anders Bardal Norwegia 107 286 189 282 25 217 13 1119
106 Kamil Stoch Polska 53 99 190 251 62 351 227 1233
107 Gregor Schlierenzauer Austria 53 448 360 192 320 300 0 1673
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Tommi Nikunen
Dziś urodziny obchodzą:
Andrii Klymchuk (1994)
Najbliższe zawody
10 grudnia 2022 (sobota)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna K
10:30
PŚ Titisee
seria próbna mix
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. K
11:50
PŚ Titisee
konkurs mix
13:45
CoC Vikersund
odprawa techniczna M
15:00
CoC Vikersund
oficjalny trening M
17:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11 grudnia 2022 (niedziela)
10:00
CoC Vikersund
seria próbna M
11:00
CoC Vikersund
konkurs ind. M
11:00
PŚ Titisee
kwalifikacje K
12:15
PŚ Titisee
konkurs ind. K
14:30
PŚ Titisee
kwalifikacje M
15:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
16 grudnia 2022 (piątek)
08:30
FIS Cup Notodden
odprawa techniczna
08:30
CoC K Notodden
odprawa techniczna
10:00
PŚ Engelberg
odprawa techniczna
10:00
CoC Ruka
odprawa techniczna
10:45
FIS Cup Notodden
oficjalny trening
11:30
FIS Cup Notodden
seria próbna
12:40
FIS Cup Notodden
konkurs ind.
13:30
PŚ Engelberg
oficjalny trening
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
07:14
Eurosport 1 SKOKI NARCIARSKIE
dzisiaj
07:14
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | 1. konkurs indywidualny, HS 142
dzisiaj
08:35
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
dzisiaj
08:54
Eurosport w Player.pl Val d'Isere | Studio zimowe
dzisiaj
08:55
Eurosport 1 Studio
LIVE
dzisiaj
11:07
Eurosport 1 Studio
LIVE
dzisiaj
11:07
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio przed konkursem drużyn mieszanych
dzisiaj
11:15
Metro Skoki narciarskie: Puchar Świata, Titisee Neustadt - studio sport
dzisiaj
11:15
Eurosport w Player.pl Titisee-Neustadt | Studio + konkurs drużyn mieszanych
dzisiaj
11:30
Eurosport w Player.pl Titisee Neustadt | 1. konkurs mikstów
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich