Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
04.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-140
PŚ K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 7 periodzie sezonu 2012/2013
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj I II III IV V VI VII suma
1 Severin Freund Niemcy 0 180 430 126 100 43 224 1103
2 Gregor Schlierenzauer Austria 0 53 448 360 192 320 300 1673
3 Anders Johnson USA 0 8 0 0 0 0 0 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 8 0 8
5 Daiki Ito Japonia 0 0 0 0 41 45 212 298
6 Dimitry Ipatov Rosja 0 5 0 0 0 0 0 5
7 Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 0 8 0 8
8 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 0 8 38 0 46
9 Andraz Pograjc Słowenia 0 4 0 0 0 0 22 26
10 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 0 5 0 5
11 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 0 17 8 25
12 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 0 4 0 0 4
13 Anders Jacobsen Norwegia 0 56 146 316 180 90 146 934
14 Andrea Morassi Włochy 0 0 0 0 4 8 0 12
15 Vegard Swensen Norwegia 0 0 9 0 0 0 0 9
16 Ville Larinto Finlandia 0 0 7 0 0 0 0 7
17 Jan Ziobro Polska 0 0 0 0 11 0 0 11
18 Lauri Asikainen Finlandia 0 0 28 7 15 0 0 50
19 Alexey Pchelintsev Kazachstan 0 3 0 0 0 0 0 3
20 Klemens Murańka Polska 0 0 3 3 0 0 0 6
21 Dmitriy Vassiliev Rosja 0 0 90 127 110 7 38 372
22 Stefan Hula Polska 0 0 0 12 14 0 2 28
23 Dejan Judez Słowenia 0 18 0 0 0 0 0 18
24 Stefan Kraft Austria 0 13 0 68 27 36 71 215
25 Janne Happonen Finlandia 0 11 9 0 0 0 0 20
26 Alexey Romashov Rosja 0 47 11 0 3 0 0 61
27 Jakub Janda Czechy 0 24 0 0 13 0 0 37
28 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 0 12 0 12
29 Thomas Morgenstern Austria 0 96 223 77 12 0 0 408
30 Karl Geiger Niemcy 0 18 60 0 0 11 15 104
31 Andreas Kofler Austria 0 29 396 40 34 0 3 502
32 Martin Koch Austria 0 13 39 40 33 67 40 232
33 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 3 0 0 0 0 3
34 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 9 0 0 0 5 35 49
35 Martin Schmitt Niemcy 0 26 0 62 36 0 0 124
36 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 10 0 0 0 0 0 10
37 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 0 2 0 0 2
38 Manuel Fettner Austria 0 20 104 57 0 11 39 231
39 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 7 0 1 0 0 8
40 David Zauner Austria 1 0 0 0 0 0 0 1
  Hyun-Ki Kim Korea Pd. 1 0 0 0 0 0 0 1
42 Antonin Hajek Czechy 2 7 0 0 0 36 20 65
43 Vincent Descombes Sevoie Francja 2 0 0 0 7 23 55 87
44 Matthew Rowley Kanada 2 0 0 0 0 0 0 2
45 Pascal Bodmer Niemcy 3 0 0 0 0 0 0 3
  Heung Chul Choi Korea Pd. 3 0 0 0 0 0 0 3
47 Anssi Koivuranta Finlandia 5 0 0 0 0 0 0 5
48 Rune Velta Norwegia 6 21 73 45 108 9 102 364
49 Andreas Wellinger Niemcy 7 1 290 77 0 3 23 401
50 Robert Hrgota Słowenia 7 55 0 0 0 0 0 62
51 Denis Kornilov Rosja 7 0 82 10 28 0 70 197
52 Olli Muotka Finlandia 7 6 0 0 11 10 0 34
53 Krzysztof Miętus Polska 8 0 13 4 22 52 12 111
54 Marco Grigoli Szwajcaria 9 20 0 0 0 0 0 29
55 Maximilian Mechler Niemcy 10 15 0 16 33 17 0 91
56 Kenshiro Ito Japonia 11 46 0 0 0 0 0 57
57 Krzysztof Biegun Polska 11 0 0 0 0 1 0 12
58 Robert Kranjec Słowenia 12 16 28 42 350 175 207 830
59 Fumihisa Yumoto Japonia 12 0 0 0 0 0 0 12
60 Anton Kalinitschenko Rosja 13 0 2 0 0 0 0 15
61 Emmanuel Chedal Francja 13 0 0 0 0 0 0 13
62 Borek Sedlak Czechy 14 39 0 0 0 0 0 53
63 Ilja Rosliakov Rosja 15 44 0 22 0 9 0 90
64 Anders Fannemel Norwegia 17 135 145 25 75 44 9 450
65 Aleksander Zniszczoł Polska 18 0 0 0 8 0 0 26
66 Jaka Hvala Słowenia 19 109 180 78 40 182 0 608
67 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 20 0 0 0 0 0 0 20
68 Peter Frenette USA 22 18 0 0 17 4 0 61
69 Alexandre Mabboux Francja 25 0 0 0 0 0 0 25
70 Anders Bardal Norwegia 26 107 286 189 282 25 217 1132
71 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 29 1 0 0 8 19 0 57
72 Roman Koudelka Czechy 32 0 0 15 10 13 2 72
73 Tomaz Naglic Słowenia 33 76 0 0 0 0 0 109
74 Kamil Stoch Polska 36 53 99 190 251 62 351 1042
75 Lukas Mueller Austria 40 0 0 0 1 6 0 47
76 Gregor Deschwanden Szwajcaria 40 31 1 6 39 0 12 129
77 Peter Prevc Słowenia 46 13 149 100 124 142 229 803
78 Michael Hayboeck Austria 47 52 40 31 59 26 7 262
79 Jan Matura Czechy 47 17 0 44 312 166 109 695
80 Junshiro Kobayashi Japonia 48 73 4 0 9 0 4 138
81 Danny Queck Niemcy 49 90 17 20 0 0 0 176
82 Sho Suzuki Japonia 54 0 0 0 0 0 0 54
83 Kento Sakuyama Japonia 57 18 4 0 4 0 0 83
84 Lukas Hlava Czechy 60 32 62 36 22 20 19 251
85 Wolfgang Loitzl Austria 60 0 187 43 115 120 127 652
86 Andreas Stjernen Norwegia 61 14 40 0 91 177 110 493
87 Sebastian Colloredo Włochy 62 14 37 0 1 68 5 187
88 Piotr Żyła Polska 67 17 0 11 133 69 272 569
89 Matjaz Pungertar Słowenia 70 48 7 2 11 18 7 163
90 Richard Freitag Niemcy 71 46 220 68 154 100 194 853
91 Bartłomiej Kłusek Polska 71 13 0 0 0 0 0 84
92 Nicolas Mayer Francja 73 8 0 0 0 0 0 81
93 Taku Takeuchi Japonia 76 276 129 17 99 89 47 733
94 Vladimir Zografski Bułgaria 91 43 58 38 38 26 23 317
95 Noriaki Kasai Japonia 96 0 99 8 36 0 185 424
96 Michael Neumayer Niemcy 127 0 145 94 167 102 170 805
97 Maciej Kot Polska 160 150 52 100 142 50 116 770
98 Tom Hilde Norwegia 162 76 114 164 196 36 108 856
99 Yuta Watase Japonia 163 0 17 0 2 7 4 193
100 Jurij Tepes Słowenia 166 212 80 0 165 107 219 949
101 Dawid Kubacki Polska 206 12 67 8 24 1 42 360
102 Reruhi Shimizu Japonia 212 115 68 0 0 10 16 421
103 Simon Ammann Szwajcaria 247 58 171 46 180 114 42 858
104 Andreas Wank Niemcy 409 40 81 34 109 8 55 736
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Adam Małysz
Dziś urodziny obchodzą:
Andriy Kalinchuk (1995)
Najbliższe zawody
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
16:30
PŚ K Lillehammer
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
9 grudnia 2022 (piątek)
10:00
PŚ Titisee
kwalifikacje M
11:45
PŚ Titisee
konkurs ind. M
14:00
PŚ Titisee
oficjalny trening K
15:30
CoC Vikersund
odprawa techniczna K
17:00
CoC Vikersund
oficjalny trening K
18:30
CoC Vikersund
konkurs ind. K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
16:20
Eurosport w Player.pl Lillehammer | Konkurs indywidualy kobiet, HS 140
LIVE
8.12.2022
04:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
04:00
Eurosport 1 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
06:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
06:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
12:00
Eurosport 2 SKOKI NARCIARSKIE
8.12.2022
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
12:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
8.12.2022
12:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
8.12.2022
15:45
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich