Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
9
10
11
12
17
19
24
26
30
31
styczeń 2023
Najbliższe zawody
29.01.2023, godz. 14:15
Bad Mitterndorf HS-235
PŚ loty
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 6 periodzie sezonu 2012/2013
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj VI I II III IV V VI suma
1 Robert Hrgota Słowenia 0 7 55 0 0 0 0 62
2 Kento Sakuyama Japonia 0 57 18 4 0 4 0 83
3 Bartłomiej Kłusek Polska 0 71 13 0 0 0 0 84
4 Jan Ziobro Polska 0 0 0 0 0 11 0 11
5 Kenneth Gangnes Norwegia 1 0 0 0 0 0 0 1
6 Jure Sinkovec Słowenia 18 0 0 0 0 0 0 18
7 Kenshiro Ito Japonia 0 11 46 0 0 0 0 57
8 Fumihisa Yumoto Japonia 0 12 0 0 0 0 0 12
9 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 0 0 2 0 2
10 Junshiro Kobayashi Japonia 0 48 73 4 0 9 0 134
11 Tomaz Naglic Słowenia 0 33 76 0 0 0 0 109
12 Anders Johnson USA 0 0 8 0 0 0 0 8
13 Denis Kornilov Rosja 57 7 0 82 10 28 0 184
14 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 0 7 0 1 0 8
15 Gregor Deschwanden Szwajcaria 0 40 31 1 6 39 0 117
16 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 0 10 0 0 0 0 10
17 Dejan Judez Słowenia 0 0 18 0 0 0 0 18
18 Marco Grigoli Szwajcaria 16 9 20 0 0 0 0 45
19 Pascal Bodmer Niemcy 0 3 0 0 0 0 0 3
20 Sami Niemi Finlandia 4 0 0 0 0 0 0 4
  Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 0 0 4 0 4
22 Aleksander Zniszczoł Polska 13 18 0 0 0 8 0 39
23 Klemens Murańka Polska 26 0 0 3 3 0 0 32
24 Anssi Koivuranta Finlandia 82 5 0 0 0 0 0 87
25 Alexey Pchelintsev Kazachstan 0 0 3 0 0 0 0 3
26 Lauri Asikainen Finlandia 0 0 0 28 7 15 0 50
27 Alexandre Mabboux Francja 0 25 0 0 0 0 0 25
28 Ville Larinto Finlandia 0 0 0 7 0 0 0 7
29 Vegard Swensen Norwegia 0 0 0 9 0 0 0 9
30 Nicolas Mayer Francja 0 73 8 0 0 0 0 81
31 Vegard-Haukoe Sklett Norwegia 18 0 0 0 0 0 0 18
32 Danny Queck Niemcy 0 49 90 17 20 0 0 176
33 Martin Schmitt Niemcy 0 0 26 0 62 36 0 124
34 Borek Sedlak Czechy 0 14 39 0 0 0 0 53
35 Matthew Rowley Kanada 0 2 0 0 0 0 0 2
36 Nejc Dezman Słowenia 17 0 0 0 0 0 0 17
37 Stephan Hocke Niemcy 10 0 0 0 0 0 0 10
38 Emmanuel Chedal Francja 0 13 0 0 0 0 0 13
39 Janne Happonen Finlandia 0 0 11 9 0 0 0 20
40 Andraz Pograjc Słowenia 0 0 4 0 0 0 0 4
41 Jakub Janda Czechy 20 0 24 0 0 13 0 57
42 David Zauner Austria 31 1 0 0 0 0 0 32
43 Thomas Morgenstern Austria 104 0 96 223 77 12 0 512
44 Alexey Romashov Rosja 0 0 47 11 0 3 0 61
45 Andreas Kofler Austria 142 0 29 396 40 34 0 641
46 Noriaki Kasai Japonia 25 96 0 99 8 36 0 264
47 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 3 0 0 0 0 0 3
48 Anton Kalinitschenko Rosja 0 13 0 2 0 0 0 15
49 Sho Suzuki Japonia 0 54 0 0 0 0 0 54
50 Hyun-Ki Kim Korea Pd. 0 1 0 0 0 0 0 1
51 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 3 0 0 0 3
52 Dimitry Ipatov Rosja 0 0 5 0 0 0 0 5
53 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 55 20 0 0 0 0 0 75
54 Jernej Damjan Słowenia 16 0 0 0 0 0 0 16
55 Stefan Hula Polska 0 0 0 0 12 14 0 26
56 Krzysztof Biegun Polska 0 11 0 0 0 0 1 12
57 Dawid Kubacki Polska 0 206 12 67 8 24 1 318
58 Andreas Wellinger Niemcy 0 7 1 290 77 0 3 378
59 Peter Frenette USA 0 22 18 0 0 17 4 61
60 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 0 0 5 5
61 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 0 9 0 0 0 5 14
62 Lukas Mueller Austria 0 40 0 0 0 1 6 47
63 Yuta Watase Japonia 25 163 0 17 0 2 7 214
64 Dmitriy Vassiliev Rosja 7 0 0 90 127 110 7 341
65 Andreas Wank Niemcy 47 409 40 81 34 109 8 728
66 Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 0 0 8 8
  Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 0 8 8
68 Andrea Morassi Włochy 17 0 0 0 0 4 8 29
69 Ilja Rosliakov Rosja 0 15 44 0 22 0 9 90
70 Rune Velta Norwegia 41 6 21 73 45 108 9 303
71 Reruhi Shimizu Japonia 0 212 115 68 0 0 10 405
72 Olli Muotka Finlandia 6 7 6 0 0 11 10 40
73 Manuel Fettner Austria 3 0 20 104 57 0 11 195
74 Karl Geiger Niemcy 0 0 18 60 0 0 11 89
75 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 0 0 12 12
76 Roman Koudelka Czechy 95 32 0 0 15 10 13 165
77 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 0 0 17 17
78 Maximilian Mechler Niemcy 9 10 15 0 16 33 17 100
79 Matjaz Pungertar Słowenia 0 70 48 7 2 11 18 156
80 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 2 29 1 0 0 8 19 59
81 Lukas Hlava Czechy 105 60 32 62 36 22 20 337
82 Vincent Descombes Sevoie Francja 23 2 0 0 0 7 23 55
83 Anders Bardal Norwegia 186 26 107 286 189 282 25 1101
84 Michael Hayboeck Austria 6 47 52 40 31 59 26 261
85 Vladimir Zografski Bułgaria 11 91 43 58 38 38 26 305
86 Stefan Kraft Austria 0 0 13 0 68 27 36 144
87 Antonin Hajek Czechy 0 2 7 0 0 0 36 45
88 Tom Hilde Norwegia 0 162 76 114 164 196 36 748
89 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 0 0 8 38 46
90 Severin Freund Niemcy 185 0 180 430 126 100 43 1064
91 Anders Fannemel Norwegia 87 17 135 145 25 75 44 528
92 Daiki Ito Japonia 315 0 0 0 0 41 45 401
93 Maciej Kot Polska 58 160 150 52 100 142 50 712
94 Krzysztof Miętus Polska 18 8 0 13 4 22 52 117
95 Kamil Stoch Polska 117 36 53 99 190 251 62 808
96 Martin Koch Austria 284 0 13 39 40 33 67 476
97 Sebastian Colloredo Włochy 29 62 14 37 0 1 68 211
98 Piotr Żyła Polska 79 67 17 0 11 133 69 376
99 Taku Takeuchi Japonia 72 76 276 129 17 99 89 758
100 Anders Jacobsen Norwegia 0 0 56 146 316 180 90 788
101 Richard Freitag Niemcy 217 71 46 220 68 154 100 876
102 Michael Neumayer Niemcy 10 127 0 145 94 167 102 645
103 Jurij Tepes Słowenia 48 166 212 80 0 165 107 778
104 Simon Ammann Szwajcaria 297 247 58 171 46 180 114 1113
105 Wolfgang Loitzl Austria 26 60 0 187 43 115 120 551
106 Peter Prevc Słowenia 0 46 13 149 100 124 142 574
107 Jan Matura Czechy 4 47 17 0 44 312 166 590
108 Robert Kranjec Słowenia 229 12 16 28 42 350 175 852
109 Andreas Stjernen Norwegia 47 61 14 40 0 91 177 430
110 Jaka Hvala Słowenia 64 19 109 180 78 40 182 672
111 Gregor Schlierenzauer Austria 172 0 53 448 360 192 320 1545
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Kalendarium
Martin Schmitt
Dziś urodziny obchodzą:
Maciej Kurzajewski (1973)
Franz Neulaendtner (1966)
2003 - Po raz pierwszy kobieta (D.Iraschko) uzyskała 200 metrów
Najbliższe zawody
29 stycznia 2023 (niedziela)
12:45
PŚ Kulm
kwalifikacje
13:45
PŚ K Hinterzarten
kwalifikacje
14:15
PŚ Kulm
konkurs ind.
15:15
PŚ K Hinterzarten
konkurs ind.
31 stycznia 2023 (wtorek)
20:30
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
1 lutego 2023 (środa)
21:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening K
23:00
MŚJ Whistler
oficjalny trening M
2 lutego 2023 (czwartek)
18:00
PŚ Willingen
odprawa techniczna K/M
20:30
MŚJ Whistler
seria próbna K
21:30
MŚJ Whistler
konkurs ind. K
23:00
MŚJ Whistler
seria próbna M
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
07:45
TVN24 Strefa kibica - zima
LIVE
dzisiaj
12:40
Eurosport w Player.pl Kulm | Kwalifikacje do 2. konkursu, HS 235
dzisiaj
13:15
Eurosport 1 Studio
LIVE
dzisiaj
13:15
Eurosport w Player.pl Studio przed 2. konkursem | Kulm
dzisiaj
13:15
Eurosport w Player.pl Kulm | Studio + 2. konkurs, HS 235
dzisiaj
13:40
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Bad Mitterndorfie - studio
LIVE
dzisiaj
14:15
Eurosport w Player.pl Loty w Kulm | 2. konkurs indywidualny, HS 235
dzisiaj
14:15
TVN Skoki narciarskie: Zawody Pucharu Świata w Bad Mitterndorfie - 1. seria
LIVE
dzisiaj
14:15
Eurosport 1 Puchar Świata, Bad Mitterndorf, Austria
LIVE
dzisiaj
15:05
Eurosport w Player.pl Hinterzarten | 2. konkurs kobiet, HS 111
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
63%
Halvor Egner Granerud
16%
Kamil Stoch
4%
Stefan Kraft
4%
Anze Lanisek
3%
Ryoyu Kobayashi
2%
Piotr Żyła
2%
inny skoczek
2%
Marius Lindvik
1%
Peter Prevc
1%
Karl Geiger
1%
Manuel Fettner
1%
Markus Eisenbichler
0%
Daniel Andre Tande
0%
Robert Johansson
0%
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2023 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich