Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
28
29
30
listopad 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K
Światowa Lista Rankingowa (WRL - World Ranking List) to zestawienie punktów zdobytych przez wszystkich zawodników w ciągu ostatniego roku w konkursach Pucharu Świata i Letniej Grand Prix (np. od początku lipca poprzedniego roku do końca czerwca kolejnego).

Podstawą rankingu są tzw. periody, czyli siedem następujących po sobie okresów (dwa letnie i pięć zimowych), na które podzielony jest kalendarz. Do rankingu wliczane są punkty pozyskane w ciągu ostatnich siedmiu periodów - tym samym gdy rywalizacja wkracza np. w drugi period sezonu, punkty z drugiego periodu poprzedniego sezonu nie są już uwzględniane (ale z trzeciego jeszcze tak).

Światowa Lista Rankingowa służy do określania tzw. kwot startowych, czyli liczby zawodników, jaką może wystawić reprezentacja danego kraju w indywidualnych konkursach Pucharu Świata lub Letniej Grand Prix w kolejnym periodzie.

Oficjalnie WRL jest aktualizowana dopiero po zakończeniu każdego periodu, jednak poniższe zestawienie pozwala zapoznać się z bieżącą sytuacją już wcześniej - dlatego jeżeli dany period jeszcze trwa, należy ten ranking traktować jako wirtualny (po kolejnych konkursach mogą jeszcze nastąpić zmiany).
Ranking po 6 periodzie sezonu 2012/2013
pokaż kwoty startowe po tym periodzie »
« poprzedni period     następny period »
Lista rankingowa
zawodnik kraj VI I II III IV V VI suma
1 Kim Rene Elverum Sorsell Norwegia 0 0 0 0 0 0 17 17
2 Andraz Pograjc Słowenia 0 0 4 0 0 0 0 4
3 Bartłomiej Kłusek Polska 0 71 13 0 0 0 0 84
4 Jan Ziobro Polska 0 0 0 0 0 11 0 11
5 Alexandre Mabboux Francja 0 25 0 0 0 0 0 25
6 Kenneth Gangnes Norwegia 1 0 0 0 0 0 0 1
7 Nicolas Mayer Francja 0 73 8 0 0 0 0 81
8 Jure Sinkovec Słowenia 18 0 0 0 0 0 0 18
9 Kenshiro Ito Japonia 0 11 46 0 0 0 0 57
10 Fumihisa Yumoto Japonia 0 12 0 0 0 0 0 12
11 Dejan Judez Słowenia 0 0 18 0 0 0 0 18
12 Piotr Żyła Polska 79 67 17 0 11 133 69 376
13 Ilmir Hazetdinov Rosja 0 0 10 0 0 0 0 10
14 Anders Johnson USA 0 0 8 0 0 0 0 8
15 Roman Koudelka Czechy 95 32 0 0 15 10 13 165
16 Sami Niemi Finlandia 4 0 0 0 0 0 0 4
17 Cestmir Kozisek Czechy 0 0 0 0 0 8 38 46
18 Atle Pedersen Roensen Norwegia 0 0 0 0 0 4 0 4
19 Davide Bresadola Włochy 0 0 0 0 0 0 5 5
20 Krzysztof Biegun Polska 0 11 0 0 0 0 1 12
21 Aleksander Zniszczoł Polska 13 18 0 0 0 8 0 39
22 Anssi Koivuranta Finlandia 82 5 0 0 0 0 0 87
23 Alexey Pchelintsev Kazachstan 0 0 3 0 0 0 0 3
24 Marco Grigoli Szwajcaria 16 9 20 0 0 0 0 45
25 Robert Hrgota Słowenia 0 7 55 0 0 0 0 62
26 Fredrik Bjerkeengen Norwegia 0 0 0 0 0 0 8 8
  Felix Schoft Niemcy 0 0 0 0 0 0 8 8
28 Mackenzie Boyd-Clowes Kanada 2 29 1 0 0 8 19 59
29 Andrea Morassi Włochy 17 0 0 0 0 4 8 29
30 Pascal Bodmer Niemcy 0 3 0 0 0 0 0 3
31 Vincent Descombes Sevoie Francja 23 2 0 0 0 7 23 55
32 Antonin Hajek Czechy 0 2 7 0 0 0 36 45
33 Daiki Ito Japonia 315 0 0 0 0 41 45 401
34 Martin Schmitt Niemcy 0 0 26 0 62 36 0 124
35 Olli Muotka Finlandia 6 7 6 0 0 11 10 40
36 Maximilian Mechler Niemcy 9 10 15 0 16 33 17 100
37 Stephan Hocke Niemcy 10 0 0 0 0 0 0 10
38 Emmanuel Chedal Francja 0 13 0 0 0 0 0 13
39 Lukas Mueller Austria 0 40 0 0 0 1 6 47
40 Borek Sedlak Czechy 0 14 39 0 0 0 0 53
41 Jan Matura Czechy 4 47 17 0 44 312 166 590
42 Jakub Janda Czechy 20 0 24 0 0 13 0 57
43 Nejc Dezman Słowenia 17 0 0 0 0 0 0 17
44 Peter Frenette USA 0 22 18 0 0 17 4 61
45 Stefan Kraft Austria 0 0 13 0 68 27 36 144
46 David Zauner Austria 31 1 0 0 0 0 0 32
47 Kaarel Nurmsalu Estonia 0 0 9 0 0 0 5 14
48 Vegard-Haukoe Sklett Norwegia 18 0 0 0 0 0 0 18
49 Heung Chul Choi Korea Pd. 0 3 0 0 0 0 0 3
50 Dimitry Ipatov Rosja 0 0 5 0 0 0 0 5
51 Jernej Damjan Słowenia 16 0 0 0 0 0 0 16
52 Matthew Rowley Kanada 0 2 0 0 0 0 0 2
53 Sho Suzuki Japonia 0 54 0 0 0 0 0 54
54 Marinus Kraus Niemcy 0 0 0 0 0 0 12 12
55 Ilja Rosliakov Rosja 0 15 44 0 22 0 9 90
56 Hiroaki Watanabe Japonia 0 0 0 0 0 2 0 2
57 Hyun-Ki Kim Korea Pd. 0 1 0 0 0 0 0 1
58 Tomaz Naglic Słowenia 0 33 76 0 0 0 0 109
59 Bjoern Einar Romoeren Norwegia 55 20 0 0 0 0 0 75
60 Stefan Hula Polska 0 0 0 0 12 14 0 26
61 Gregor Deschwanden Szwajcaria 0 40 31 1 6 39 0 117
62 Anton Kalinitschenko Rosja 0 13 0 2 0 0 0 15
63 Klemens Murańka Polska 26 0 0 3 3 0 0 32
64 Simen Key Grimsrud Norwegia 0 0 0 3 0 0 0 3
65 Junshiro Kobayashi Japonia 0 48 73 4 0 9 0 134
66 Kento Sakuyama Japonia 0 57 18 4 0 4 0 83
67 Matjaz Pungertar Słowenia 0 70 48 7 2 11 18 156
68 Ole Marius Ingvaldsen Norwegia 0 0 0 7 0 1 0 8
69 Ville Larinto Finlandia 0 0 0 7 0 0 0 7
70 Janne Happonen Finlandia 0 0 11 9 0 0 0 20
71 Vegard Swensen Norwegia 0 0 0 9 0 0 0 9
72 Alexey Romashov Rosja 0 0 47 11 0 3 0 61
73 Krzysztof Miętus Polska 18 8 0 13 4 22 52 117
74 Yuta Watase Japonia 25 163 0 17 0 2 7 214
75 Danny Queck Niemcy 0 49 90 17 20 0 0 176
76 Lauri Asikainen Finlandia 0 0 0 28 7 15 0 50
77 Robert Kranjec Słowenia 229 12 16 28 42 350 175 852
78 Sebastian Colloredo Włochy 29 62 14 37 0 1 68 211
79 Martin Koch Austria 284 0 13 39 40 33 67 476
80 Michael Hayboeck Austria 6 47 52 40 31 59 26 261
81 Andreas Stjernen Norwegia 47 61 14 40 0 91 177 430
82 Maciej Kot Polska 58 160 150 52 100 142 50 712
83 Vladimir Zografski Bułgaria 11 91 43 58 38 38 26 305
84 Karl Geiger Niemcy 0 0 18 60 0 0 11 89
85 Lukas Hlava Czechy 105 60 32 62 36 22 20 337
86 Dawid Kubacki Polska 0 206 12 67 8 24 1 318
87 Reruhi Shimizu Japonia 0 212 115 68 0 0 10 405
88 Rune Velta Norwegia 41 6 21 73 45 108 9 303
89 Jurij Tepes Słowenia 48 166 212 80 0 165 107 778
90 Andreas Wank Niemcy 47 409 40 81 34 109 8 728
91 Denis Kornilov Rosja 57 7 0 82 10 28 0 184
92 Dmitriy Vassiliev Rosja 7 0 0 90 127 110 7 341
93 Noriaki Kasai Japonia 25 96 0 99 8 36 0 264
94 Kamil Stoch Polska 117 36 53 99 190 251 62 808
95 Manuel Fettner Austria 3 0 20 104 57 0 11 195
96 Tom Hilde Norwegia 0 162 76 114 164 196 36 748
97 Taku Takeuchi Japonia 72 76 276 129 17 99 89 758
98 Anders Fannemel Norwegia 87 17 135 145 25 75 44 528
99 Michael Neumayer Niemcy 10 127 0 145 94 167 102 645
100 Anders Jacobsen Norwegia 0 0 56 146 316 180 90 788
101 Peter Prevc Słowenia 0 46 13 149 100 124 142 574
102 Simon Ammann Szwajcaria 297 247 58 171 46 180 114 1113
103 Jaka Hvala Słowenia 64 19 109 180 78 40 182 672
104 Wolfgang Loitzl Austria 26 60 0 187 43 115 120 551
105 Richard Freitag Niemcy 217 71 46 220 68 154 100 876
106 Thomas Morgenstern Austria 104 0 96 223 77 12 0 512
107 Anders Bardal Norwegia 186 26 107 286 189 282 25 1101
108 Andreas Wellinger Niemcy 0 7 1 290 77 0 3 378
109 Andreas Kofler Austria 142 0 29 396 40 34 0 641
110 Severin Freund Niemcy 185 0 180 430 126 100 43 1064
111 Gregor Schlierenzauer Austria 172 0 53 448 360 192 320 1545
« poprzedni period     następny period »
« powrót do strony głównej
Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
jutro
06:42
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
06:42
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
jutro
12:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
12:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
13:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
13:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
16:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
16:00
Eurosport w Player.pl Ruka | Kwalifikacje do 1. konkursu, HS 142
jutro
17:00
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
17:00
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Kamil Stoch
Ryoyu Kobayashi
Halvor Egner Granerud
Marius Lindvik
Anze Lanisek
Stefan Kraft
Manuel Fettner
Robert Johansson
Daniel Andre Tande
Markus Eisenbichler
Karl Geiger
Peter Prevc
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich