Aljaz Osterc latał najdalej podczas obu serii treningowych przed zawodami FIS Cup panów w Hinterzarten. Wśród nielicznych Polaków, jacy zdecydowali się na skok treningowy, najlepiej spisał się Krzysztof Leja.
Dobra postawa Osterca nie jest zaskoczeniem - Słoweniec zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup, a spośród obecnych w Hinterzarten plasuje się najwyżej w rankingu.
W pierwszej serii treningowej Osterc skoczył na odległość 103 metrów, dzięki czemu pokonał Yukena Iwasę (102 m), Adriana Soerensena Liveltena i Bora Pavlovcica (po 100 m). Kolejne miejsca, ale już z lotami poniżej 100 metrów, zajęli Anze Lavtizar, Stefan Huber, David Krapez i Timi Zajc.
W drugiej rundzie Osterc (104,5 m) ponownie o metr wyprzedził Iwasę (103,5 m), trzeci znów był - choć tym razem samotnie - Pavlovcic (103 m). Linię setnego metra przekroczyli jeszcze Anze Lavtizar, Patrick Kogler (101,5 m) i Roberto Dellasega (100,5 m).
Każdą z serii treningowych odpuściła spora grupa zawodników, w tym większość Polaków. Wśród tych, którzy zdecydowali się na oddanie skoku, najlepiej spisywał się Krzysztof Leja (94 i 95,5 m - szesnaste i dwudzieste trzecie miejsce), niewiele bliżej lądował Damian Skupień.
Wyniki treningu - I seria
3
Adrian Soerensen Livelten
100.0
14
Johannes Schubert
94.5
19
Kenneth Henningsmo Fredheim
93.0
33
Mats Bjerke Myhren
89.5
38
Andrzej Zapotoczny
88.5
Michael Falkensteiner
88.5
40
Luca von Gruenigen
88.0
43
Roberto Dellasega
86.5
47
Rishi Vellupillai
84.5
53
Andrei Feldoreanu
82.5
58
Nicolae Sorin Mitrofan
81.0
67
Mihnea Alexandru Spulber
71.5
71
Daniel Andrei Cacina
67.5
72
Paul Gabriel Ardelean
61.0
75
Dominik Maylaender
DNS
80
Sebastian Bradatsch
DNS
85
Muhammet Ali Bedir
DNS
87
Muhammed Munir Gungen
DNS
91
Muhammet Irfan Cintimar
DNS
92
Faith Arda Ipcioglu
DNS
Wyniki treningu - II seria
6
Roberto Dellasega
100.5
Kenneth Henningsmo Fredheim
96.5
Adrian Soerensen Livelten
96.5
35
Andrzej Zapotoczny
92.0
Michael Falkensteiner
89.5
47
Matija Stemberger
88.5
48
Rishi Vellupillai
88.0
49
Luca von Gruenigen
87.0
57
Nicolae Sorin Mitrofan
80.5
59
Radu Mihai Pacurar
78.0
63
Mihnea Alexandru Spulber
75.5
Daniel Andrei Cacina
75.5
68
Paul Gabriel Ardelean
63.0
71
Dominik Maylaender
DNS
76
Sebastian Bradatsch
DNS
84
Muhammet Ali Bedir
DNS
86
Muhammed Munir Gungen
DNS
90
Muhammet Irfan Cintimar
DNS
91
Faith Arda Ipcioglu
DNS