Po zmaganiach w Finlandii skoczkowie rywalizujący w Pucharze Świata przenoszą się do Norwegii. Jutro czeka ich intensywny dzień z treningami, kwalifikacjami i konkursem w Trondheim.
Na liście startowej treningów i kwalifikacji znalazło się 63 zawodników - wśród nich jest czterech Polaków. Skład naszej ekipy nie uległ zmianom w stosunku do konkursów w Lahti i Kuopio - Łukasz Kruczek wystawi Klemensa Murańkę, Jana Ziobrę, Piotra Żyłę i Kamila Stocha. Ten ostatni oczywiście wystartuje tylko jeżeli powróci do zdrowia po problemach żołądkowych.
Zawodnicy nie mają zbyt dużo czasu na odpoczynek - po męczących dniach w Finlandii czeka ich bardzo intensywny czwartek w Trondheim. Podobnie jak to bywa przy okazji PŚ w Wiśle, również tutaj cały program zawodów mieści się w jednym dniu. Rano skoczkowie będą więc startować w treningach i kwalifikacjach (można spodziewać się, że część sportowców nie pojawi się na rozbiegu podczas tej sesji), natomiast na wieczór zaplanowano serię próbną i konkurs indywidualny.
Puchar Świata Trondheim
19:00
konkurs indywidualny
Polscy kibice tradycyjnie będą mogli śledzić zawody Pucharu Świata w telewizji. Transmisję z konkursu zapowiada TVP1 (studio od 18:45), natomiast kwalifikacje (10:45) i konkurs (19:00) będzie można obejrzeć za pośrednictwem Eurosportu. Ci, którzy nie będą mieli możliwości oglądać zawodów w TV, z pewnością chętnie skorzystają z internetowej usługi
Eurosport Player oraz z licznych powtórek, które zapewni
Eurosport.
Jak zawsze do dyspozycji użytkowników naszego portalu pozostaje relacja LIVE, dzięki której będzie można śledzić wyniki serii treningowych, kwalifikacji, serii próbnej oraz konkursu. Przypominamy również, że tuż po zakończeniu zawodów (jako pierwsi na świecie) udostępnimy zaktualizowaną klasyfikację generalną Pucharu Świata.
Rywalizacja toczy się nie tylko na skoczni. Nie słabnie popularność
Typera - naszego konkursu dla kibiców skoków narciarskich! Wszystkich, którzy jeszcze nie wytypowali wyników zawodów, zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie! Na zgłoszenie swoich typów macie jeszcze trochę czasu - przyjmowanie ich zamykamy na dziesięć minut przed rozpoczęciem zawodów.
Lista startowa
35
Vincent Descombes Sevoie
