kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Austriacy okazali się najlepsi w pierwszym dzisiejszym konkursie letniego CoC w Stams. Michael Hayboeck zdecydowanie pokonał Philippa Aschenwalda po skokach na 113,5 i 117 metrów. Jego rywal lądował na 115 i 116 metrze.

Na trzecim stopniu podium znalazł się Philipp Raimund (108 i 115 metrów). W czołówce uplasowali się również Anders Fannemel (117,5 i 113,5 m) oraz Lovro Kos (dwukrotnie 114,5 metra).

Najlepszy wynik wśród Polaków zanotował Aleksander Zniszczoł (106 i 112 m), który zajął szóstą lokatę, choć po pierwszym skoku był na podium. Jan Habdas znalazł się na 12. pozycji (110,5 i 112 m), szesnasty był Kacper Juroszek (109,5 i 108 m), a 23. miejsce zajął Tomasz Pilch (99 i 104,5 m).

Poza finałową serią znaleźli się nasi faworyci. Maciej Kot uzyskał 97 metrów (32. pozycja) i Klemens Murańka (97,5 metra, 44. miejsce). Ich los podzielili też m.in. Domen Prevc i Maximilian Lienher (vice lider Fis Cup).

W pierwszej serii dla wszystkich ustawiona była 8. belka startowa. W finale obniżono rozbieg o jedną pozycję.

Przed skokiem zdyskwalifikowano Remo Imhofa ze Szwajcarii, a w drugiej odsłonie Ulricha Wohlgenannta i Sondre Ringena.

W klasyfikacji generalnej letniego CoC po trzech konkursach prowadzi nadal Sondre Ringen, który dziś zajął 29. miejsce po dyskwalifikacji. Gdyby nie to uplasowałby się w pierwszej dziesiątce. Najlepszy z Polaków jest na 9. miejscu - Klemens Murańka ma 80 punktów. O 11:45 rozpocznie się kolejny konkurs.