Roman Koudelka i Jewgienij Klimow uzyskiwali najlepsze rezultaty podczas treningów przed zawodami Letniej Grand Prix w Courchevel. Polacy zajmowali dalsze lokaty...
W pierwszej serii najwyższą notę uzyskał Roman Koudelka. Czech nie lądował najdalej (125 m), jednak po uwzględnieniu siły wiatru (0,68 m/s pod narty) to jego nazwisko znalazło się na szczycie tabeli. Kolejne miejsca zajęli Richard Freitag (129 m - wiatr 1,32 m/s) i Robert Johansson (125,5 m - wiatr 0,97 m/s), a w czołówce uplasowali się także Andreas Wellinger, Daniel Huber i Halvor Egner Granerud.
Polacy spisali się słabo - na 24. miejscu sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła (107,5 m), natomiast pozostali nasi reprezentanci znaleźli się w czwartej i piątej dziesiątce.
Druga runda to najlepszy wynik Jewgienija Klimowa (130,5 m - wiatr 1,12 m/s), który wyprzedził Koudelkę (127,5 m - 0,84 m/s) i Stefana Krafta (131 m - 1,42 m/s). Dobrze spisali się także Richard Freitag (131 m), Halvor Egner Granerud i Alex Insam (po 127 m), jednak najlepsza odległość serii należała do siódmego Markusa Eisenbichlera (132 m przy wietrze 1,07 m/s i z dłuższego rozbiegu).
Polscy skoczkowie uzyskiwali lepsze odległości, ale słabsze miejsca - w czwartej dziesiątce znaleźli się Przemysław Kantyka (124 m) i Aleksander Zniszczoł (118 m), Tomasz Pilch i Andrzej Stękała zajęli lokaty w piątej, a Paweł Wąsek i Bartosz Czyż - w szóstej dziesiątce.
W pierwszej serii wszyscy startowali z trzynastej belki; w drugiej większość zawodników ruszała z progu piętnastego, kilkunastu - z trzynastego, jeden z jedenastego. Wiatr wiał pod narty, a jego siła wahała się od 0,1 do 1,6 m/s.
Wyniki treningu - seria I
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Roman Koudelka
125.0
51.4
2
Richard Freitag
129.0
50.6
3
Robert Johansson
125.5
48.7
4
Andreas Wellinger
126.0
46.9
5
Daniel Huber
123.5
44.3
6
Halvor Egner Granerud
122.5
43.3
7
Evgeniy Klimov
119.0
39.4
9
Clemens Aigner
122.5
37.9
10
Gregor Schlierenzauer
119.0
36.1
11
Andreas Kofler
118.0
35.4
12
Gregor Deschwanden
122.0
35.2
13
Marius Lindvik
119.5
33.7
14
Simon Ammann
116.0
31.7
15
Pius Paschke
114.0
30.9
16
Killian Peier
111.0
30.3
17
Yukiya Sato
115.5
28.3
Anders Fannemel
113.5
28.3
19
Vladimir Zografski
116.0
28.0
Joacim Oedegaard Bjoereng
115.5
28.0
21
Andreas Schuler
116.5
27.8
22
Dimitry Vassiliev
115.0
27.4
23
Markus Eisenbichler
110.0
25.8
24
Stephan Leyhe
107.0
20.4
Aleksander Zniszczoł
107.5
20.4
26
Constantin Schmid
108.5
19.2
27
Denis Kornilov
108.0
18.6
28
Stefan Huber
108.0
18.2
29
Yuken Iwasa
109.5
16.2
30
Heung Chul Choi
110.0
14.4
32
Sabirzhan Muminov
106.5
11.7
33
Cestmir Kozisek
104.5
9.9
34
Sergey Tkachenko
102.5
9.2
35
Tomasz Pilch
106.0
7.7
36
Mikhail Nazarov
101.0
7.3
39
Thomas Roch Dupland
102.5
1.6
41
Przemysław Kantyka
90.0
0.0
Jonathan Learoyd
94.0
0.0
48
Naoki Nakamura
DNS
DNS
49
Junshiro Kobayashi
DNS
DNS
51
Michael Hayboeck
DNS
DNS
56
Mackenzie Boyd-Clowes
DNS
DNS
57
Ernest Prislic
DNS
DNS
58
Federico Cecon
DNS
DNS
Wyniki treningu - seria II
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Evgeniy Klimov
130.5
66.8
2
Roman Koudelka
127.5
64.9
3
Stefan Kraft
131.0
63.9
4
Richard Freitag
131.0
63.5
5
Halvor Egner Granerud
127.0
60.5
7
Markus Eisenbichler
132.0
59.1
8
Killian Peier
129.0
58.5
9
Daniel Huber
130.5
56.4
10
Andreas Kofler
125.0
55.6
12
Junshiro Kobayashi
123.5
55.3
13
Gregor Schlierenzauer
130.0
54.0
14
Dimitry Vassiliev
124.5
53.7
15
Karl Geiger
126.5
53.4
16
Marius Lindvik
130.0
51.6
17
Gregor Deschwanden
129.5
51.1
18
Andreas Wellinger
127.0
50.2
19
Stefan Huber
128.0
49.8
21
Stephan Leyhe
126.5
48.7
22
Vladimir Zografski
125.0
48.3
23
Mackenzie Boyd-Clowes
126.5
48.2
24
Michael Hayboeck
126.5
48.0
25
Pius Paschke
123.0
47.8
26
Clemens Aigner
125.0
45.5
27
Anze Lanisek
125.0
44.1
28
Yuken Iwasa
122.0
42.6
29
Robert Johansson
116.5
42.3
30
Tomaz Naglic
122.5
41.8
31
Andreas Schuler
119.5
41.4
32
Przemysław Kantyka
124.0
39.0
33
Naoki Nakamura
114.0
38.7
34
Anders Fannemel
121.5
38.6
35
Denis Kornilov
117.5
37.3
36
Kevin Bickner
114.5
36.2
37
Sergey Tkachenko
118.5
36.0
38
Aleksander Zniszczoł
118.0
32.0
40
Cestmir Kozisek
114.0
27.6
41
Lukas Hlava
112.0
25.3
42
Mikhail Nazarov
109.0
23.1
43
Constantin Schmid
109.5
22.3
44
Jonathan Learoyd
108.5
19.8
45
Ernest Prislic
108.0
18.1
46
Yumu Harada
108.5
17.8
47
Federico Cecon
107.0
17.4
48
Paul Brasme
107.0
16.6
49
Tomasz Pilch
104.5
14.0
50
Andrzej Stękała
103.0
11.6
51
Thomas Roch Dupland
97.5
7.9
52
Heung Chul Choi
97.5
3.6
55
Joacim Oedegaard Bjoereng
89.0
0.0
Sabirzhan Muminov
82.0
0.0