Joacim Bjoereng pokonał o zaledwie 0,1 punktu prowadzącego po pierwszej serii Przemysława Kantykę. Na najniższym stopniu podium stanął Philipp Aschenwald.
Przemysław Kantyka prowadził po pierwszej serii konkursu, dzięki próbie na odległość 133,0 m. Niestety w drugiej serii Polak skoczył jedynie 118,5 metra i zaledwie o 0,1 punktu przegrał z Joacimem Oedegaardem Bjoerengiem. Norweg skoczył 131,0 i 123,0 m. Skład podium uzupełnił Philipp Aschenwald, który lądował na 130,5 i 124 m.
Tuż za podium znalazł się Stefan Hula, który skoczył 125,5 i 128,5 m. Piątą lokatę wywalczył Sebastian Colloredo (125,5 i 123,5 m), a szósty był kolejny z biało-czerwonych Krzysztof Leja (125,5 i 123,5 m). Pierwszą dziesiątkę zamknęło trzech naszych reprezentantów - 8. Klemens Murańka, 9. Jan Ziobro i 10. Krzystof Biegun. Z Polaków punktowali jeszcze Grzegorz Miętus (21.), Andrzej Stękala (25.) i Dawid Jarząbek (29.).
Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Andrzej Zapotoczny (33.), Aleksander Zniszczoł (46.) i Stanisław Biela (47.). Z kolei Konrad Janota został zdyskwalifikowany.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Joacim Oedegaard Bjoereng
131.0
123.0
243.4
2
Przemysław Kantyka
133.0
118.5
243.3
3
Philipp Aschenwald
130.5
124.0
241.3
4
Stefan Hula
125.5
128.5
238.7
5
Sebastian Colloredo
125.5
123.5
238.4
6
Krzysztof Leja
125.0
123.5
235.7
7
Tomas Vancura
125.0
124.0
230.0
8
Klemens Murańka
123.5
126.0
229.3
9
Jan Ziobro
125.5
122.5
226.7
10
Krzysztof Biegun
125.0
121.0
219.4
11
Anze Lanisek
121.5
118.0
215.7
12
Viktor Polasek
124.5
120.0
214.5
13
Danny Queck
127.5
114.5
213.0
14
Florian Altenburger
124.5
118.0
211.8
15
Ernest Prislic
123.5
118.0
211.4
16
Andraz Pograjc
128.5
124.0
211.3
17
Fredrik Bjerkeengen
124.5
116.0
209.3
18
Rok Justin
121.0
116.0
209.0
19
William Rhoads
118.5
118.5
207.8
20
Janni Reisenauer
122.0
115.5
201.4
21
Grzegorz Miętus
116.0
110.0
200.3
22
Cene Prevc
122.0
114.0
199.0
23
Michael Dreher
120.0
113.5
198.2
24
Miran Zupancic
118.0
113.0
197.5
25
Andrzej Stękała
119.0
113.0
197.4
26
Robert Johansson
118.5
114.5
197.2
27
Alexey Romashov
121.5
110.0
193.3
28
Andrii Klymchuk
120.5
102.0
193.2
29
Dawid Jarząbek
116.0
126.5
177.5
30
Dominik Maylaender
128.5
112.5
165.8
31
Roman Sergeevich Trofimov
122.5
DSQ
118.2
32
Lukas Mueller
125.5
103.4
33
Andrzej Zapotoczny
113.0
100.5
34
Vojtech Stursa
123.0
98.9
35
Halvor Egner Granerud
122.5
97.9
36
Alexander Sardyko
121.5
97.7
37
David Siegel
114.0
97.6
39
Tobias Birchler
113.5
95.2
40
Sebastian Bradatsch
110.0
90.8
Michael Glasder
112.5
90.8
42
Matthew Rowley
111.5
90.2
43
Tim Heinrich
121.0
90.1
44
Christian Friberg
116.0
88.0
45
Andreas Schuler
121.0
87.0
46
Aleksander Zniszczoł
115.5
85.2
47
Stanisław Biela
106.5
84.7
48
Elias Tollinger
115.0
84.5
49
Clemens Aigner
112.5
83.5
50
Vitaliy Kalinichenko
107.0
78.5
51
Daniele Varesco
107.5
72.7
52
Domen Prevc
103.0
68.5
klasyfikacja generalna letniego Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »