Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M

11 czerwca br. Polskę odwiedził zespół The Kroisos. Po miesiącach zapowiedzi i przesuwania terminów, sportowcom wreszcie udało się spełnić swoje muzyczne marzenie. Przybyli - do Warszawy i Katowic; zagrali - najlepiej jak potrafili; odjechali - prosto do Drezna na ostatni koncert w tej sesji, kolejna w planach już w sierpniu.

Z punktu widzenia zespołu występy były udane, zwłaszcza etap katowicki okazał się najbardziej szczęśliwy. Ville Kantee, wokalista grupy, nie miał tam najmniejszych problemów z 'akomodacją' głosu. W Warszawie i Dreźnie pierwsze utwory można podsumować w jeden tylko sposób: 'Szybko, niech ktoś dzwoni po lekarza, on się zaraz udusi'.. Wielu profesjonalnych piosenkarzy musi zmierzyć się z koncertową tremą, wielu traci głos na scenie, inni - jak Ville - podczas występu live absolutnie nie są w swoim żywiole.. ale tylko przez kilka minut, dopóki nie 'złapią' kontaktu z widownią.

Koncerty The Kroisos w Polsce minęły pod znakiem pośpiechu. Lądowanie w samo południe, szybki transfer do hotelu, lunch z dziennikarzami, o 15:30 Starówka wywiad, spotkanie z sympatykami oraz laureatkami naszego konkursu: Kingą i Pauliną, 17:00 wyjazd na próbę dźwięku, następnie ogólne napięcie przedkoncertowe, start 20:00, wejście na scenę przed 22:00, kilkadziesiąt minut grania, wywiady, autografy, północ.. a noce letnie krótkie, a rano trzeba spakować się i dojechać do Katowic, na kolejną próbę dźwięku, kolejny koncert i kolejną porcję sympatyków. Typowa rozpiska rockmanów w trasie.. czy tak właśnie chcą żyć? Czy to jest ich plan B na całą resztę po skokach narciarskich? Czym inspirują się, tworząc coraz to lepszą muzykę, w jaki sposób pragną doskonalić się w przyszłości? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukajcie w poniższym wywiadzie. Niniejszym prezentujemy część pierwszą.


Wywiad przeprowadzili: Magdalena Kobus, Tomasz Adamczyk (Skokinarciarskie.pl & eSkijumping.com) oraz Jakub Królikowski (Eurosport, Małyszomania)
Moderacja: Magdalena Kobus
Zdjęcia: Paweł Stawowczyk
The Kroisos: Ville Kantee (Ville), Jussi Hautamaeki (Jussi), Jarkko Saapunki (Jake) oraz Olli Happonen (Opa)


Jakie są Wasze pierwsze wrażenia z pobytu w Warszawie? Aura dopisuje, a nastroje?

Ville: Te dziesięć minut pobytu w centrum minęło zaskakująco szybko. Szalenie nam się tutaj podoba..;-)

Zwłaszcza, że na oglądanie Starówki zaprosimy Was dopiero po tej rozmowie..

Opa: Niemniej jednak kafejki i ogródki piwne macie bardzo ładne..
Jake: A architektura miasta kojarzy się z Helsinkami..

Przed Wami jeszcze Katowice, niestety ominiecie architektoniczną perełkę czyli Kraków.. czy jest szansa, że w najbliższym czasie zagracie w innych miastach Polski?

Jake: Wszystko zależy od naszych zdolności organizacyjnych i finansowych. Jeśli plany ułożą się po naszej myśli, jest spora szansa na to, że zagramy w Krakowie i Zakopanem już pod koniec sierpnia.

Po tej przyjemnej rozgrzewce słownej, przejdźmy do konkretów.. na początek EMOCJE. Wasza najnowsza płyta promowana jest właśnie pod szyldem emocji wyrażanych poprzez muzykę. Słuchając Panda Eyes odnosi się wrażenie, że do czynienia mamy z pełnowartościowym koktajlem emocjonalnym.. i to nie tylko na płaszczyźnie miłości/nienawiści. Jak porównalibyście emocje na scenie z emocjami doświadczanymi na arenie sportowej. Czy są jakieś paralele, czy mamy do czynienia z zupełnie inną kompozycją uczuciową?

Ville: Ja osobiście jestem w dużo większym stresie wychodząc na scenę, by grać i śpiewać. Na początku nie mogę opanować zdenerwowania, wydaje mi się, że za moment zostaniemy wygwizdani lub obrzuceni niewybrednymi epitetami. Na szczęście po kilku minutach, 2-3 piosenkach, cały ten balast opuszcza mnie, łapię kontakt z publicznością i czuję się po prostu szczęśliwy. W skokach jest zupełnie inaczej. Wbrew pozorom, z punktu widzenia skoczka wszystko dzieje się mniej dynamicznie, a najgorszym wrogiem zawodnika jest oczekiwanie na swoją kolej. Później już tylko wykonuje się coś, co ćwiczyło się wielokrotnie. Automatyzm skoku oraz maksymalne skupienie sprawiają, że moment ‘pokazowy’ to dwa inne światy: świat widowni i świat sportowca, a na scenie te dwa światy muszą się łączyć.

Słuchając Waszej pierwszej płyty Crap Collection vol. 1 i porównując ją z najnowszym krążkiem Panda Eyes, nie sposób nie zauważyć, że przez ostatnie 3-4 lata, nastąpił u Was ogromny postęp w sferze muzycznej, Ville śpiewa też znacznie lepiej, a bas Jussiego często wchodzi na pierwszy plan..

Jussi: Wreszcie nauczyłem się grać po prostu..

Przeszliście długą drogę, a jednak przez ostatnie lata paradoksalnie ćwiczycie dużo mniej, gdyż każdy z Was zajęty jest swoją pracą zawodową.

Ville: Gramy wspólnie już wiele wiele lat, przez ten czas zmienialiśmy nazwy i skład niemniej jednak te początki są dla nas tak żenujące, że lepiej pozostawić pewne kwestie w rozdziale pt : Szaleństwa młodości. Powoli dojrzewamy muzycznie i liczymy na dalszy rozwój…
Jake: Faktycznie trudno jest godzić pracę zawodową z muzykowaniem, zwłaszcza gdy trzeba umówić się na próbę, a tu okazuje się, że każdy z nas przebywa właśnie w innym kraju.. plusy i minusy osobnych karier sportowych..
Opa: Kiedyś jednak będziemy wyłącznie muzykami.. (śmiech) i wtedy pokażemy na co nas naprawdę stać… (śmiech)

zobacz zdjęcia The Kroisos w Warszawie »

CDN
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« czerwiec 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Tomasz Adamczyk
Wszystkich uśpionych i sfrustrowanych brakiem nowych newsów zachęcam do współpracy skoro macie tyle wiadomości nowych, ciekawych to podzielcie się nimi z Redakcją i pozostałymi Czytelnikami!! Pozdrawiam
(01.07.2009, 11:45)
Magdalena Kobus
Druga część wywiadu ukaże się w dniu jutrzejszym. Nie ma to nic wspólnego z nadmierną sennością Redakcji. Osobiście nie oburza mnie krytyka, uważam, że każdy ma prawo do własnej opinii, a to pytanie moim zdaniem, mimo pośpiechu, zostało dobrze zadane i napisane. Z Redakcją współpracuję od siedmiu lat, mam na koncie mnóstwo wywiadów i wiele podobnie skonstruowanych pytań. Nie oczekuję, że każdy Internauta będzie zachwycał się prowadzonymi przeze mnie rozmowami.
Pozdrawiam.
(30.06.2009, 14:33)
Neta
Widze ze wywiad wywolal dyskusje. To i ja sie wlacze.
Fakt ze niektorych wywiadow juz nie chce sie czytac bo sa o niczym, ale nie znaczy to ze cale polskie dziennikarstwo jest plytkie. Co do wywiadu to faktycznie to pytanie jest troche jakies poplatane. I tlumaczenie ze bylo szybko to nie jest dobra wymowka. Bo przeciez byl czas go przerobic. Ale nie uwazam ze autorka komentarza (Inga) obrazila autorke tekstu. Chociaz polacy to malo kiedy krytyke znosza, najlepiej to tylko pisac ach jakie to piekne. A czasem krytyka pozwala byc lepszym.
No ale gdzie ten ciag dalszy wywiadu - faktycznie chyba spicie.
(30.06.2009, 08:51)
dzidzia bu
Jeśli przyjąć Twoje wytyczne i zastosować je do pytania nr 4, to wszystko w wywiadzie jest OK =) nie sądzę, by tylko 10% czytelników rozumiało słowa paralela, koktajl czy emocje.. Ja osobiście, lubię obcować z wyszukanym słownictwem i frazeologią. Czego nie lubię właśnie, to czytania miałkich bezosobowych wywiadów, w których wszystko rąbane jest wprost, a odpowiedź jest krótka i niczego nie wnosi. Właśnie z powodu takich 'złotych zasad' jak Twoje Polskie dziennikarstwo jest skandalicznie płaskie, a większość wywiadów czyta się ziewając z nudy, bądź płacząc z zażenowania.
Teraz strach się bać, co też pojawi się w cz.2 tego wywiadu; Pani Magdo proszę śmiało publikować! Pokrytykujemy :)))))
(29.06.2009, 21:36)
Inga
Dzidzia
- pracuję w zawodzie od 7 lat (jak na ten zawód to niewliele), nie jestem z wykształcenia dziennikarzem (historykiem sztuki). Ale zasady pewne obowiązują. Jednak nie chodzi mi o to by słowo w słowo kierowac się nimi. Zasada podstawowa to używanie słów zrozumiałych dla 90% czytelników, a nie dla 10%. Pytanie krótsze od odpowiedzi. Jakby to było na żywo to ok, ale napisanie wywiadu później to już można się przyłożyć.
Ja pracuje w Wyborczej po nicku można mnie "odszukać" jak ktos umie kojarzyć. Zapraszam do lektury.

A co do Magdaleny.
Przepraszam, nie chciałam pani obrazić. Ale mam takie skrzywienie i w końcu pracujemy w tym samym zawodzie. Lubię ten portal i chyba dlatego tak się doczepiłam.
(29.06.2009, 20:27)
Magdalena Kobus
Wywiad przeprowadzało trzech Redaktorów. Możliwe, że zagalopowałam się w samym procesie tłumaczenia, wszystko działo się bardzo szybko, padło wiele pytań, niemniej jednak zapewniam wszystkich "oburzonych" (a raczej "oburzoną dziennikarkę, posługującą się nickiem Inga"), że Zespół nie miał najmniejszych problemów ze zrozumieniem. A co do teorii w dziennikarstwie.. zachowam swoją opinię dla siebie. Pozdrawiam wszystkich :)
(29.06.2009, 20:12)
dzidzia bu
Ja rozumiem, że Ty droga 'Ingo' przeczytałaś wiele dyskursów teoretycznych i już wiesz jak to się 'robi'.. gratulacje - jesteś wielka! A jak praktyka? Teoria coś namacalnego wniosła? Można gdzieś przeczytać Twoje dzieła? Nie wiem, czy wywiad przeprowadzili profesjonaliści i cóż złego jeśli padają niestandardowe pytania.. po ich odpowiedzi wnioskuję, że zespół zrozumiał 'o co chodzi', więc w czym problem? Będziemy się popisywać tu w komentarzach, kto kim jest, a kto kim nie? To dobra, ja mam genialne podstawy teoretyczne w zakresie biologii.. ale biologiem nie jestem. Dziękuję za uwagę.
(29.06.2009, 19:55)
Inga
Droga "dzidzio"
Widz , że nie wiesz jakie są zasady pisania, więc radziłabym się nie odzywać. Jak poczytasz jak "robi się" wywiady lub rozmowy to wtedy pogadamy.
Pozdrawiam
A panowie z Kroisos są dość inteligentni - udałao mi sie to sprawdzić :)
(29.06.2009, 18:46)
dzidzia
przepraszam, czy ktoś tutaj sugeruje, że panowie z the kroisos są na tyle mało inteligentni, by nie zrozumieć co to paralela czy koktajl emocjonalny?? zaiste jest to wyższa forma metaforyki =) szczerze współczuję.. tabloidyzm zawłaszcza dziennikarstwo polskie.. oj biada nam biada!
(29.06.2009, 15:06)
Bronka Biedronka
Niestety żadne z was nie pomyślało,że redaktorzy oprócz tego portalu mają inne sprawy na głowie,np.obronę magisterki?A pytania są ciekawe,gdyby każde było takie samo nikt nie czytałby wywiadów.
(29.06.2009, 12:37)
Mally
No rzeczywiście... gdzie są wszyscy redaktorzy bo ten portal niedługo padnie... a czwarte pytanie rzeczywiście kosmiczne... mam nadzieję że Villemu nie zakręciło się w głowie od tych paralel i koktajli emocjonalnych :D
(29.06.2009, 11:22)
Fanka-f
"Sen nocy letniej "trwa tutaj:))))
(29.06.2009, 09:56)
Buba
Wiadomość z 21. czerwca! Czyżby od tego czasu nic się nie wydarzyło? Coś się ten portal opuszcza w obowiązkach...
(29.06.2009, 09:39)
Inga
Byłam na koncercie w Warszawie... bardziej dla muzyki i zobaczenia "skoczków" na żywo niż dla śpiewu, ale bawiłam się fajnie...
Jednak co do wywiadu...
Czwarte pytanie jest po prostu straszne... przepraszam, ale ja jestem dziennikarką i nie rozumiem o co autorce chodziło... przepraszam ale jak oni to zrozumieli !!!
(28.06.2009, 14:24)
Koniec świata dzisiaj, 00:00
Koniec świata dzisiaj, 00:00
(27.06.2009, 15:01)
Fanka-f
A tutaj to redaktorzy zapadli w sen nocy letniej :)))
Tyle się dzieje w skokach, a tu cisza.
Np; w kasie organizatorów przyszłych Igrzysk, brakuje ok.21 mln dolarów na dokończenie wioski olimpijskiej.
Nasi zawodnicy trenowali w Zakopanem.
Jest masa wiadomosci a tu wciąz artykuł o marnych skoczkach, którzy jeszcze marniej próbują śpiewać.
(27.06.2009, 14:55)
Beja
Mówcie co chcecie , ale moim zdaniem ta ich osobowość i takie Fińskie poczucie humoru rozbrajają:)
A ich muzyka jest naprawdę ok:)
(22.06.2009, 22:39)
Lintunia
Oj tam, kwestia przyzwyczajenia. Słuchałaś całej "Panda Eyes"??
(22.06.2009, 18:20)
uskotko
no racja, racja - czasem spiewaja tez starsze kawalki. Ale jakos mimo wszystko owczesna ich tworczosc bardziej podchodzila... :P
(22.06.2009, 14:18)
Lintunia
@uskotko
Nie przesadzaj :* Na koncertach piosenką otwierającą było "Suomen Kevein Mies" a w trakcie przewinęła się też "Ajatuksia", więc nie odcieli się od VT :)

Co do komentarza Jussiego to ma rację. On naprawdę nauczył się grać xD
(22.06.2009, 07:55)
uskotko
"Jussi: Wreszcie nauczyłem się grać po prostu.. "
HAHAHA! Ta fińska szczerość... Jak ich nie lubić? :DDD
Fajny wywiad, czekam na więcej. Aczkolwiek hmm - wciąż jestem zdania, że Vieraileva Tahti jakoś miała więcej charakteru... Kto nie pamięta "Raunioissa" albo "Sinivalkoiset taistelee"? Albo "Ajatuksia" ach... To były czasy. A teraz tylko "Every day is like Monday", łeee...
Tak czy owak: powodzenia i jak najwięcej sukcesów!
(21.06.2009, 20:43)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Moment 'pokazowy' to świat widowni i świat sportowca..
Moment 'pokazowy' to świat widowni i świat sportowca..

Moment 'pokazowy' to świat widowni i świat sportowca..

Kalendarium
Daniele Varesco
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
23:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich