kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Krzysztof Biegun został mistrzem XXVI Zimowej Uniwersjady. Srebrny medal wywalczył Sami Niemi, a brązowy - Junshiro Kobayashi.

Polak zdobył dziesiąty złoty medal dla naszego kraju podczas tej studenckiej imprezy, skacząc na odległość 129 i 127 metrów. Biegun prowadził już po pierwszej serii, a w drugiej rundzie nie dał sobie odebrać pierwszego miejsca.

Drugą lokatę, z 11,2 punktu straty do Bieguna, zajął mistrz z obiektu normalnego - Sami Niemi. Fin dwukrotnie poleciał na odległość 126,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Junshiro Kobayashi (128 i 122 m), natomiast poza pudłem znaleźli się Matic Benedik, Mikhail Maksimochkin i Cestmir Kozisek.

Poza Biegunem w czołowej dziesiątce zameldowało się jeszcze dwóch naszych reprezentantów - Aleksander Zniszczoł był ósmy (122 i 122,5 m), a Bartłomiej Kłusek - dziewiąty (120,5 i 127,5 m). Szesnastą lokatę zajął Andrzej Zapotoczny (122,5 i 118,5 m), natomiast Jakub Kot i Stanisław Biela znaleźli się w trzeciej dziesiątce.

Konkurs indywidualny mężczyzn na dużym obiekcie był ostatnim konkursem skoków w programie Uniwersjady. Nasi zawodnicy zakończyli starty z dwoma złotymi i jednym srebrnym medalem, zajmując pierwsze miejsce w tabeli medalowej ograniczonej do skoków narciarskich.

DSQ

tabela medalowa Uniwersjady (skoki narciarskie) »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« grudzień 2013 - wszystkie artykuły
Komentarze
xxx
@Dawid123456
Ale w planie treningowym był start w tych zawodach - dlaczego mieli z nich zrezygnować? Plan jest dobry, bo, jak widać, forma jest dobra, więc wypada się go trzymać. ;)
A co do Niemiego - chodzi mi o to, że skoro Biegun ma mieć pewne miejsce w kadrze na TCS, to tym bardziej powinien tam wystartować Niemi, skoro inni Finowie, poza Ahonenem, spisują się beznadziejnie. Nie ma tu [obecnie] między nimi aż takiej przepaści, by twierdzić, że Fin to buloklep, a Polak to objawienie. Nie interesuje mnie forma sprzed miesiąca, tylko obecna.
(21.12.2013, 14:53)
Dawid123456
@xxx
Zacznijmy od tego że Biegun w ogole nie powinien startować w tej śmiesznej imprezie. Jeśli potrzebował przerwy od startów w PŚ to lepiej było go wyslac na spokojne treningi, ewentualnie na CoC.
Porównywanie Bieguna do Niemiego jest, bez urazy, ale niepoważne. To jest po prostu inna liga. Biegun wygrał zawody PŚ a w Kussamo uplasował sie w TOP20, a Niemi w tym czasie nie znalazł się nawet w krajówce na te zawody... To mówi wszystko o tym jaka jest przepaść między tymi zawodnikami. Nie wiem jak to się stalo ze Biegun przegrał z nim na małej skoczni, może nie skakał na 100%, albo ten "kompleks mniejszych skoczni".
Jednak i w druzynówce i dziś wygrał już z nim zdecydowanie.
(20.12.2013, 23:53)
dokopac Biegunowi
U nas jest więcej lepszych pupili. Po co Biegun. Jego wysłac na Lotos Cup a potem moze Puchar Prezesa ...
(20.12.2013, 23:00)
xxx
Będziesz bardzo zdziwiony, jeśli Niemi trafi do kadry Finlandii na TCS, a postulujesz start tam Bieguna? Na Uniwersjadzie obaj prezentują się podobnie, a jakby nie patrzeć, Finlandia ma obecnie słabszą kadrę niż Polska. Ktoś na ich poziomie prędzej powinien się dostać do pierwszej reprezentacji Finów niż Polaków, u nas jest więcej lepszych zawodników. ;)
Jaro
No, to się Biegun obłowił medalami na tej imprezie. :) Ma chłopak niezły początek sezonu.
Dawid123456
Niemi, skoczek zbyt słaby nawet na krajówkę do PŚ po prostu przygotował sobie życiową formę na studencką zabawę. Będzie mógł się teraz pochwalić że "coś" zdobył.
Daje mu tak z 1% szans na to że tą dyspozycję utrzyma. Będę bardzo zdziwiony jeśli zobaczę go w kadrze Finów na Turniej Czterech Skoczni.

Biegun wygrał bardzo przekonywująco, a teraz przyjdzie pora na poważne starty. TCS czeka.

Zniszczoł, a już na pewno rozchwiany psychicznie Kłusek udowodnili że na PŚ się na razie nie nadają. Czeka ich zapewne kolejny sezon w PK, ze startami w PŚ jedynie w Polsce i zapewne w Japonii.
(20.12.2013, 21:33)
matt
Ciekawe jak Sami Niemi wypadł by teraz na tle choćby Koivuranty,Heiskanena w kontynentalu lub Asikainena czy muotki w pś. Albo Ossi Pekka valta który w zawodach finskich skakał tragicznie a tu 12 (niby słaba obsada) ale dużo zawodników z cocu
(20.12.2013, 21:16)
Pawmak
@ Redakcja
Proszę raz jeszcze o poprawę wyników...
(20.12.2013, 20:26)
Biegun sie marnuje
wszystko pieknie, tylko po co mu ten medal skoro moglby z powodzeniem walczyc o wysokie lokaty w PŚ...
do Engelbergu!
No to Krzysiek zdobył dla nich te medale z buraków a teraz w samochód i do Engelbergu. No chyba że tam trzęsa gatkami że mógłby wygrać nawet jesli mu klejem narty posmarują a tepes załatwi kopniak wiatrowy w plecy
(20.12.2013, 19:59)
Pawmak
Czemu wyniki są inne niż w telewizji i przede wszystkim na stronie FIS? 4. powinien być Benedik, a 5. Maksimoczkin. Proszę to zweryfikować, bo to jest różnica chociażby w typerze ;)
(20.12.2013, 19:54)