kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Simon Ammann zwyciężył w zawodach o mistrzostwo Szwajcarii, rozegranych w minioną niedzielę na skoczni imienia Andreasa Küttela w Einsiedeln.

Czterokrotny mistrz olimpijski oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie (113,5 oraz 110,5 metra), uzyskując łącznie 244,7 punktu. Drugie miejsce ze stratą niespełna piętnastu oczek zajął Kilian Peier, który lądował na 108 i 104 metrze. Tuż za nim - zaledwie 0,3 punktów za srebrnym medalistą - uplasował się Gregor Deschwanden (106,5 oraz 104,5 metra).

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Tobias Birchler, a zwycięstwo dały mu skoki na odległość 109,5 i 111 metrów. Drugi zawodnik, Sandro Hauswirth, przegrał złoty medal mistrzostw Szwajcarii juniorów o jedynie 0,2 punktu. Srebrny medalista uzyskał 110 oraz 109 metrów. Brąz, ze skokami na odległość 103,5 oraz 100 metrów, zdobył Pascal Mueller.

Zmagania drużynowe, które zostały przeprowadzone w sobotę, wygrała drużyna gospodarzy ZSV 1 w składzie: Tobias Birchler, Andreas Schuler (najmocniejszy punkt zespołu - 113,5 i 110,5 m), Pascal Mueller i Pascal Kaelin. Drugie miejsce zajęła drużyna OSSV z kobietą w składzie (Pascal Egloff, Sabrina Windmueller, Luca Egloff, Simon Ammann). Drugi skok Ammanna (114 metrów) zakończył się upadkiem, lecz na szczęście czterokrotny mistrz olimpijski nie doznał żadnego urazu. Brąz przypadł drużynie SROM (Vital Anken, Janne Perini, Olivier Anken, Kilian Peier).

Zawody dla młodzieży poniżej szesnastego roku życia oraz zawody pań odbyły się na mniejszej skoczni o HS 77. W kategorii poniżej szesnastu lat zwyciężył srebrny medalista w grupie juniorów, Sandro Hauswirth (71 i 70,5 m), wyprzedzając Pascala Muellera i Dominika Petera.

Wśród pań najlepsza okazała się Sabrina Windmueller, która uzyskała 69 i 68,5 metra. Na podium stanęły także Charlotte Suter i Julia Vonbank.