Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
5
6
7
8
12
13
14
15
19
20
21
22
23
24
25
26
30
grudzień 2022
Najbliższe zawody
03.12.2022, godz. 16:30
Lillehammer HS-98
PŚ K

Peter Prevc i Vincent Descombes Sevoie wygrali treningi przed zawodami Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Klingenthal. Wśród Polaków najlepiej spisał się Jakub Wolny.

Pierwsza seria treningowa to zwycięstwo Prevca. Słoweniec poleciał na odległość 134 metrów, co dało mu niespełna dwa punkty przewagi nad Karlem Geigerem (134,5 m). Kolejne pozycje zajęli również reprezentanci gospodarzy - Michael Neumayer i Stephan Leyhe (131 m).

Wśród Polaków najdalej poleciał Jakub Wolny - odległość 124,5 m dała mu ósmą lokatę. W trzydziestce znaleźli się jeszcze Aleksander Zniszczoł (119 m - 19.) i Krzysztof Biegun (116 m - 28.).

W drugiej rundzie zdecydowanie najlepszy rezultat uzyskał Vincent Descombes Sevoie. Francuz, skacząc na odległość 136,5 metra, miał niemal pięć punktów przewagi nad Danielem Huberem (132,5 m). Trzeci wynik należał do Jakuba Wolnego (135,5 m).

Również pozostali podopieczni Macieja Maciusiaka w drugiej serii spisali się lepiej - Stefan Hula był dziesiąty (122,5 m), Aleksander Zniszczoł - czternasty (123,5 m), natomiast Bartłomiej Kłusek i Grzegorz Miętus znaleźli się w trzeciej dziesiątce.

Podczas treningów wiał dość silny, zmienny wiatr - od 0,7 m/s w plecy do 1,8 m/s pod narty.

Wyniki I treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Peter Prevc
Słowenia
134.0
73.5
2
Karl Geiger
Niemcy
134.5
71.8
3
Michael Neumayer
Niemcy
131.0
66.0
4
Stephan Leyhe
Niemcy
131.0
57.9
5
Mitja Meznar
Słowenia
126.0
57.4
6
Tim Fuchs
Niemcy
126.5
57.1
7
Martin Hamann
Niemcy
117.5
55.6
8
Jakub Wolny
Polska
124.5
55.4
9
Vincent Descombes Sevoie
Francja
125.5
53.3
 
Wolfgang Loitzl
Austria
128.5
53.3
11
Markus Eisenbichler
Niemcy
123.5
53.0
12
Clemens Aigner
Austria
122.5
51.9
13
Joachim Hauer
Norwegia
123.5
50.8
14
Daniel Wenig
Niemcy
124.0
50.5
15
Sigurd Nymoen Soeberg
Norwegia
120.5
50.2
16
Ronan Lamy Chappuis
Francja
123.5
47.5
17
Jure Sinkovec
Słowenia
119.0
45.9
18
Andraz Pograjc
Słowenia
117.5
43.5
19
Aleksander Zniszczoł
Polska
119.0
42.4
 
Anze Lanisek
Słowenia
124.0
42.4
21
Dominik Maylaender
Niemcy
117.5
40.5
22
Kenneth Gangnes
Norwegia
115.0
40.2
23
Pius Paschke
Niemcy
122.0
39.7
24
Marco Grigoli
Szwajcaria
118.5
39.4
25
Federico Cecon
Włochy
113.5
38.8
26
Miran Zupancic
Słowenia
114.5
38.2
 
Christian Friberg
USA
113.5
38.2
28
Krzysztof Biegun
Polska
116.0
37.1
 
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
113.5
37.1
30
Kim Rene Elverum Sorsell
Norwegia
114.0
35.9
31
Anton Kalinitschenko
Rosja
116.0
35.5
32
Petrick Hammann
Niemcy
111.5
35.4
33
William Rhoads
USA
120.0
35.1
34
Grzegorz Miętus
Polska
116.5
34.3
35
Gabriel Karlen
Szwajcaria
114.0
33.7
36
Pascal Egloff
Szwajcaria
112.5
31.3
37
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
116.0
30.8
38
Daniel Huber
Austria
113.0
29.1
39
Manuel Fettner
Austria
118.0
28.4
40
Bartłomiej Kłusek
Polska
114.5
27.5
41
Manuel Poppinger
Austria
115.0
27.1
42
Alexander Sardyko
Rosja
111.5
25.3
43
Eduard Torok
Rumunia
110.5
24.2
44
Halvor Enger Granerud
Norwegia
109.0
23.3
45
Andrea Morassi
Włochy
114.0
23.1
46
Stefan Hula
Polska
114.0
21.9
47
Markus Schiffner
Austria
110.0
20.7
48
Nicolas Mayer
Francja
110.5
16.0
49
Roberto Dellasega
Włochy
105.0
15.4
50
Kevin Bickner
USA
107.0
12.2
51
Niclas Wangler
Niemcy
103.0
0.7
52
Lars Antonissen
Holandia
99.0
0.0
 
Oldrik van der Aalst
Holandia
97.5
0.0
 
Ruben de Wit
Holandia
92.0
0.0
55
Danny Queck
Niemcy
DNS
DNS
56
Jakub Janda
Czechy
DNS
DNS
57
Vojtech Stursa
Czechy
DNS
DNS
58
Jan Matura
Czechy
DNS
DNS

Wyniki II treningu
 
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Vincent Descombes Sevoie
Francja
136.5
78.2
2
Daniel Huber
Austria
132.5
73.3
3
Jakub Wolny
Polska
135.5
70.9
4
Peter Prevc
Słowenia
136.0
70.0
5
Alexander Sardyko
Rosja
130.5
63.7
6
Andraz Pograjc
Słowenia
130.5
63.4
7
Wolfgang Loitzl
Austria
128.0
61.9
8
Joachim Hauer
Norwegia
124.0
59.5
9
Pius Paschke
Niemcy
128.0
58.8
10
Stefan Hula
Polska
122.5
58.2
11
Daniel Wenig
Niemcy
124.5
57.9
12
Anton Kalinitschenko
Rosja
121.5
57.8
13
Tim Fuchs
Niemcy
123.0
56.1
14
Aleksander Zniszczoł
Polska
123.5
55.8
15
Miran Zupancic
Słowenia
122.0
54.1
16
Clemens Aigner
Austria
122.5
53.2
17
Manuel Fettner
Austria
118.0
52.9
18
Stephan Leyhe
Niemcy
130.5
51.9
19
Kenneth Gangnes
Norwegia
124.5
51.4
20
Ronan Lamy Chappuis
Francja
125.5
50.6
21
Dominik Maylaender
Niemcy
122.5
48.8
22
Mitja Meznar
Słowenia
118.0
47.9
23
Jure Sinkovec
Słowenia
123.0
46.8
24
Karl Geiger
Niemcy
120.0
46.2
25
Michael Neumayer
Niemcy
119.5
45.3
26
Bartłomiej Kłusek
Polska
124.5
44.8
27
Markus Eisenbichler
Niemcy
120.0
44.1
28
Gabriel Karlen
Szwajcaria
117.5
42.9
29
Grzegorz Miętus
Polska
118.5
42.5
30
Sigurd Nymoen Soeberg
Norwegia
116.0
42.4
31
Christian Friberg
USA
115.5
41.2
32
Manuel Poppinger
Austria
116.5
37.9
33
Niclas Wangler
Niemcy
113.5
35.4
 
Kim Rene Elverum Sorsell
Norwegia
116.0
35.4
35
Markus Schiffner
Austria
117.5
32.5
36
William Rhoads
USA
113.5
29.4
37
Krzysztof Biegun
Polska
115.5
28.9
38
Anze Lanisek
Słowenia
113.0
27.5
39
Federico Cecon
Włochy
104.0
26.4
40
Pascal Egloff
Szwajcaria
109.5
23.4
41
Lars Antonissen
Holandia
107.5
23.1
42
Andrea Morassi
Włochy
113.0
22.7
43
Marco Grigoli
Szwajcaria
107.0
19.5
44
Roman Sergeevich Trofimov
Rosja
112.0
19.1
45
Oldrik van der Aalst
Holandia
99.0
18.6
46
Halvor Enger Granerud
Norwegia
106.5
17.3
47
Nicolas Mayer
Francja
107.0
16.0
48
Eduard Torok
Rumunia
111.0
15.1
49
Roberto Dellasega
Włochy
103.5
12.1
50
Kevin Bickner
USA
102.0
4.9
51
Martin Hamann
Niemcy
104.0
4.6
52
Petrick Hammann
Niemcy
100.5
1.8
53
Ruben de Wit
Holandia
94.5
0.0
54
Danny Queck
Niemcy
DNS
DNS
55
Jakub Janda
Czechy
DNS
DNS
56
Vojtech Stursa
Czechy
DNS
DNS
57
Sorin Iulian Pitea
Rumunia
DNS
DNS
58
Jan Matura
Czechy
DNS
DNS

Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« wrzesień 2014 - wszystkie artykuły
Komentarze
JankessPL
@DragonL
ja miałem Prevca jako pierwszego drugiego Laniska a Wolnego 5,ale jednak DSQ za strój i niestety,wielka szkoda,tylko akurat czemu dzisiaj?Tak to tylko 70 pkt,a mogło być sporo więcej
(13.09.2014, 19:11)
DragonL
Miałem Laniska na 1 a Wolnego na 3-im, no i minimalnie nie wyszło, a mogło być 200 pkt, no cóż ważne, że Jakub wygrał;)
(13.09.2014, 18:58)
Kibic
@ JankessPL

144 m Lanisek skoczył
(13.09.2014, 16:47)
JankessPL
Jak narazie Lanisek mocno zawodzi,forma ma na pewno,może skocznia mu nie podchodzi
(13.09.2014, 15:24)
Romek
Oby Vincent zimą też prezentował skoki podobnej długości w PŚ.
(13.09.2014, 13:07)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
CoC Klingenthal: Prevc i Descombes wygrywają treningi, niezłe skoki Wolnego
CoC Klingenthal: Prevc i Descombes wygrywają treningi, niezłe skoki Wolnego

CoC Klingenthal: Prevc i Descombes wygrywają treningi, niezłe skoki Wolnego

Kalendarium
Oldrik van der Aalst (Holandia)
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
2 grudnia 2022 (piątek)
12:00
PŚ K Lillehammer
odprawa techniczna
15:45
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
17:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
3 grudnia 2022 (sobota)
15:30
PŚ K Lillehammer
seria próbna
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
4 grudnia 2022 (niedziela)
10:30
PŚ K Lillehammer
oficjalny trening
15:30
PŚ K Lillehammer
kwalifikacje
16:30
PŚ K Lillehammer
konkurs ind.
8 grudnia 2022 (czwartek)
14:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna M
16:00
PŚ Titisee
oficjalny trening M
19:00
PŚ Titisee
odprawa techniczna K
Skoki narciarskie w Eurosporcie
Oglądaj kwalifikacje i konkursy w Eurosport w Player
Najbliższe programy w kanałach Eurosportu i Grupy TVN
dzisiaj
21:40
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
LIVE
dzisiaj
21:41
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
06:30
Eurosport 1 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
06:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
08:30
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
08:30
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
09:05
Eurosport w Player.pl Ruka | 2. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
09:05
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
jutro
14:50
Eurosport w Player.pl Ruka | 1. konkurs indywidualny, HS 142
jutro
14:50
Eurosport 2 Puchar Świata, Ruka, Finlandia
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto wygra PŚ 2022/23?
Dawid Kubacki
59%
Stefan Kraft
8%
Halvor Egner Granerud
7%
Kamil Stoch
6%
Ryoyu Kobayashi
5%
Piotr Żyła
3%
Marius Lindvik
3%
Anze Lanisek
3%
inny skoczek
2%
Peter Prevc
1%
Karl Geiger
1%
Manuel Fettner
1%
Markus Eisenbichler
1%
Daniel Andre Tande
0%
Robert Johansson
0%
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2022 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich