54 panie i 37 panów stanie na starcie zawodow Letniej Grand Prix w Czajkowskim. Na liście znalazły się reprezentantki Polski, naszych skoczków zabraknie natomiast w rywalizacji mężczyzn...
Zawody mężczyzn nie należą do najsilniej obsadzonych - wśród zgłoszonych znalazło się zaledwie trzech skoczków z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix: Halvor Egner Granerud, Marius Lindvik i Roman Trofimow. Mamy też kilku innych utytułowanych zawodników - m.in. Daikiego Ito, Johanna Andre Forfanga czy Jewgienija Klimowa. z drugiej strony w Czajkowskim wystąpią panowie, których nigdy nie oglądaliśmy w konkursach Pucharu Świata - to Władisław Mustafin, Qiwu Song i Rikuta Watanabe.
Warto dodać, że w treningach wystąpi 37 skoczków, ale w prologu (kwalifikacje są niepotrzebne ze względu na małą liczbę zgłoszonych) będziemy mieli o jednego mniej - Danił Wasiliew nie wystartuje bowiem w indywidualnym konkursie LGP, za to ma szansę na występ w niedzielnym konkursie drużyn mieszanych.
W przypadku pań lista jest szersza - zawiera 54 nazwiska, m.in. liderkę LGP Ursę Bogataj, jak i Emę Klinec oraz Silje Opseth, które także reprezentują najlepszą dziesiątkę klasyfikacji generalnej. Tutaj, w przeciwieństwie do męskiej rywalizacji, zobaczymy biało-czerwone flagi - do Czajkowskiego pojechały Anna Twardosz, Joanna Szwab, Kinga Rajda i Nicole Konderla.
Również u pań mamy zawodniczki, które dotychczas nie startowały w konkursach PŚ - wszystkie to reprezentantki Chin: Xiaotong Ni, Bing Dong, Birun Shao, Qingyue Peng i Liangyao Wang.
Program zawodów w Czajkowskim przewiduje rozegranie konkursów indywidualnych kobiet (sobota, niedziela) i mężczyzn (sobota) oraz konkursu drużyn mieszanych (niedziela); wszystko oczywiście poprzedzone piątkowymi treningami i kwalifikacjami/prologiem.
Letnia Grand Prix Czajkowski |
10 września 2021 (piątek) |
6:00 | odprawa techniczna (kobiety) |
7:00 | odprawa techniczna (mężczyźni) |
9:00 | oficjalny trening (kobiety, dwie serie) |
11:00 | kwalifikacje (kobiety) |
12:00 | oficjalny trening (mężczyźni, dwie serie) |
13:30 | prolog (mężczyźni) |
11 września 2021 (sobota) |
6:00 | seria próbna (kobiety) |
7:00 | seria próbna (mężczyźni) |
8:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
9:00 | konkurs indywidualny (mężczyźni) |
12 września 2021 (niedziela) |
5:00 | kwalifikacje (kobiety) |
6:00 | konkurs indywidualny (kobiety) |
9:00 | seria próbna (mix) |
10:00 | konkurs drużyn mieszanych |
Lista startowa - mężczyźni |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Danil Vassilyev | |
2 | Vladislav Mustafin | |
3 | Kiril Kotik | |
4 | Mikhail Purtov | |
5 | Maksim Kolobov | |
6 | Evgeniy Klimov | |
7 | Decker Dean | |
8 | Qiwu Song | |
9 | Yuken Iwasa | |
10 | Daniel Andrei Cacina | |
11 | Sabirzhan Muminov | |
12 | Andrei Feldorean | |
13 | Mikhail Maksimochkin | |
14 | Casey Larson | |
15 | Francesco Cecon | |
16 | Hiroaki Watanabe | |
17 | Matthew Soukup | |
18 | Robin Pedersen | |
19 | Kevin Maltsev | |
20 | Cestmir Kozisek | |
21 | Giovanni Bresadola | |
22 | Rikuta Watanabe | |
23 | Anders Haare | |
24 | Lovro Kos | |
25 | Reruhi Shimizu | |
26 | Shinnosuke Fujita | |
27 | Ilya Mankov | |
28 | Cene Prevc | |
29 | Johann Andre Forfang | |
30 | Daiki Ito | |
31 | Viktor Polasek | |
32 | Sergey Tkachenko | |
33 | Danil Sadreev | |
34 | Mikhail Nazarov | |
35 | Roman Sergeevich Trofimov | |
36 | Marius Lindvik | |
37 | Halvor Egner Granerud | |
Lista startowa - kobiety |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Mariia Iakovleva | |
2 | Elizaveta Mokhova | |
3 | Aleksandra Barantceva | |
4 | Alina Borodina | |
5 | Anastasiia Subbotina | |
6 | Ksenia Kablukova | |
7 | Anna Shpyneva | |
8 | Anna Hoffmann | |
9 | Xiaotong Ni | |
10 | Anna Twardosz | |
11 | Valentina Sderzhikova | |
12 | Logan Sankey | |
13 | Jessica Malsiner | |
14 | Haruka Iwasa | |
15 | Bing Dong | |
16 | Veronika Jencova | |
17 | Natalie Eilers | |
18 | Veronika Shishkina | |
19 | Nicole Maurer | |
20 | Joanna Szwab | |
21 | Karolina Indrackova | |
22 | Xueyao Li | |
23 | Nina Lussi | |
24 | Annika Belshaw | |
25 | Alessia Mitu-Cosca | |
26 | Alexandria Loutitt | |
27 | Birun Shao | |
28 | Misaki Shigeno | |
29 | Delia Anamaria Folea | |
30 | Yuka Kobayashi | |
31 | Qingyue Peng | |
32 | Kinga Rajda | |
33 | Daniela Vasilica Haralambie | |
34 | Liangyao Wang | |
35 | Nicole Konderla | |
36 | Julia Kykkänen | |
37 | Kristina Prokopieva | |
38 | Thea Minyan Bjoerseth | |
39 | Alexandra Kustova | |
40 | Irma Makhinia | |
41 | Klara Ulrichova | |
42 | Anna Odine Stroem | |
43 | Katra Komar | |
44 | Abigail Strate | |
45 | Sofia Tikhonova | |
46 | Lara Malsiner | |
47 | Irina Avvakumova | |
48 | Jenny Rautionaho | |
49 | Jerneja Brecl | |
50 | Silje Opseth | |
51 | Ema Klinec | |
52 | Ursa Bogataj | |