39 skoczków stanie na starcie weekendowych zawodów Letniej Grand Prix w Szczuczyńsku. Obsada nie jest zbyt mocna - bardzo silny skład wystawili jedynie Norwegowie. Polaków w Kazachstanie zabraknie.
O obsadzie zawodów w Szczuczyńsku wiele mówi fakt, iż spośród skoczków, jacy staną na starcie, jedynie siedmiu ma zdobyte tego lata punkty Grand Prix; co więcej - najwyżej sklasyfikowany z obecnych, Roman Trofimow, zajmuje w "generalce" dopiero piętnaste miejsce.
Nie znaczy to jednak, że w Kazachstanie zabraknie gwiazd - mocny skład przysłali Norwegowie, wśród których zobaczymy m.in. Halvora Egnera Graneruda, Roberta Johanssona, Mariusa Lindvika czy Johanna Andre Forfanga.
Większość ekip przysłała jednak "drugie" albo i "trzecie" składy, inne nie pojawią się w Kazachstanie w ogóle - to ostatnie dotyczy Polaków, którzy zrezygnowali z przyjazdu ze względu na trudności logistyczne oraz kwestie pandemiczne.
Program zawodów w Szczuczyńsku obejmuje dwa konkursy indywidualne - w sobotę na skoczni dużej, w niedzielę na normalnej; piątek to z kolei dzień przeznaczony na treningi na obu obiektach oraz prolog na dużym.
Letnia Grand Prix Szczuczyńsk |
2 września 2021 (czwartek) |
12:00 | odprawa techniczna |
3 września 2021 (piątek) |
6:00 | oficjalny trening HS-99 (trzy serie) |
12:00 | oficjalny trening HS-140 (dwie serie) |
14:00 | prolog HS-140 |
4 września 2021 (sobota) |
12:00 | seria próbna HS-140 |
13:00 | konkurs indywidualny HS-140 |
5 września 2021 (niedziela) |
9:00 | kwalifikacje HS-99 |
10:00 | konkurs indywidualny HS-99 |
Lista startowa |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Danil Vassilyev | |
2 | Johann Andre Forfang | |
3 | Rikuta Watanabe | |
4 | Casey Larson | |
5 | Matthew Soukup | |
6 | Ilya Mankov | |
7 | Cestmir Kozisek | |
8 | Muhammet Ali Bedir | |
9 | Hiroaki Watanabe | |
10 | Heung Chul Choi | |
11 | Anze Semenic | |
12 | Thomas Lackner | |
13 | Francesco Cecon | |
14 | Robin Pedersen | |
15 | Fatih Arda Ipcioglu | |
16 | Sabirzhan Muminov | |
17 | Halvor Egner Granerud | |
18 | Andrew Urlaub | |
19 | Marius Lindvik | |
20 | Daiki Ito | |
21 | Clemens Leitner | |
22 | Lovro Kos | |
23 | Giovanni Bresadola | |
24 | Vitaliy Kalinichenko | |
25 | Reruhi Shimizu | |
26 | Cene Prevc | |
27 | Elias Medwed | |
28 | Kevin Maltsev | |
29 | Yuken Iwasa | |
30 | Robert Johansson | |
31 | Yevhen Marusiak | |
32 | Shinnosuke Fujita | |
33 | Sergey Tkachenko | |
34 | Anders Haare | |
35 | Vladimir Zografski | |
36 | Viktor Polasek | |
37 | Danil Sadreev | |
38 | Mikhail Nazarov | |
39 | Roman Sergeevich Trofimov | |