W pierwszym treningu najlepszy okazał się Andreas Stjernen, który poleciał na 105 metrów i wyprzedził Dannego Quecka (104,5 m) i Roka Justina (101 m). Czwarty był lider CoC - Nejc Dezman, a za nim Polacy: Jakub Wolny (101,5 m) i Klemens Murańka (102 m). W dziesiątce zmieścili się także Krzysztof Biegun i Stefan Hula.
Druga odsłona to triumf Anze Semenica - 109,5 metra. Słoweniec pokonał Norwegów Ingvaldsena i Bjerkeengena oraz Austriaka Stefana Hayboecka. Najlepszy z Polaków, Bartłomiej Kłusek zajął 6-te miejsce z wynikiem 105,5 metra.
W zawodach weźmie udział sporo skoczków znanych z Pucharu Świata. U Austriaków są m.in. Loitzl i Koch, u Norwegów Hilde.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
105.0
65.8
6
Klemens Murańka
102.0
58.1
8
Krzysztof Biegun
102.5
57.4
9
Kalle Keituri
100.5
57.3
10
Stefan Hula
100.0
57.0
11
Tomaz Naglic
101.5
56.8
12
Stephan Leyhe
101.0
56.6
13
Christoph Stauder
101.0
56.3
14
Anze Semenic
100.5
56.2
15
Vincent Descombes Sevoie
98.5
55.7
16
Daniel Huber
100.0
54.6
17
Bartłomiej Kłusek
100.0
54.3
18
Gabriel Karlen
97.5
54.2
Michael Glasder
97.5
54.2
20
Alexandre Mabboux
99.5
54.1
21
Tomas Zmoray
98.5
54.0
24
Halvor Enger Granerud
99.0
53.6
25
Philipp Aschenwald
97.5
53.4
26
Diego Dellasega
97.5
53.2
27
Andraz Pograjc
99.5
53.0
28
Daniel Wenig
97.0
52.6
Markus Eggenhofer
98.0
52.6
30
Wolfgang Loitzl
97.0
52.4
31
Marco Grigoli
99.5
52.3
32
Alexander Shuvalov
99.5
51.7
33
Mats Soehagen Berggaard
99.0
51.5
35
Nicolas Mayer
97.5
50.9
36
Robert Hrgota
95.0
50.0
37
Aleksander Zniszczoł
100.5
49.9
Markus Schiffner
98.5
49.7
40
Andrzej Zapotoczny
95.5
49.4
41
Jan Maylaender
96.5
48.1
43
Pius Paschke
94.0
46.7
44
Anze Lanisek
91.5
46.3
46
Stefan Hayboeck
96.0
46.2
47
Pascal Kaelin
96.5
46.0
49
Markus Eisenbichler
93.5
45.7
50
Matjaz Pungertar
95.0
45.4
51
Brian Wallace
92.5
43.6
52
Vojtech Stursa
94.5
43.2
53
William Rhoads
94.5
42.8
54
Cestmir Kozisek
94.0
42.3
55
Daniele Varesco
90.0
41.0
56
Aleksei Kamynin
91.5
40.0
57
Lars Antonissen
87.5
37.0
58
Zeno di Lenardo
90.0
35.2
59
Sergey Shulaev
88.5
35.0
60
Andrii Klymchuk
88.5
32.4
62
Frantisek Holik
81.0
22.1
63
Andryi Kalinchuk
81.0
19.8
64
Stepan Pasichnyk
79.5
18.2
66
Manuel Fettner
DNS
DNS
67
Manuel Poppinger
DNS
DNS
68
Robin Pedersen
DNS
DNS
69
Lauri Asikainen
DNS
DNS
70
Simon Greiderer
DNS
DNS
71
Fredrik Bjerkeengen
DNS
DNS
72
Florian Altenburger
DNS
DNS
73
Elias Tollinger
DNS
DNS
74
Robert Johansson
DNS
DNS
75
Patrick Streitler
DNS
DNS
77
Ole Marius Ingvaldsen
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Anze Semenic
109.5
72.2
2
Ole Marius Ingvaldsen
105.0
70.4
3
Stefan Hayboeck
107.0
70.1
4
Fredrik Bjerkeengen
107.5
69.9
Bartłomiej Kłusek
105.5
66.4
8
Tomaz Naglic
105.0
66.1
9
Robin Pedersen
103.5
65.7
10
Patrick Streitler
104.5
65.6
11
Manuel Fettner
105.5
65.5
Andreas Stjernen
105.0
65.5
14
Markus Eisenbichler
103.5
64.8
Wolfgang Loitzl
101.5
64.8
16
Daniel Wenig
105.5
64.2
Robert Johansson
104.0
64.2
18
Matjaz Pungertar
104.5
63.9
20
Vincent Descombes Sevoie
101.5
63.1
21
Florian Altenburger
104.0
63.0
22
Stefan Hula
103.0
62.5
23
Klemens Murańka
102.5
61.9
24
Halvor Enger Granerud
100.5
61.8
25
Gabriel Karlen
102.5
61.2
26
Simon Greiderer
102.0
60.8
27
Jakub Wolny
102.0
60.1
28
Manuel Poppinger
102.0
59.8
Aleksander Zniszczoł
103.0
59.8
31
Christoph Stauder
102.5
59.6
33
Andraz Pograjc
101.5
59.4
34
Krzysztof Biegun
100.0
59.3
35
Daniel Huber
102.0
58.9
Elias Tollinger
100.0
58.9
37
Markus Schiffner
100.5
58.6
38
Jan Maylaender
101.5
58.2
40
Thomas Hofer
99.0
58.1
41
Alexander Shuvalov
99.5
57.8
42
Felix Schoft
100.5
57.3
43
Anze Lanisek
100.5
57.2
45
Karl Geiger
102.0
57.0
47
Stephan Leyhe
100.5
56.8
48
Nicolas Mayer
97.5
56.4
49
Stefan Huber
97.5
56.0
50
Andrzej Zapotoczny
97.0
55.9
51
Robert Hrgota
99.5
55.8
Diego Dellasega
99.0
55.8
53
Tomas Zmoray
96.5
55.4
54
Philipp Aschenwald
97.0
55.1
55
Michael Glasder
96.5
53.5
56
Markus Eggenhofer
98.0
53.3
57
Cestmir Kozisek
99.5
52.8
58
Daniele Varesco
95.5
52.1
60
Alexandre Mabboux
95.5
52.0
62
William Rhoads
95.5
51.3
63
Aleksei Kamynin
94.0
48.8
64
Kevin Bickner
95.0
47.8
65
Frantisek Holik
92.0
45.5
66
Vojtech Stursa
94.0
43.5
67
Pascal Kaelin
91.0
39.0
68
Marco Grigoli
89.0
38.2
69
Andrii Klymchuk
89.0
37.6
70
Lars Antonissen
88.0
36.9
71
Sergey Shulaev
86.5
30.3
72
Zeno di Lenardo
84.0
29.6
73
Andryi Kalinchuk
85.0
29.0
74
Stepan Pasichnyk
83.0
25.3
75
Patrik Lichy
80.5
20.3
76
Lauri Asikainen
DNS
DNS
77
Mats Soehagen Berggaard
DNS
DNS