W tej części biorę na warsztat zawodników z miejsc 71-130 – czyli pniemy się powoli w górę zestawienia, choć do czołówki nieco jeszcze nam brakuje. Tu można trochę więcej znaleźć „treningowców”
130. Kevin Horlacher (Niemcy) / 24.09.1989 – 41 punktów (2/2/9) – COC, SCOC – RUHPOLDING 1 – 9 (5, 21), RUHPOLDING 2 – 19 (18, 20) – to właśnie jeden z tych treningowców – jego miejsce jest w COC.
126 miejsce – 44 punkty
Daniel Althaus (Niemcy) / 29.06.1993 (2/2/10) – RUHPOLDING 1 – 14 (12, 18), RUHPOLDING 2 – 10 (13, 8)
Roman Kuryavskiy (Kazachstan) / 27.01.1991 - † 06.2011 (11(3)/6/15) – coc, scoc – Villach 1 – 54, Villach 2 – 55, STRBSKE PLESO 1 – 28 (27, 27), STRBSKE PLESO 2 – 30 (30), ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 15 (16, 12), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 20 (22, 16), Einsiedeln 1 – DSQ, Einsiedeln 2 – 34, NOTODDEN 1 – 25 (28, 19), NOTODDEN 2 – 24 (17, 26), Ramsau am Dachstein 1 – 66, Ramsau am Dachstein 2 – 52, Ruhpolding 1 & 2 – DNS – ciężko pisać o kimś, kto już opuścił ten świat. Może nie był to zawodnik ze szczególną perspektywą na wielką karierę, ale przecież skakał często, regularnie i był częścią tego wielkiego cyklu. Zabił go samochód – niestety coraz więcej ludzi ginie w wypadkach.
Kento Sakuyama (Japonia) / 03.07.1990 (2/2/11) – COC, lgp – ZAO 1 – 11 (14, 12), ZAO 2 – 13 (11, 9)
Yuta Watase (Japonia) / 08.08.1982 (2/2/9) – wc, LGP – ZAO 1 – 9 (10, 14), ZAO 2 – 16 (16, 11) – obniżył loty znacząco, ale to temat na podsumowanie PŚ.
125. Thomas Thurnbichler (Austria) / 19.06.1989 – 45 punktów (2/2/9) – COC, SCOC – VILLACH 1 – 15 (18, 12), VILLACH 2 – 9 (10, 9) – treningowe skoki typowego kontynentalowca.
124. Florian Altenburger (Austria) / 29.06.1993 – 46 punktów (5(1)/4/14) – Villach 1 – 33, Villach 2 – DNS, RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 14 (9, 10), RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 22 (16, 25), ZAO 1 – 20 (16, 21), ZAO 2 – 23 (23, 22)
123. Ramil Zarifullin (Rosja) / 06.11.1991 – 47 punktów (3(1)/2/8) – STRBSKE PLESO 1 – 8 (9, 9), STRBSKE PLESO 2 – 16 (16), Einsiedeln 1 – 33, Einsiedeln 2 – DSQ
122. Arthur Pauli (Austria) / 14.05.1989 – 48 punktów (2/2/11) – SCOC – VILLACH 1 – 11 (14, 9), VILLACH 2 – 11 (9, 10) – to łabędzi śpiew ongi dobrze zapowiadającego się skoczka polskiego pochodzenia, który niestety zakończył karierę.
120. Taro Takaynagi (Japonia) / 02.06.1982 – 49 punktów (2/2/9) – wc, COC – ZAO 1 – 13 (11, 5), ZAO 2 – 9 (5, 8)
120. Matic Benedik (Słowenia) / 03.03.1993 – 49 punktów (3/3/13) – KRANJ 1 – 15 (15, 14), RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 13 (16, 4), RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 18 (24, 14)
117 miejsce – 50 punktów
Marius Johansen (Norwegia) / 10.05.1989 (2/2/10) – FALUN 1 – 11 (13, 12), FALUN 2 – 10 (12, 5)
Janne Nordman (Finlandia) / 29.03.1986 (4/4/11) – FALUN 1 – 23 (15, 27), FALUN 2 – 16 (9, 22), NOTODDEN 1 – 11 (16, 5), NOTODDEN 2 – 28 (22, 30) – ma już 25 lat, a jeszcze powyżej przeciętność FIS Cup nie wyszedł.
Miran Zupancic (Słowenia) / 11.11.1989 (2/2/10) – RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 10 (10, 8), RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 11 (5, 17)
115. Michael J. Glasder (USA) / 27.03.1989 – 52 punkty (2/2/7) – COC – FALUN 1 – 7 (10, 7), FALUN 2 – 15 (17, 16) – sprawdzałem specjalnie na stronie FIS – nie ma skoczka o nazwisku Glaser, komentujący się pomylił, stąd Glasder w tym miejscu.
115. Jere Kykkaenen (Finlandia) / 12.10.1988 – 52 punkty (4/4/12) – FALUN 1 – 20 (20, 18), FALUN 2 – 12 (20, 6), NOTODDEN 1 – 23 (25, 23), NOTODDEN 2 – 20 (19, 21)
112 miejsce – 53 punkty
Jan Druzina (Słowenia) / 04.01.1991 (3/2/5) – scoc – KRANJ 2 – 5 (5, 9), Ruhpolding 1 – 46, RUHPOLDING 2 – 23 (25, 21)
Daniel Lackner (Austria) / 26.05.1987 (4/4/11) – COC, SCOC – RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 27 (15, 29), RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 13 (14, 14), RUHPOLDING 1 – 26 (21, 24), RUHPOLDING 2 – 11 (14, 6)
Aljaz Vodan (Słowenia) / 10.04.1995 (6/3/11) – Szczyrk 1 – 39, Szczyrk 2 – 65, KRANJ 1 – 12 (13, 10), KRANJ 2 – 11 (13, 11), Ruhpolding 1 – 40, RUHPOLDING 2 – 24 (20, 24)
110. Federico Cecon (Włochy) / 11.06.1994 – 54 punkty (5(1)/5/14) – scoc – STRBSKE PLESO 1 – 23 (25, 22), STRBSKE PLESO 2 – 22 (22), STRBSKE PLESO 3 – 20 (18, 21), STRBSKE PLESO 4 – 23 (21, 23), Kranj 1 – DNS, KRANJ 2 – 14 (12, 12) – musi się jeszcze napracować, by zostać kimś więcej, niż tylko synem znanego ojca.
110. Yukiya Sato (Japonia) / 19.06.1995 – 54 punkty (2/2/6) – scoc – ZAO 1 – 17 (23, 10), ZAO 2 – 6 (1, 15)
108. Alexey Pchelintsev (Kazachstan) / 18.04.1991 – 56 punktów (14/7/14) – coc, scoc – Villach 1 – 44, Villach 2 – 47, STRBSKE PLESO 1 – 26 (24, 27), STRBSKE PLESO 2 – 27 (27), ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 24 (24, 24), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 16 (16, 18), Einsiedeln 1 – 32, Einsiedeln 2 – 37, NOTODDEN 1 – 27 (23, 28), NOTODDEN 2 – 14 (11, 15), Ramsau am Dachstein 1 – 35, RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 28 (28, 25), Ruhpolding 1 – 45, Ruhpolding 2 – 42 – jeden z tych zawodników, którzy skaczą często, z rzadka zdobywając punkty najczęściej w słabych konkursach.
108. Florian Schabereiter (Austria) / 10.02.1991 – 56 punktów (3/2/6) – COC, scoc – KRANJ 1 – 6 (6, 3), Ramsau am Dachstein 1 – 55, RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 15 (15, 17)
107. Luka Brnot (Słowenia) / 17.01.1990 – 58 punktów (2/2/8) – scoc – SZCZYRK 1 – 8 (8), SZCZYRK 2 – 10 (12, 9)
105. Gregor Deschwanden (Szwajcaria) / 27.02.1991 – 59 punktów (4/4/10) – COC, scoc – EINSIEDELN 1 – 13 (17, 10), EINSIEDELN 2 – 10 (5, 17), RUHPOLDING 1 – 23 (28, 17), RUHPOLDING 2 – 26 (27, 21)
105. Faik Yuksel (Turcja) / 10.02.1995 – 59 punktów (11(1)/4/7) – coc, scoc – VILLACH 1 – 30 (27, 30), Villach 2 – 42, STRBSKE PLESO 1 – 29 (28, 29), Strbske Pleso 2 – 36, ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 13 (14, 10), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 7 (8, 11), Szczyrk 1 – 41, Szczyrk 2 – 58, Ramsau am Dachstein 1 – DNS, Ramsau am Dachstein 2 – 33, Ruhpolding 1 – 56, Ruhpolding 2 – 53 – na dzień dzisiejszy najlepszy z Turków, którzy nie budzą już sensacji swoimi skokami.
104. Daniel-Andre Tande (Norwegia) / 24.01.1994 – 60 punktów (2/2/7) – NOTODDEN 1 – 11 (9, 17), NOTODDEN 2 – 7 (8, 6)
102. Clemens Aigner (Austria) / 02.02.1993 – 61 punktów (4/4/12) – VILLACH 1 – 24 (18, 24), VILLACH 2 – 12 (17, 12), RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 17 (20, 17), RAMSAU AM DACHSTEIN 2 – 14 (19, 9)
102. Anze Lanisek (Słowenia) / 20.04.1996 – 61 punktów (3/3/10) – STRBSKE PLESO 1 – 16 (18, 13), STRBSKE PLESO 2 – 13 (13), KRANJ 2 – 10 (8, 13)
101. Shusaku Hosoyama (Japonia) / 20.07.1984 – 62 punkty (2/2/7) – coc, LGP – ZAO 1 – 7 (2, 7), ZAO 2 – 10 (4, 13) – no i wkraczamy na teren pierwszej setki…
99. Vojtech Stursa (Czechy) / 03.08.1995 – 63 punkty (10/4/6) – coc – Villach 1 – 41, VILLACH 2 – 28 (29, 26), STRBSKE PLESO 1 – 15 (5, 24), STRBSKE PLESO 2 – 6 (6), STRBSKE PLESO 3 – 27 (24, 28), Strbske Pleso 4 – 38, Szczyrk 1 – 71, Szczyrk 2 – 58, Ruhpolding 1 – 52, Ruhpolding 2 – 55
99. Hiroki Yamada (Japonia) / 19.05.1982 – 63 punkty (2/2/4) – wc, COC – ZAO 1 – 18 (16, 17), ZAO 2 – 4 (6, 5) – kolejny zawodnik japoński, który już wypadł z głównego obiegu.
98. Andraz Pograjc (Słowenia) / 26.09.1991 – 64 punkty (4/3/8) – coc, SCOC – KRANJ 1 – 19 (18, 21), KRANJ 2 – 8 (11, 6), RUHPOLDING 1 – 13 (13, 12), Ruhpolding 2 – 44
97. Julian Musiol (Niemcy) / 04.04.1986 – 66 punktów (2/2/4) – wc, COC, lgp, SCOC – RUHPOLDING 1 – 15 (15, 15), RUHPOLDING 2 – 4 (4, 4)
95. Alessio de Crignis (Włochy) / 18.05.1990 – 68 punktów (2/2/7) – COC, scoc – STRBSKE PLESO 3 – 7 (7, 7), STRBSKE PLESO 2 – 8 (1, 15)
95. Yukio Sakano (Japonia) / 03.02.1976 – 68 punktów (2/2/7) – lgp – ZAO 1 – 8 (9, 13), ZAO 2 – 7 (9, 6) – podziwiam tego zawodnika, skończone 35 lat, wiele lat startów i ŻADNYCH, ale to ŻADNYCH sukcesów. Brawa za wytrwałość.
93. Nico Faller (Niemcy) / 12.01.1990 – 69 punktów (4/4/4) – coc – EINSIEDELN 1 – 19 (23, 9), EINSIEDELN 2 – 30 (11, DSQ), SZCZYRK 1 – 4 (4), SZCZYRK 2 – 25 (23, 25)
93. Kenshiro Ito (Japonia) / 08.01.1990 – 69 punktów (2/2/5) – WC, COC – ZAO 1 – 5 (4, 5), ZAO 2 – 11 (7, 12) – ciekawe, że obu zawodników na miejscu 93. dzieli raptem 4 dni.
90 miejsce – 70 punktów
Pavel Farkas (Czechy) / 1991 (8/4/8) – scoc – Villach 1 – 31, Villach 2 – 46, STRBSKE PLESO 3 – 16 (18, 12), STRBSKE PLESO 4 – 20 (24, 18), SZCZYRK 1 – 8 (8), SZCZYRK 2 – 19 (30, 14), Ramsau am Dachstein 1 – 49, Ramsau am Dachstein 2 – 49
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (Polska) / 14.11.1989 (4/4/13) – coc – STRBSKE PLESO 3 – 15 (13, 15), STRBSKE PLESO 4 – 14 (18, 9), SZCZYRK 1 – 15 (15), SZCZYRK 2 – 13 (13, 15)
Aleksander Zniszczoł (Polska) / 08.03.1994 (6/6/12) – coc – STRBSKE PLESO 3 – 12 (13, 13), STRBSKE PLESO 4 – 21 (18, 20), SZCZYRK 1 – 20 (20), SZCZYRK 2 – 27 (29, 21), ZAO 1 – 19 (19, 18), ZAO 2 – 20 (21, 19) – na 90 miejscu dwóch Polaków, w tym szczególnie nam bliski Olek Zniszczoł.
86 miejsce – 72 punkty
Simen Grimsrud (Norwegia) / 22.03.1992 (2/2/6) – NOTODDEN 1 – 6 (8, 8), NOTODDEN 2 – 8 (7, 19) – skąd tylu Norwegów-meteorów to już od lat się zastanawiam.
Florian Horst (Niemcy) / 03.05.1990 (2/2/7) – COC, SCOC – SZCZYRK 1 – 7 (7), SZCZYRK 2 – 7 (7, 10)
Jaka Kosec (Słowenia) / 01.04.1994 (2/2/6) – KRANJ 1 – 8 (9, 4), KRANJ 2 – 6 (6, 7)
David Viry (Francja) / 09.03.1989 (4/2/7) – COC – Villach 1 – 40, Villach 2 – 36, EINSIEDELN 1 – 7 (3, 14), EINSIEDELN 2 – 7 (8, 7)
84. Nejc Dezman (Słowenia) 07.12.1992 – 73 punkty (6/2/3) – coc – Villach 1 – 33, Villach 2 – 34, KRANJ 1 – 3 (1, 7), KRANJ 2 – 18 (17, 18), Ruhpolding 1 – 33, Ruhpolding 2 – 32 – najniżej sklasyfikowany wśród tych, którzy stali na podium.
84. Primoz Peterka (Słowenia) / 28.02.1979 – 73 punkty (4/4/5) – COC, SCOC – SZCZYRK 1 – 27 (27), SZCZYRK 2 – 5 (4, 7), RUHPOLDING 1 – 20 (27, 12), RUHPOLDING 2 – 18 (22, 19) – jeden z najlepszych skoczków połowy lat 90. zakończył niedawno karierę, ale o tym w podsumowaniu lata.
83. Daniel Huber (Austria) / 02.01.1993 – 74 punkty (2/2/5) – COC – KRANJ 1 – 5 (3, 8), KRANJ 2 – 9 (14, 5)
81. Sami Heiskanen (Finlandia) / 14.10.1991 – 76 punktów (2/2/6) – coc – ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 7 (5, 13), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 6 (7, 3)
81. Christopher Lamb (USA) / 21.06.1986 – 76 punktów (2/2/6) – wc, COC – FALUN 1 – 7 (4, 14), FALUN 2 – 6 (6, 7)
80. Rozle Zagar (Słowenia) / 18.09.1989 – 77 punktów (3/3/4) – scoc – SZCZYRK 1 – 18 (18), SZCZYRK 2 – 4 (3, 6), KRANJ 2 – 17 (21, 15)
79. Konstantin Sokolenko (Kazachstan) / 09.11.1987 – 78 punktów (6/3/4) – wc, coc, lgp, SCOC – ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 4 (3, 7), ÖRNSKÖLDSVIK – 12 (11, 15), RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 25 (28, 21), Ramsau am Dachstein 2 – 56, Ruhpolding 1 – 51, Ruhpolding 2 – 40 – ex-kombinator latem miał parę ciekawych rezultatów, ale później zatopił się w przeciętności.
77. Joachim Hauer (Norwegia) / 02.02.1991 – 79 punktów (2/2/4) – SCOC – NOTODDEN 1 – 9 (9, 10), NOTODDEN 2 – 4 (4, 1)
77. Stian Andre Skinnes (Norwegia) / 19.08.1991 – 79 punktów (4/4/11) – ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 14 (12, 20), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 11 (14, 8), NOTODDEN 1 – 16 (17, 11), NOTODDEN 2 – 12 (10, 15)
76. Maciej Kot (Polska) / 09.06.1991 – 80 punktów (1/1/2) – wc, COC, LGP, SCOC – STRBSKE PLESO 3 – 2 (2, 1) – i co z tego, że Maciek tu bez problemów staje na podium, punktuje w COC, ba – nawet w LGP staje na podium, jak nie umie już od kilku lat zdobyć bodaj punktu PŚ!
75. Eric Mitchell (Kanada) / 10.04.1992 – 81 punktów (3(1)/3/5) – COC, scoc – Villach 1 – DSQ, VILLACH 2 – 24 (24, 21), STRBSKE PLESO 1 – 5 (5, 5), STRBSKE PLESO 2 – 9 (9)
73. Andreas Myhre Hellerud (Norwegia) / 21.08.1992 – 83 punktów (4/4/10) – ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 11 (9, 15), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 22 (18, 26), NOTODDEN 1 – 10 (11, 14), NOTODDEN 2 – 11 (9, 12)
73. Nico Hermann (Niemcy) / 06.10.1986 – 83 punktów (10/8/14) – scoc – VILLACH 1 – 14 (9, 17), VILLACH 2 – 21 (27, 16), EINSIEDELN 1 – 20 (9, 24), EINSIEDELN 2 – 14 (16, 10), SZCZYRK 1 – 23 (23), SZCZYRK 2 – 29 (19, 29), RAMSAU AM DACHSTEIN 1 – 18 (24, 16), Ramsau am Dachstein – 35, RUHPOLDING 1 – 28 (30, 26), Ruhpolding 2 – 48 – a to właśnie typowy FIS-Cupowiec, a jak 25-latka to nie jest satysfakcjonujący wynik.
72. Josef Larsson (Szwecja) / 05.12.1989 – 85 punktów (4/4/9) – ÖRNSKÖLDSVIK 1 – 9 (8, 8), ÖRNSKÖLDSVIK 2 – 14 (24, 8), FALUN 1 – 14 (17, 13), FALUN 2 – 13 (19, 10)
71. Christian Reiter (Austria) / 09.03.1992 – 86 punktów (2/2/4) – COC – KRANJ 1 – 4 (4, 6), KRANJ 2 – 7 (8, 8)
CDN