Danił Wasiliew spisał się najlepiej podczas kolejnych treningów na Uniwersjadzie w Lake Placid. Wśród pań startowała tylko jedna zawodniczka - Anna Zigman.
W pierwszej serii Wasiliew poleciał na odległość 91,5 m (wiatr 0,72 m/s pod narty), dzięki czemu nieznacznie wyprzedzil Timona-Pascala Kahofera (92 m - 0,94 m/s). Kolejne miejsca zajęli Mika Schwann (89 m), Maximilian Lienher (85,5 m) i Ryusei Ikeda (89,5 m). Dziesiąty rezultat należał do Karola Niemczyka (82,5 m), dwunasty - do Mateusza Gruszki (80 m), a piętnasty - do Szymona Zapotocznego (78 m).
W drugiej rundzie przewaga Wasiliewa (87 m - 0,05 m/s) była już nieco większa - Maximilian Lienher (85 m - 0 m/s) stracił do niego 3,6 punktu. Dalej sklasyfikowano Ryuseia Ikedę (89,5 m), Timona-Pascala Kahofera (87 m) i Nikitę Dewiatkina (79 m). Szymon Zapotoczny był siódmy (83,5 m), Mateusz Gruszka - dziesiąty (86 m), a Karol Niemczyk - czternasty (79,5 m).
Trzecia runda to popis Kazachów - najlepszy ponownie był Wasiliew (94,5 m - 0,6 m/s), za którym znaleźli się Nikita Dewiatkin (89,5 m - 0,59 m/s) i Sergiej Tkaczenko (89,5 m - 1,08 m/s). Czwarte miejsce zajął Karol Niemczyk (86 m), szóste - Mateusz Gruszka (84,5 m), a siódme - Szymon Zapotoczny (również 84,5 m).
W żadnej z serii nie brali udziału pozostali dwaj nasi reprezentanci - Adam Niżnik i Szymon Jojko.
Treningi pań przebiegły wyjątkowo szybko - spośród jedenastu zgłoszonych zawodniczek startowała tylko jedna, Anna Zigman. Reprezentantka USA nie latała szczególnie daleko, osiągając 57 m, 58,5 m oraz 61 metrów - warto jednak zauważyć, że w każdej serii poprawiała odległość.
Panowie startowali z belek siedemnastej (seria pierwsza i druga) oraz osiemnastej (trzecia); Zigman - z trzydziestej (seria pierwsza) i trzydziestej pierwszej (druga i trzecia). Wiatr wiał niemal wyłącznie pod narty, a jego siła dochodziła do dwóch metrów na sekundę.
Wyniki treningu (mężczyźni, seria I) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Danil Vassilyev |
|
91.5 |
57.2 |
2 |
Timon-Pascal Kahofer |
|
92.0 |
56.5 |
3 |
Mika Schwann |
|
89.0 |
51.4 |
4 |
Maximilian Lienher |
|
85.5 |
47.1 |
5 |
Ryusei Ikeda |
|
89.5 |
46.8 |
6 |
Kanchi Yamane |
|
86.0 |
44.4 |
7 |
Nikita Devyatkin |
|
86.0 |
40.9 |
8 |
Boerge Hansen Utby |
|
86.0 |
38.7 |
9 |
Sergey Tkachenko |
|
83.5 |
38.5 |
10 |
Karol Niemczyk |
|
82.5 |
38.0 |
11 |
Svyatoslav Nazarenko |
|
81.5 |
36.8 |
12 |
Mateusz Gruszka |
|
80.0 |
33.8 |
13 |
Michael Hofer-Zauner |
|
76.5 |
31.3 |
14 |
Leonard Taubert |
|
82.0 |
29.4 |
15 |
Szymon Zapotoczny |
|
78.0 |
29.1 |
16 |
Keisuke Takahashi |
|
68.5 |
13.8 |
17 |
Adam Niżnik |
|
DNS |
DNS |
18 |
Szymon Jojko |
|
DNS |
DNS |
19 |
Frantisek Holik |
|
DNS |
DNS |
20 |
Magzhan Amankeldiuly |
|
DNS |
DNS |
21 |
Logan Gundry |
|
DNS |
DNS |
22 |
Keita Miyazaki |
|
DNS |
DNS |
23 |
Sakutaro Kobayashi |
|
DNS |
DNS |
Wyniki treningu (mężczyźni, seria II) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Danil Vassilyev |
|
87.0 |
53.6 |
2 |
Maximilian Lienher |
|
85.0 |
50.0 |
3 |
Ryusei Ikeda |
|
89.5 |
47.9 |
4 |
Timon-Pascal Kahofer |
|
87.0 |
47.8 |
5 |
Nikita Devyatkin |
|
79.0 |
42.4 |
6 |
Mika Schwann |
|
82.5 |
40.0 |
7 |
Szymon Zapotoczny |
|
83.5 |
38.8 |
8 |
Boerge Hansen Utby |
|
83.0 |
36.5 |
9 |
Kanchi Yamane |
|
80.5 |
36.4 |
10 |
Mateusz Gruszka |
|
86.0 |
36.0 |
11 |
Sergey Tkachenko |
|
80.0 |
35.4 |
12 |
Svyatoslav Nazarenko |
|
79.0 |
35.3 |
13 |
Keisuke Takahashi |
|
83.5 |
33.5 |
14 |
Karol Niemczyk |
|
79.5 |
33.1 |
15 |
Leonard Taubert |
|
76.5 |
30.6 |
16 |
Michael Hofer-Zauner |
|
75.5 |
30.4 |
17 |
Adam Niżnik |
|
DNS |
DNS |
18 |
Szymon Jojko |
|
DNS |
DNS |
19 |
Frantisek Holik |
|
DNS |
DNS |
20 |
Magzhan Amankeldiuly |
|
DNS |
DNS |
21 |
Logan Gundry |
|
DNS |
DNS |
22 |
Keita Miyazaki |
|
DNS |
DNS |
23 |
Sakutaro Kobayashi |
|
DNS |
DNS |
Wyniki treningu (mężczyźni, seria III) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Danil Vassilyev |
|
94.5 |
64.2 |
2 |
Nikita Devyatkin |
|
89.5 |
54.3 |
3 |
Sergey Tkachenko |
|
89.5 |
50.4 |
4 |
Karol Niemczyk |
|
86.0 |
46.6 |
5 |
Kanchi Yamane |
|
87.0 |
46.0 |
6 |
Mateusz Gruszka |
|
84.5 |
42.8 |
7 |
Szymon Zapotoczny |
|
84.5 |
42.0 |
8 |
Boerge Hansen Utby |
|
84.5 |
40.9 |
9 |
Michael Hofer-Zauner |
|
84.5 |
40.7 |
10 |
Keisuke Takahashi |
|
80.0 |
39.7 |
11 |
Svyatoslav Nazarenko |
|
84.0 |
37.7 |
12 |
Leonard Taubert |
|
81.0 |
35.3 |
13 |
Maximilian Lienher |
|
DNS |
DNS |
14 |
Mika Schwann |
|
DNS |
DNS |
15 |
Adam Niżnik |
|
DNS |
DNS |
16 |
Szymon Jojko |
|
DNS |
DNS |
17 |
Timon-Pascal Kahofer |
|
DNS |
DNS |
18 |
Frantisek Holik |
|
DNS |
DNS |
19 |
Magzhan Amankeldiuly |
|
DNS |
DNS |
20 |
Ryusei Ikeda |
|
DNS |
DNS |
21 |
Logan Gundry |
|
DNS |
DNS |
22 |
Keita Miyazaki |
|
DNS |
DNS |
23 |
Sakutaro Kobayashi |
|
DNS |
DNS |
Wyniki treningu (kobiety, seria I) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Anna Zigman |
|
57.0 |
0.0 |
2 |
Nicole Konderla |
|
DNS |
DNS |
3 |
Paulina Cieślar |
|
DNS |
DNS |
4 |
Kinga Rajda |
|
DNS |
DNS |
5 |
Cara Larson |
|
DNS |
DNS |
6 |
Veronika Shishkina |
|
DNS |
DNS |
7 |
Anna Twardosz |
|
DNS |
DNS |
8 |
Mizuki Sato |
|
DNS |
DNS |
9 |
Fuu Shigeta |
|
DNS |
DNS |
10 |
Miki Ikeda |
|
DNS |
DNS |
11 |
Machiko Kubota |
|
DNS |
DNS |
Wyniki treningu (kobiety, seria II) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Anna Zigman |
|
58.5 |
0.0 |
2 |
Nicole Konderla |
|
DNS |
DNS |
3 |
Paulina Cieślar |
|
DNS |
DNS |
4 |
Kinga Rajda |
|
DNS |
DNS |
5 |
Cara Larson |
|
DNS |
DNS |
6 |
Veronika Shishkina |
|
DNS |
DNS |
7 |
Anna Twardosz |
|
DNS |
DNS |
8 |
Mizuki Sato |
|
DNS |
DNS |
9 |
Fuu Shigeta |
|
DNS |
DNS |
10 |
Miki Ikeda |
|
DNS |
DNS |
11 |
Machiko Kubota |
|
DNS |
DNS |
Wyniki treningu (kobiety, seria III) |
|
zawodnik |
kraj |
odl. |
punkty |
1 |
Anna Zigman |
|
61.0 |
1.7 |
2 |
Nicole Konderla |
|
DNS |
DNS |
3 |
Paulina Cieślar |
|
DNS |
DNS |
4 |
Kinga Rajda |
|
DNS |
DNS |
5 |
Cara Larson |
|
DNS |
DNS |
6 |
Veronika Shishkina |
|
DNS |
DNS |
7 |
Anna Twardosz |
|
DNS |
DNS |
8 |
Mizuki Sato |
|
DNS |
DNS |
9 |
Fuu Shigeta |
|
DNS |
DNS |
10 |
Miki Ikeda |
|
DNS |
DNS |
11 |
Machiko Kubota |
|
DNS |
DNS |