kwiecień 2024
Najbliższe zawody
kalendarz na przyszły sezon
nie został jeszcze zatwierdzony

Martin Hamann wygrał drugi konkurs skoków letniego Pucharu Kontynentlanego w Wiśle. Niemiec w drugiej serii uzyskał 137,5 metra i pokonał Sandera Vossana Eriksena o 5,1 punktu. Na trzecim stopniu podium stanął Timon-Pascal Kahofer.

Austriak awansował z 10 na 3 miejsce, a ogółem Austriacy spisali się najlepiej w konkursie. Za nim znaleźli się Schiffner i Rainer, a czołową dziesiątkę zamknął aktualny mistrz świata juniorów Peter Resinger.

Największy awans zaliczył jednak Tilen Bartol. Słoweniec zajął 7. miejsce, co premiowało go o 13 miejsc w stosunku do pierwszej odsłony.

Najlepszy z Polaków okazał się dziś doświadczony Stefan Hula (120 i 127 metrów). Zajął ósme miejsce, choć po pierwszym skoku był piąty. Tuż za nim znaleźli się Klemens Murańka (9), Tomasz Pilch (11) i Aleksander Zniszczoł (12). Punktowali też Stękała, Wąsek, Krzak i Kot.

Fatalny wynik zanotował za to Jakub Wolny, który zajął dopiero 42. miejsce ze skokiem na 100 metrów.

Słabo spisali się także Niemcy. Tylko Hamann i Hoffmann weszli do drugiej serii, z czego ten drugi na ostatnim premiowanym miejscu. Ostatecznie zajął jednak 27. pozycję.

Wszyscy zawodnicy w pierwszej serii skakali z tej samej - trzynastej belki. W drugiej odsłonie z czternastej i trzynastej. Tylko Eriksen skakał z dwunastego rozbiegu.

W klasyfikacji generalnej wygrał Martin Hamann.