34 panie i 51 panów stanie na starcie weekendowych zawodów Pucharu Kontynentalnego w Brotterode. Na liście mamy czterech reprezentantów Polski, Polek natomiast brak.
Jako pierwsze na skoczni jutro pojawią się panie, dla których będzie to pierwsza i ostatnia okazja do walki o punkty CoC w tym sezonie. Wśród zgłoszonych mamy sporo zawodniczek, które kilka dni temu startowały w mistrzostwach świata juniorów - to m.in. Frida Berger, Nika Prevc, Alessia Mitu-Cosca, Delia Anamaria Folea, Ingrid Hordvik Kleven, Samantha Macuga, Alieksandra Barancewa, Jillian Highfill, Nika Vetrih, Alina Borodina, Hannah Wiegele, Anastazja Subbotina, Vanessa Moharitsch, Jerneja Repinc Zupancic, Josephin Laue, Astrid Norstedt, Michelle Goebel, Julia Muehlbacher czy Pia Lilian Kuebler.
Mamy też kilka innych zawodniczek, które już w tym sezonie oglądaliśmy w Pucharze Świata - to Maja Vtic, Tetiana Pilipczuk, Alexandria Loutitt, Nicole Maurer, Natasha Bodnarchuk, Katja Markuta, Lara Logar, Pauline Hessler i Ksenia Kabłukowa.
O ile w zawodach pań Polek nie będzie, to na liście startowej konkursu panów mamy czterech naszych reprezentantów - to Tomasz Pilch, Stefan Hula, Maciej Kot i Aleksander Zniszczoł.
Wśród pozostałych zgłoszonych mamy także innych zawodników, których tej zimy oglądaliśmy w PŚ - do tych najbardziej znanych należą David Siegel, Anze Semenic, Gregor Schlierenzauer, Richard Freitag i Junshiro Kobayashi. Absolutnych debiutantów w CoC brak, jednak jest czterech skoczków, których w tym cyklu jeszcze w tym sezonie nie widzieliśmy (Mark Hafnar, Zak Mogel, Mattia Galiani, Thomas Lackner).
Program zawodów CoC w Brotterode obejmuje po dwa konkursy indywidualne pań i panów.
Puchar Kontynentalny Brotterode |
19 lutego 2021 (piątek) |
17:00 | odprawa techniczna (kobiety, mężczyźni) |
20 lutego 2021 (sobota) |
11:00 | oficjalny trening (kobiety, dwie serie) |
12:30 | konkurs indywidualny kobiet |
15:00 | oficjalny trening (mężczyźni, dwie serie) |
17:00 | konkurs indywidualny mężczyzn |
21 lutego 2021 (niedziela) |
9:00 | seria próbna (mężczyźni) |
10:00 | konkurs indywidualny mężczyzn |
13:00 | seria próbna (kobiety) |
13:45 | konkurs indywidualny kobiet |
Lista startowa - mężczyźni |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Daniel Moroder | |
2 | Mark Hafnar | |
3 | Sergey Kravtsov | |
4 | Nurshat Tursunzhanov | |
5 | Francesco Cecon | |
6 | Fatih Arda Ipcioglu | |
7 | Zak Mogel | |
8 | Mattia Galiani | |
9 | Lars Kindlimann | |
10 | Thomas Lackner | |
11 | Andrei Feldorean | |
12 | Muhammet Irfan Cintimar | |
13 | Muhammet Ali Bedir | |
14 | Jack White | |
15 | Mathis Contamine | |
16 | Nikita Devyatkin | |
17 | Mihnea Alexandru Spulber | |
18 | Andreas Alamommo | |
19 | Henri Kavilo | |
20 | Arttu Pohjola | |
21 | Jan Bombek | |
22 | Luca Roth | |
23 | David Siegel | |
24 | Adrian Sell | |
25 | Sandro Hauswirth | |
26 | Anders Ladehaug | |
27 | Rok Masle | |
28 | Andreas Schuler | |
29 | Moritz Baer | |
30 | Kilian Maerkl | |
31 | Timon-Pascal Kahofer | |
32 | Matias Braathen | |
33 | Tomasz Pilch | |
34 | Stefan Hula | |
35 | Philipp Raimund | |
36 | Peter Resinger | |
37 | Anze Semenic | |
38 | Bendik Jakobsen Heggli | |
39 | Yuken Iwasa | |
40 | Sander Vossan Eriksen | |
41 | Gregor Schlierenzauer | |
42 | Richard Freitag | |
43 | Junshiro Kobayashi | |
44 | Maciej Kot | |
45 | Aleksander Zniszczoł | |
46 | Robin Pedersen | |
47 | Lovro Kos | |
48 | Sondre Ringen | |
49 | Maximilian Steiner | |
50 | Stefan Rainer | |
51 | Markus Schiffner | |
Lista startowa - kobiety |
---|
| zawodnik | kraj |
1 | Frida Berger | |
2 | Alina Ihle | |
3 | Maja Vtic | |
4 | Amelie Thannheimer | |
5 | Tetyana Pylypchuk | |
6 | Nika Prevc | |
7 | Alessia Mitu-Cosca | |
8 | Alexandria Loutitt | |
9 | Nicole Maurer | |
10 | Natasha Bodnarchuk | |
11 | Delia Anamaria Folea | |
12 | Karoline Roestad | |
13 | Ingrid Hordvik Kleven | |
14 | Samantha Macuga | |
15 | Cara Larson | |
16 | Eva Elise Johansen Amble | |
17 | Aleksandra Barantceva | |
18 | Jillian Highfill | |
19 | Nika Vetrih | |
20 | Alina Borodina | |
21 | Hannah Wiegele | |
22 | Anastasiia Subbotina | |
23 | Katja Markuta | |
24 | Lara Logar | |
25 | Karoline Bjerke Skatvedt | |
26 | Vanessa Moharitsch | |
27 | Jerneja Repinc Zupancic | |
28 | Josephin Laue | |
29 | Astrid Norstedt | |
30 | Michelle Goebel | |
31 | Julia Muehlbacher | |
32 | Pia Lilian Kuebler | |
33 | Pauline Hessler | |
34 | Ksenia Kablukova | |