Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
maj 2021
Najbliższe zawody
03.07.2021
Otepää HS-0
FIS Cup

Łukasz Kruczek nie wykorzysta limitu na zawody Pucharu ¦wiata, które odbęd± się w najbliższy weekend we włoskim Val di Fiemme. W czteroosobowym składzie znaleĽli się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot i Krzysztof Miętus, którzy punktowali w Sapporo.

Przypomnijmy, że na V period Pucharu ¦wiata mamy limit 6 skoczków. W porównaniu z poprzednim okresem zwiększył nam się o jedno miejsce.

Na pewno wpłyn±ł na to brak formy pozostałych kadrowiczów i decyzja o nie powoływaniu skoczków przygotowuj±cych się do Mistrzostw ¦wiata Juniorów. O ile ta decyzja była słuszna je¶li chodzi o Sapporo, to do Włoch nie jest tak daleko. Nie ma zmian czasu i w±tpię, aby mogło to rozregulować Zniszczoła, Kłuska czy Murańkę.

Polacy udadz± się do Włoch w czwartek.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2012 - wszystkie artykuły
Komentarze
Obergruppenfuhrer
moze Kruczek sam zamierza skakać?
(02.02.2012, 09:07)
daf
Trochę się zagalopowałem, tym niemniej przykre, że tak kisimy się we własnym sosie...
(02.02.2012, 09:06)
daf
A przecież w Azji jest taki niesamowity potencjał do uprawiania tej dyscypliny - Chiny, Nepal, Indie czy Pakistan w Hilalajach zimę maj± praktycznie cały rok. Podobnie na Kaukazie. Może ZOI w Soczi dadz± kopa tej dyscyplinie na wschodzie...
(02.02.2012, 09:06)
daf
No tak, ale wiele z tych krajów, które dzi¶ "cieniuj±" nigdy do potentatów nie należały.
Pocieszaj±ce jest, że skoki nie s± anonimowe w Kazachstanie, Bułgarii, Turcji, Rumunii czy nawet w Holandii (choć to trochę sztuczne).

Wła¶nie na tym przede wszystkim powinien skupić się FIS - organizować konkursy w krajach skokowo "egzotycznych" - nie ma lepszej promocji niż organizacja zawodów. A my ci±gle kręcimy się w kółko wokół skoczni niemieckich, norweskich, fińskich i austriackich...
W efekcie Japończycy musz± siedzieć trzy miesi±ce w Europie, ale z nimi to pół biedy, bo ich stać. Kazachów, Chińczyków czy Koreańczyków niekoniecznie, więc widujemy ich od wielkiego dzwonu, nawet na M¦ nie zawsze...
(02.02.2012, 09:03)
Bartt
Ogólnie poziom skoków obniżył się w większo¶ci krajów. Regularny przypływ nowych talentów maj± ostatnio jedynie Niemcy, Norwegia i Słowenia. Tak tak, nawet Austria nie może się za bardzo pochwalić nowymi talentami. Drużyna od 5-6 sezonów skacze tym samym składem. Pojawiały się Hayboecki, Muellery, Innauery ale jako¶ do tej pory do czołówki się nie zbliżyli. Polska też stoi raczej mocno. Finlandia wyraĽnie zwija interes, podobnie jak i Szwajcaria, co może dziwić, bo przecież Szwajcarzy zawsze mieli co najmniej tych 2-3 zawodników regularnie punktuj±cych, przez er± Ammanna i Kuettela byli to Steinauer, Reuteler czy Freiholz. Kiepso przęd± Amerykanie gdzie próżno szukać następców Alborna i Jonesa... U Francuzów powoli kończy się Chedal i Decsombes, a następców nie ma. We Włoszech dobrze że Colloredo i Morasi ci±gle s± dosyć młodzi. Kiepskie perspektywy w Czechach - poza Koudelk± skacz± sami weterani, a w COC czy FIS Cup nie widać obiecuj±cych zawodników. Japonia - wiadomo - Ito, Takuechi - i cała masa weteranów. Ale ostatnio obok nich zaczęli wystawiać młodych - Kobayashiego, Shimizu.. może co¶ z nich będzie. Szwecja już od pewnego czasu nikogo nie ma, a przypomnijmy że kiedy¶ miała Bokloeva, Martinssona czy Taellberga, zawodników czołowej "10".. Także Kanadyjczycy miewali zawdoników w czołówce, ale to już bardzo odległe czasy... Koreańczycy od 15 lat wysyłaj± tych samych 4 zawodników - jak oni skończ± kariery, nie będzie nikogo... Kiepsko też na Białorusi i Ukrainie - nieliczni zdolni do punktowania pokończyli kariery i dzi¶ już zawodnicy z tych krajów prawie nie uczestnicz± w międzynarodowych zawodach...
(02.02.2012, 03:00)
fan skoków85
@ppodciech
Z tych drużyn, u których jest Ľle to warte s± odnotowania jedynie Szwajcarzy i Finowie.
Ammann za 2 lata kończy karierę, po czym spadn± na poziom: Kanady czy USA, czyli punkty w Japonii, albo jak dobrze podwieje. Nawet nie ma na dzisiaj skoczka, który by regularnie kwalifikował się do konkursu. I pomy¶leć, że jeszcze do niedawna mieli całkiem niezł± drużynę.
O ile my zrobili¶my postęp w ci±gu ostatnich mniej więcej 3-4 lat, o tyle Finowie maj± zdecydowany regres. Za Nikkunena walczyli z Austri± i Norwegi±. Teraz to maj± może z 2 regularnie punktuj±cych.
Z żalem się patrzy na te 2 kraje.
(02.02.2012, 01:18)
ppodciech
Kruczek jest lepszym trenerem niż skoczkiem i to jest duże pocieszenie. Facet ma całkiem niezł± drużynę i u nas nigdy nie będzie takiego bogactwa jak u największych potęg tego pięknego sportu.
Austriacy, Niemcy i Norwegowie bij± nas na głowę, ale ile osób i jaka forsa na to tam pracuje, a ile u nas?
Nie ma co biadolić, że jest u nas Ľle. To co maj± powiedzieć Finowie, Francuzi, Włosi, Szwajcarzy czy Szwedzi. Tam jest dopiero bryndza.
A u nas 1 zawodnik ¶cisłej ¶wiatowej czołówki - Stoch,
drugi regularnie punktuj±cy - Żyła i kilku młodych ambitnych ostatnio także punktuj±cych Kota, Miętusa i Zniszczoła.
Jeszcze dwa, trzy lata temu punkty dla nas zdobywał jedynie Ada¶ Małysz i czasami Kamil Stoch.
Widać więc, że jest postęp i to jest najważniejsze.
(02.02.2012, 00:29)
Polonus
Nikt nie odmawia Kotowi talentu. Skoro Długopolski mówi, że go ma to znaczy, że najprawdopodobniej go ma. Tylko co z tego? Ma jeĽdzić jak Tonio i Tomcio po całym ¶wiecie, a my mamy czekać aż "wybuchnie"? Nie! Niech najpierw wybuchnie, a potem jeĽdzi. I wtedy będzie ok. A on gdzie nie pojedzie to sfajda.
Co do Kulm to faktycznie nie wiem czemu nie pojechał. Ale widocznie był w tak beznadziejnej, dużo gorszej niż rok i dwa lata temu formie, ze nawet na mamucie groziła kompromitacja.
(01.02.2012, 19:26)
czarnylord
Co do Jakuba Kota to może talent i ma, ale brakuje mu treningów. Sam zreszt± kiedy¶ w jakim¶ wywiadzie powiedział, że od 4 sezonów popełnia cały czas mnóstwo błędów i w sumie ani razu nie był w formie.
(01.02.2012, 19:22)
Adam N.
Panowie - spokojnie! Mateja robi swoje, ma dobre wyniki, poczekajmy. Może faktycznie, Zniszczołowi, czy Murańce co¶ nie wyjdzie w P¦, rozreguluj± się i lipa. Dla nich M¦J to impreza sezonu, niech się przygotowuj±. Na ewentualn± krytykę jeszcze będzie czas. Po Erzurum...
Plus, że nie ma idiotycznego marnowania pieniędzy na miernoty, żeby tylko upchać limit. Masz formę - jedziesz. Nie masz - siedzisz w kraju. Tak powinno być, mam nadzieję, że Kruczek będzie prowadzić teraz już tylko tak± politykę.
(01.02.2012, 19:22)
o Jakubie Kocie
I czy trener Długopolski może się az tak mylić? Przeciez to on nadal uważa że Jakub Kot ma większy talent od Macieja.
Czy tak do¶wiadczony trener mógłby az tak się mylić? Czyli że mógłby beztalemcie uważać za zdolne do w miarę punktowania w pucharze ¶wiata?
(01.02.2012, 19:01)
statystyki jak w socjaliżmie
Statystyki ostatnich 4 lat mówi± jasno i oczywi¶cie., kto i ile razy był na podiach czy punktował w konkursach najwyższej rangii Mozna sobie wymyslać własne i udawać że wygrane i podia w PK i punkty PS i LGP jednych sa nic nie warte a skakanie wybrańców na dobrym poziomie w wieku 10 lat to podstawa.
(01.02.2012, 18:00)
czarnylord
O ile rozumiem 4 na P¦, to nie rozumiem 6 na PK. Hula, Kubacki i reszta potrzebuj± spokojnego treningu. Nie oszukujmy się, ale oprócz 4 na P¦, to teraz tylko Olek, Bartek, Klemens prezentuj± poziom, na którym mogliby gdziekolwiek pojechać.
Wiadomo oczywi¶cie, że większo¶ć po 1 tygodniu więcej ćwiczeń niewiele się poprawi, tak jak np. u Loitzla czy Romorena w tym sezonie, ale u takiego Evensena forma się podwyższyła(chociaż to może zły przykład, bo po treningu w TCS'ie były loty w Kulm, a wiadomo jak to z tym Norwegiem jest), więc może i my mieliby¶my jeszcze jednego skoczka więcej skacz±cego na poziomie P¦.

A wszystkim osobom pode mn± siej±cych na wszystkie 4 trony ¶wiata teorie spiskowe polecam przerwę w ogl±daniu filmów sensacyjnych etc. ;)
(01.02.2012, 17:39)
andbal
Nie ma co dyskutować je¶li chodzi o jako¶ć wej¶cia zarówno do 2 ligi jak i pierwszej. To co w tym sezonie (lato i zima) zrobił Olek Zniszczoł to same ręce składaj± się do oklasków. W poprzednich sezonach nie mógł załapać formy i wystepy w PK kończyły się poza punktowan± 30stk±, za¶ w FC też nie błyszczał. Lecz jego letnie występy w PK i LGP a następnie w PK i P¦ no no czapki z głów. Takiego wej¶cia nie miał ani Maciek Kot, ani Krzysiek czy Grzesiek Miętus ani też Rutkowski Łukasz. Natomiast jak sprawdziłem statystyki Klimek w 50 tce CRL był na koniec periodu 9cio krotnie.
(01.02.2012, 17:33)
Skoczek120
@a - chłopcze, wsadĽ sobie te mongolskie teorie w tyłek. Im Grzegorzowi co¶ bardziej sprzyja, tym bardziej pieprzy. Zreszt± on już nie jest w takiej formie, jak w 2009. Jest nierówny. Powoli kończy się ten szczeniak. I w sumie dobrze - typa lubic się nie da i tu nie chodzi o cukierkowe i wyreżyserowane wywiady, w których to słodzi Małyszowi. W jego dzieciństwo Adam i Janne byli najja¶niejszymi gwiazdami, więc logiczne, że to jego idole. Idolami s± zwykle, a wła¶ciwie zawsze, najlepsi. ;)
(01.02.2012, 17:20)
andbal
Miałem przyjemno¶ć swego czasu dyskutować w pracy (służbowo) z pewn± osob± która uważała się za wielkiego specjalistę. Otóż po wygłoszeniu kilku frazesów z jednego tematu gdy chciałem dan± kwestię przedyskutować do końca to natychmiast przeskakiwała na następny temat. Otóz nie zamierzam brać brać udziału w takich dyskusjach. Nadmieniam tylko iż trudno być w 50tce CRLu jak nie bierze się udziału w zawodach PK lub LPK. Adam Małysz za¶ kilkukrotnie brał udział w takich zawodach i po dwukrotnej wygranej w 50tce CRLu był, za¶ Kamil Stoch po wygranej w LPK (chyba 2010) był w 50tce CRLu przez cały sezon.
(01.02.2012, 17:17)
leon
@Krokiew
Jak tak czepiasz się biednego Murańki, wiedz że trenerzy wiedz± kto jak skacze na zgrupowaniach i jaki posiada format talentu. W zawodach najwyższej ligi dochodzi stres publiczno¶ci, kamer, rozgłosu na cały kraj i młodego człowieka może przytłaczać odpowiedzialno¶ć. Akurat w LGP był b.rzadko wystawiany (tylko raz, w Zakopanem 2009, 43 w quali).
Grzegorz Miętus owszem miał formę zim± 2009/10, ale np. w Zakopanem nie błyszczał (48 i 47) choć niedługo potem punktował 2 razy w Niemczech. Od tamtej pory wpadł w kryzys, w P¦ w Zakopanem 2011 i 2012 nie mie¶cił się do krajówki. I policz kto ma rekord ilo¶ci startów w PK w karierze miejsc poza 30 dla pełnego obrazu.

Jak tak lubisz mijać się z prawd±, sam Bartek by Cię poprawił że Klimek skacze od niego lepiej w prawie każdym konkursie.
(01.02.2012, 17:15)
Polonus
Ja Ci powiem za co od kilku lat wystawiaj± Murańkę. Bo podejrzewaj±, że to wielki talent. i to nie Tajner czy Kruczek, ale Ci, którzy się z reguły nie myl±. Jakuba Kota natomiast, os dłuższego czasu, wystawiaj± głównie dlatego, że jest synem Rafała Kota. Inaczej dawno nie byłoby go w kadrze. Teraz już wiesz? Koneksji Zapotocznego nie znam, ale my¶lę, że tu macza łapy Wagraf.
(01.02.2012, 17:09)
a
w 2014 roku nie będzie w kalendarzu P¦ Fis Team Tour
(01.02.2012, 16:38)
Krokiew bubel
No wła¶nie :)
Małysz i Stoch też były takie niedorajdy że nie wchodzili do 50 CRL
Tak się zastanawiam dlaczego tak nie walczycie o Kłuska? To on po Zniszczole jest najlepszy w młodzieżowce. Skacze równo i dobrze a nie od loterii do loterii. To on powinien tez być w P¦
(01.02.2012, 16:37)
M_B
Akurat Krzysiek to mało razy był w 50 CRL ^_^, on był więcej razy w 55 WRL ;).
(01.02.2012, 16:30)
Krokiew bubel
Przepraszam a dlaczego mam walczyć o Maćka i Krzy¶ka? Przecież skacz± w P¦?
(01.02.2012, 16:30)
krokiew bubel
Gdyby to była prawda, że wystawia się zawodnika do kwalifikacji P¦ tylko wtedy gdy co¶ osi±gnie niżej to jak najbardziej z Tob± zgoda. Tylko mi powiedz za co już od kilku lat wystawiano Murańke w lGP czy P¦.
No a teraz sprawdzałam taki Kot ma nawet punkty LGP i latał na mamucie gdziwe zaj±ł chyba 33 i 34 miejsce. Niby dlaczego nie zabrano go do Kulm? Chyba z czystej zło¶liwo¶ci, bo lepiej było wolne miejsce zostawić. Zapotoczny też miewał okresy gdy lepiej skakał a jakos nikt propozycjami startów w P¦ dla niego nie sypał.
Taki Grzegorz Miętus ilez musiał czekać gdy był w formie. Dostał, zapunktował i olali go. Ze strachu że jak pojeĽdzi to trwale będzie punktował? Przestańcie patzreć na pojedyńczego zawodnika-pupilka a zacznijcie patrzeć na skoki i cały system w Polsce jak krzywdzi sie wielu skoczków.
(01.02.2012, 16:28)
andbal
@krokiew
A może należy zadać pytanie dlaczego Murańka (Maciek Kot czy Krzysiek Mietus), był więcej razy wystawiany do P¦ niż owi przez Ciebie lansowani skoczkowie ZAPOTOCNY i Jakub KOT. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie. Ile razy na koniec periodu był w 50tce CRLu Jakub Kot czy Zapotoczny, że o Ziobrze nie wpomnę. Otóż byli zero razy słownie za¶ cyfr± 0. Teraz napisz czy chcesz wiedzieć ile razy Murańka, Maciek Kot czy Krzysiek Miętus to Ci policze.
(01.02.2012, 16:13)
M¦J
Belka na M¦J z "pewno¶ci±" bedzie nisko je¶li zobacz± tam Zniszczoła, Laniska, Bergaarda i kilku innych (przypominam ze Lanisek i Berggard kilka dni temu przekroczyli 140 m w konkursie).
Już nawet nie chodzi o to jak tam te chłopaki skocz± ale o zdrowy rozsadek organizatorów, że tak daaaleko moga poleciec i się połamać (a tam nie ma chyba cofania belek)
(01.02.2012, 16:00)
krokiew bubel
Murańka startował juz w tylu kwalifikacjach do konkursów pucharu ¶wiata i LGP i to bezpunktowo, że chyba nawet Zapotoczny liczony razem z Jakubem Kotem tylu nie maj± tych startów. Zacznę ich krytykować, gdy zmarnuj± równie wiele szans na punkty.
Na razie nigdzie ich nie widać startować.
A je¶li chodzi o nasze skocznie to ciekawe kto tak naprawdę (ale szczerze) je lubi...
Wiem, że to skocznia do bicia rekordów odległo¶ci, szczególnie pod koniec lata gdy Słoweńcy zwoż± tu dzieci i na przednich wiatrach z wysokich belek wszyscy zaliczaj± ok 140 m
(01.02.2012, 15:53)
a
Kilka słówe na dalsz± czę¶ć sezonu:
1) Predazzo to trudna skocznia i będzie sprzyjała A. Koflerowi oraz G. Schlierenzauerowi,
2) M¦ Vikersun - G. Schlierenzauer trzy razy startował indywidualnie i trzy wygrane - więć wszsytko wskzuje że on własnie wygra owe M¦L,
3) Konkurys w Niemczech bed± sprzyjałały Autriakom i Stochowi,
4)Lahti (K-116) - Ostatnia wygrana Austriaka na tej skoczni to zwycięstwo A. Widholzla w 1997 roku,
5) Trondheim - powraca po 4 latach przerwy, bardzo trudna skocznia, jedna z najtrudniejszych. Tutaj obstawiam zycięstwo A. Koflera;)
6) Loty Planica - Schlierenzauer przypięczuje swoje zwycięstwo w P¦, pod warunkiem że Bardal nie będzie zagrażał Koflerowi, ze względu na 3 konkursy lotów;) Tak to głownym faworytem do KK jest Kofler;) ALe licze ze Schlierenzauer może pomimo ......
(01.02.2012, 15:47)
Martyn
Jak tak dalej pójdzie, to na lato będziemy mieli 4 miejsca, może wtedy nasi przestan± skupiać się na LGP, poza tym chc±c wyrobić limity na zimę nie będzie można wysyłać ci±gle grupy Stoch-Żyła-Kot, bo inni też będ± musieli nabić punkty żeby dostać się do 55. Ciekawe jakie to da efekty.
(01.02.2012, 15:37)
magiczny17
To skład na najbliższe zawody PK!

Jan Ziobro, Andrzej Zapotoczny, Jakub Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki Łukasz Rutkowski. Fajnie że jest Łukasz bo chciałbym żeby wrócił do formy w ekspresowym tempie. Dobrze by było zobaczyć go w tym sezonie w P¦ a nawet na...lotach w Vikersund. Bez startów zostaje Bachleda z ¦liżem a więc mogliby na P¦ pojechać a nie siedzieć w domu.

A teraz skład na następne zawody PK w USA- Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Marcin Bachleda oraz Rafał ¦liż. A więc ciekawe co będzie robił Rutkowski i Hula może będ± szykowani na wyjazd do Willingen na P¦? Stefan pewnie tak ale ciekawe jak z Łukaszem.
(01.02.2012, 15:27)
Karain
Znacie szczegółowe decyzja czemu tylko 4?Po raz na P¦ jest niższa belka niż na PK i na M¦J ,więc to może rozregulować skoczków ,ale nie miesi±c przed M¦J(tak napisałem ,ponieważ mam mieszane uczucia co do tej decyzji ,ale jednak jak to co¶ głębszego jak np.zwi±zane ze skoczni± lub z chorob± o której nie musicie wiedzieć).Dałbym dzi¶ Zniszczoła (nie wiele mu brakuję ,żeby limit na następny period zdobyć) i Murańkę.Ale już po predazzo wzi±łbym kogo¶ kto najlepiej się spiszę w PK(mam nadzieję ,że to będzie ¦liż ,bo ma szanse zdobyć limit na 6period w P¦i możemy mieć max czyli 7),a młodzież niech trenuję po Predazzo na M¦J ,chodzi o to by dać im szansę poskakać w P¦ przed M¦J.Podsumowuj±c Zniszczoł i Murańka na P¦ powinni (jak Zniszczoł chory to Kłuska dać), jak Zniszczoł zdorwy to Kłuska na PK ,a skł±d na PK uzupełnić szukaj±cymi formy (¶liż-chodĽ nie wiem jak skaczę teraz ,Hula ,Kubacki ,Bachleda ,Jakub Kot ,Jan Ziobro,Zapotoczny-kto¶ z nich).Nie chcę mi się czytać moich wypocin ,więc jak jaki¶ bł±d to piszcie.Jak co¶ przeczytałem wszystkie komentarze i piszecie jakby¶cie wszystko o wszystkim wiedzieli ,a tylko 4 na P¦ to może być spowodowane czym¶ o czym nie wiecie.
(01.02.2012, 15:06)
magiczny17
Mari nie wiem czy wiesz mamy limit 6 miejsc!!! To po co dawać Olka za Kota?? Można ich razem dać bo i tak się marnuj± dwa miejsca.
(01.02.2012, 14:51)
Mari
jakim to trzeba być debilem, żeby nie wzi±¶ć murańki i znoszczoła ? zniczoła to by mogł za kota dać ....
(01.02.2012, 14:22)
Polonus
Pytanie się w tej chwili o zdanie skoczków jest bezcelowe. Nawet Stoch musi ¶piewać jak PZN zagra. Więc po co ich pytać?
(01.02.2012, 13:16)
Polonus
@daf
Bagaż do¶wiadczeń i to jeszcze tuż przed mistrzostwami!
Kruczek to jest mistrz ¶wiata. Co gorsza jak tak Polacy zdobęd± w Turcji medale to Tajner znów będzie do kamery ¶piewał, że słuszn± drog± poszli. I nic takiemu nie zrobisz!
(01.02.2012, 13:14)
daf
No to ciekawe, kto do Brotterode na PK - skoro juniorzy już teraz szlifuj± formę na M¦J...

Bachleda, ¦liż, Hula... Jeszcze kto¶ z grupy Zapotoczny, Rutkowski, Ziobro, Kuba Kot. Kogo¶ pomin±łem?

Hula powalczy o duże punkty i wej¶cie do "50-tki", pozostali raczej nie maj± co marzyć o pierwszej 20. Ciekaw jestem formy ¦liża.
(01.02.2012, 13:06)
kzez1986
Według mnie jest to marnowanie na szans na to aby nasi zawodnicy nabierali do¶wiadczenia w imprezach ważnej rangi oraz na zdobywanie punktów. Zniszczoł przecież sobie tak dobrze radził w Zakopanem. Powinien startować.
(01.02.2012, 12:25)
klklklk
Na P¦ to bym wzi±ł nawet bachledę czy ¶liża, czy nawet pochwałę... ba, kubę kota, byle limit wypełnic
(01.02.2012, 11:37)
klklklk
Co to ma być!? jak to 4!?
(01.02.2012, 11:34)
daf
To co zrobił sztab (nie pierwszy już raz nie wykorzystuje się limitów, że wspomnę tylko pocz±tek zeszłego sezonu) podważa sens walki o limity. Skoro sami w ten sposób przyznaj±, że nie mamy do¶ć potencjału, aby wystawić w konkursie P¦ 6 skoczków, to niech większy nacisk zostanie położony na PK.
A tak mamy sytuację - że na P¦ jedziemy w 4 bo nie ma umiejetno¶ci, a na PK w 6, bo na tyle pozwala limit. Nie trzyma się to kupy. Gdzie nabywać do¶wiadczenie, skoro sami się limitujemy w PK?
(01.02.2012, 11:09)
daf
Przył±czam się do grona tych, którzy nie rozumiej± decyzji sztabu.
Moim zdaniem Murańka i Zniszczoł powinni jechać do Włoch - o kwalifikacje jestem spokojny, a w konkursie mieliby znów okazję powalczyć z najlepszymi. Taki bagaż do¶wiadczeń jest nie do przecenienia - przede wszystkim daje skoczkowi pewno¶ć siebie - skoro z najlepszymi dałem radę, to w gronie juniorów też będzie w porz±dku. Nie ma takiej paniki przed konkursem i stresu.
Trudno się oprzeć wrażeniu, że sztabowi bardziej zależy na zawodach juniorskich niż P¦ - czyżby jak powietrza potrzebowali jakiego¶ trofeum dla podratowania swojego trenerskiego/prezesowskiego portfolio?

A ja postawię sprawę inaczej - co o tym my¶l± sami skoczkowie? Czy oni także preferuj± aż tak± koncentrację na M¦J, nie woleliby pokazać się w P¦?
(01.02.2012, 11:08)
OtokoNoHito
Też nie ogarniam tej polityki, według której przygotowania do M¦J wykluczaj± starty w P¦ nawet w Europie. Zniszczoła i Murańkę, ew. Kłuska aż by się prosiło zabrać. No ale trudno, M¦J się skończ±, oby chociaż z medalem i w marcu jeszcze zd±ż± poskakać w P¦, a w przyszłym roku będziemy mieli już dorosłe M¦ i mam nadzieję, że to one będ± kluczow± imprez± dla wszystkich. Jakby nie patrzeć polska kadra juniorskimi medalistami stoi: z obecnej kadry A, takowego kr±żka nie ma tylko Kubacki, wycofany z niej na pocz±tku sezonu Ł. Rutkowski ma go również. Mam wrażenie, że Zniszczoł, Byrt, Murańka, Kłusek to jedne z naszych najlepszych roczników, po nich może być parę lat przerwy. W takim składzie będ± mieli szansę wyst±pić tylko w tym i kolejnym roku - to już lepiej żeby w tym. W ogóle jak się przypatrzy nazwiskom naszych skoczków którzy te medale zdobywali to widać, że ¶rednio połowa się 'przebija'. Z medalistów 04,05 przebił się Stoch, Żyła, Hula, za¶ Urbański, Topór, Kowal i M. Rutkowski zaginęli. Z medalistów 08,09 najlepiej sobie obecnie poczyna M.Kot, ostatnio po rocznej przerwie zapunktował znowu K. Miętus, jego młodszy brat jest w słabszej formie i jedyne punkty zdobył w sezonie 9/10, Ł. Rutkowski po udanym sezonie 9/10 też złapał różne problemy i zawirowania, nie wiadomo jak się z nich pozbiera, natomiast J. Kot i Zapotoczny zawodz± całkowicie. Oby tegoroczny skład (w którym jest też wspomniany wcze¶niej G. Miętus ale raczej w charakterze 5tego) w cało¶ci wykorzystał swój potencjał. Moim zdaniem Żyła, Hula, Kłusek, K. Miętus to zawodnicy których stać by było na miejsca 15-30 tak w poszczególnych zawodach jak i w generalce P¦, natomiast M. Kot, Zniszczoł, Byrt, Murańka mogliby zamieszać nawet w 1wszej 10tce. O Stochu nie wspomiam, mam nadzieję, że to lider kadry na długie lata.
(01.02.2012, 10:50)
fanka
Transmisja na żywo w Eurosporcie Polskim jednak się udało i będzie transmisja i w sobote i w niedzielę
(01.02.2012, 10:37)
fan skoków85
@kibic
Chodzi mi o to, że to Mateja gdzie Zniszczoł pojedzie, a nie Kruczek.
(01.02.2012, 10:28)
kibic
Tak owszem bedzie mial do dyspozycji o ile limit nie spadnie do 4.Bo wtedy to pozamiatane i juniorow zobaczycie chyba w marzeniach na P¦.
Wlasnie jak to z tymi limitami, czy grozi nam obnizenie limitu na ostatnie konkursy w marcu? czy raczej ten limit 6 utrzyma sie do konca sezonu? teraz ta druga opcja to wrecz by byla wymarzona.Juniorzy mogli by sobie poskakac i w Pucharu Nordyckim i w Planicy.Bo jak bedzie ten limit 4 to zapomnijcie o juniorach w tym sezonie.
(01.02.2012, 10:18)
Polonus
Trochę szacunku dla tego co nasze. Malinka bubel? I dlatego Morgenstern indywidualnie przyjeżdża trenować, tak? To, ze różne dziwaczne rzeczy działy się na wewnętrznych eliminacjach w Zakopanem to nie było z powodu skoczni tylko z powodu ludzi. takie elementarim trzeba jednak znać.
Kuba Kot i Zapotoczny s± beznadziejni nie tylko na Wielkiej Krokwi ale na każdej skoczni, na której się pojawi±. Kuba przynajmniej potrafi skoczyć na mamucie. Zapotoczny nigdzie. je¶li ktos potrafił wieszać bez przerwy psy na Murańce, że o zasłużonej krytyce Bachledy nie wspomnę, to, je¶li ma w sobie choć trochę poczucia sprawiedliwo¶ci, z Kota i Zapotocznego nie powinien schodfzić w ogóle. A nie pisać, że im się co¶ należy. Je¶li co¶ im się należy to chwilowa rozł±ka z kadr±. Wszelak±. Razem z Bachled± zreszt±. Że paru innych z grzeczno¶ci nie wymienię.
(01.02.2012, 10:16)
fan skoków85
Niektórzy tutaj wymy¶laj± takie spiskowe teorie, że głowa boli.
Na pewno Kruczek nie bierze po to juniorów żeby nie pokazali, że s± lepsi od Kubackiego. Udowodnił to zwłaszcza nie wystawiaj±c Kubackiego na Wielkiej Krokwii.
A Hula?? Zniszczoł już udowodnił w bezpo¶rednim pojedynku, że jest w lepszej formie niż Hula. Inni też mieli do tego okazję w Zakopanem.
Poza tym jak kto¶ zwrócił uwagę: kto odpowiada za przygotowanie juniorów do M¦J, kto decyduje gdzie pojad±, a gdzie nie?? Wydaje mi się, że Mateja, a nie Kruczek. No, ale o tym mało kto chyba pamięta. Poza tym kto¶ zacytował ostatnio Mateję, który podobno powiedział, że po M¦J będzie Olek do dyspozycji Kruczka. Czyli teraz nie jest do jego dyspozycji, tylko Matei.
(01.02.2012, 10:12)
Awert
Zła decyzja, nie s±dzę żeby starty zaszkodziły zawodnikom jad±cym na M¦J, nawet Ziobro mógł pojechac żeby nabrac pewno¶ci siebie i do¶wiadczenia, lub Bachleda
(01.02.2012, 10:05)
tomasz43
Powinien dać Kubackiego
(01.02.2012, 09:33)
uprawnieni do startu w PS
Patrykus może najpierw sprawdĽ na górnej belce którzy zawodnicy na PS mog± startować a nie pisz głupot!
(01.02.2012, 08:24)
krokiew bubel
Niektórzy musz± zrozumieć jedno. Wielka Krokiew nie jest żadnym wskaĽnikiem formy. O tym się mało mówi, ale w¶ród skoczków to jedna z najbardziej nielubianych skoczni (wielu Polaków jej nie cierpi i to własnie na niej zaliucza fatalne skoki, mimo że "ich") Pamiętamy jak to wewnętrzne kwalifikacje na Krokwi wyłaniały skoczków spadaj±cych na bule wielu skoczni ¶wiata opraz olbrzymie zdziwienia trenerów gdy skoczek punktuje w PK czy P¦ a na treningach "skaka przeciez tak fatalnie".
Krokiew to bubel, niestety chyba Malinka podobnie. Przeciez nawet Małysz nie zawsze potrafił na Krokwi wygrać a niby "jego skocznia"
(01.02.2012, 08:23)
patrykos
Na PS zabrałbym jak juniorzy nie mog± nawet bachlędę czy kubackiego a na pk
Krzysztof Biegun warto sprubować
Konrad Janota
Krzysztof Leja młody niech nabiera do¶wiadczenia
Piotr Mojżesz
Adam Ruda
Jakub Przybyła

Nikt nie miał by do nich pretensji a może nawet który¶ z nich będzie odkryciem jak A.Zniszczoł w zeszłym roku.
(01.02.2012, 07:59)
patrykos
Na PS zabrałbym jak juniorzy nie mog± nawet bachlędę czy kubackiego a na pk
Krzysztof Biegun warto sprubować
Konrad Janota
Krzysztof Leja młody niech nabiera do¶wiadczenia
Piotr Mojżesz
Adam Ruda
Jakub Przybyła

Nikt nie miał by do nich pretensji a może nawet który¶ z nich będzie odkryciem jak A.Zniszczoł w zeszłym roku.
(01.02.2012, 07:59)
kibic
A Rutkowski po tej dlugiej przerwie moglby sie oskakac w P¦.Nikt by nie mial za zle ze skacze slabo po tak dlugiej kontuzji.W zawodach FIS Cup juz startowal wiec napewno "nie zapomnial" jak sie skacze.
(01.02.2012, 07:54)
kibic
Zniszczol ponoc chory jest.Ale sa pozostali juniorzy.Klusek i Muranka smialo mogli by startowac.Nie bo MSJ sa najwazniejsza impreza w sezonie wg sztabu wiec na MIESIAC przed nia ktorys z nich moze sie rozregulowac przed startem.Tak smieszne to jest ale takie kroki czyni sztab.Juz nawet wspomniany Lukasz Rutkowski, moze jeszcze nie w Predazzo, ale w Willingen mozna bylo go sprobowac.Nawet nie mialbym za zle ze skacze na bule,ale od Huli gorzej by napewno nie skakal.Bo sie nie da juz skakac gorzej.Jeszcze to Predazzo sobie podaruje,uznajmy ze Zniszczol chory i maja ta OM juniorzy ale jak do Willingen tez pojedzie 4 to bedzie to juz komprpmitacja sztabu z Kruczkiem na czele.Jak juz naprawde Ci juniorzy tak strasznie nie moga startowac to Rutkowski i nawet Ziobro.Gorzej od Huli nie skocza.
(01.02.2012, 07:48)
Polonus
Ale jak już mówimy i piszemy poważnie.
Równie durnym poci±gnięciem byłoby wysłanie do Predazzo starszego kota czy Zapotocznego. To już lepiej niech wynajm± za te pieni±dze porz±dnego smarowacza, żeby startuj±ca czwórka znów najgorszych prędko¶ci z wszystkich nie miała. Wyjazd Kota czy Zapotocznego ma taki sam sens jak wyjazd Huli, Bachledy czy Kubackeigo. Wycieczka krajoznawcza. Tyle, ze bez zwiedzania. jeżeli Zapotoczny na swojej skoczni skacze 89m podczas kiedy inni, też beznadziejni, po 110, to chyba mozna się domy¶lić, że co najwyżej można go wystawić jedynie w Pucharze Wójta W±chocka albo Pcimia. Kot, zdaje się, też juz jeĽdził na PK. I był znacznie gorszy od Bachledy.
(01.02.2012, 07:46)
Polonus
Szkoda słów. Kruczek boi się, że kto¶ z dodatkowo powołanych mógłby osi±gn±ć wyniki znacznie lepsze niż Hula i inni zawodnicy, za których on odpowiada osobi¶cie. No ludzie złoci! Zasłanianie się innym cyklem juniorów to bujda jakich mało. Zwykłe kruczkowo-tajnerowe pitolenie. Głupio by było jakby Kłusek czy Murańka wypadli lepiej w Predazzo niż Hula w Sapporo, co? Że o Zniszczole nie wspomnę.
(01.02.2012, 07:34)
strach przed zapleczem
Oj naiwniacy, naiwniacy
Nie można wzi±ć nikogo, nawet Rutkowskiego bo mogłoby się okazać że będa lepsi od tych trenowanych przez Kruczka czyli Huli i Kubackiego.
Juniorom dajcie spokój maj± OOM a najlepsi niedługo M¦J
Tu niektórzy pisza że Rutkowski nie skacze. Sk±d się bior± tacy "kibice"???
A więc nie wolno zabrać ¦liża, Jakuba Kota, Andrzeja Zapotocznego czy nawet Jana Ziobrę. Wożono go bez sensu po całej Sknadynawii (gdzie powinni wozić Zniszczoła) a teraz lepiej zmarnowac miejsce niż dac szansę. Skandalem jest że mamy tak mało uprawnionych do startu w P¦ (ale to wynika z "polityki startowej" w Pk przez wiele lat i wystawianie tych samych przeciętniaków na pK w POlsce zamiast sięgać głębiej do klubów.
(01.02.2012, 07:14)
kibic
Jest taka zasada.
Jak nie jedzie Hula to nie jedzie nikt.Tak bylo przed Kulm a teraz przed Predazzo.Szkoda na to nerwow.Prawdopodobnie teraz w ogole nie wykorzystamy limitu 6 do konca sezonu.Finowie jakos nie bali sie powolac Jarkko Mattee, inni juniorow pewnie tez nie tylko u nas taka komuna i mysl szkoleniowa rodem z lat 80tych.Teraz zobaczymy jakie te dziady beda mnialy miny jak sie im nie powiedzie na tych calych ms juniorow.Bo jeden skok jakas loteria bedzie i skonczy sie jak z Byrtem rok temu.Po prostu caly sezon w plecy beda mieli.NAwet Malysz nie pomoze.Oj beda sobie w brodu pluc oj beda.
Ja nie zamierzam juz komentowac tej parodii bo szkoda nerwow, wiadomo ze rzadza tam uklady!
(01.02.2012, 07:08)
fam
OLek się rozchorował.
I musi po być w domu.
Rutkowski zawiesił skakanie bo ma od dawna problemy zdrowotne.
Ale czy nie ma innych zawodników?
Czemu my tak łatwo marnujemy limity?
(01.02.2012, 06:42)
yyy
Rutkowski już wznowił treningi. Startował nawet na zawodach Fis Cap
(01.02.2012, 06:10)
tokas9
@spiecki - Rutkowski już nie skacze, problemy zdrowotne
(01.02.2012, 03:52)
jasiek96
Jak narazie, nie mamy zbyt wielu skoczków na poziomie P¦.
Stoch - pewniak, lider zespołu.
Żyła - w tym sezonie wyj±tkowo równy i stabilny.
M. Kot - w kratkę, ostatnio niby lepiej, ale jeszcze się chyba nie ustabilizował.
K. Miętus - jak narazie przeciętnie, w Sapporo chyba miał trochę szczę¶cia.
Hula - porażka, ani jednego punktu w tym sezonie, na dodatek najbliżej był w Kuusamo.
G. Miętus - w Kontynentalu przecięnie, chyba jeszcze nie jest gotowy na punktowanie na salonach.
J. Kot - jak wyżej.
Murańka - możnaby spróbować, przerwa w PK chyba mu wyszła na dobre.
(01.02.2012, 03:49)
spiecki9
wszyscy zapomnieli¶my już niestety o Rutkowskim. Widze że marnujemy go jak brata
(01.02.2012, 01:50)
sd
Co do naszych juniorów to na razie nie podważam decyzji Mateji, bo póki co idzie mu naprawdę nieĽle. No ale czy oprócz nich mamy tylko czterech możliwych skoczków? Trochę żal tych dwóch wolnych miejsc.
(31.01.2012, 23:22)
Pawmak
Bez sensu, po co tak robić... Powinni wzi±ć juniorów, czym się różni± starty w CoC od startów w P¦, to i to w Europie. A jak nie, to powinien jechać Bachleda i Ziobro albo Kubacki. No mógłby nawet Hula, ale to by dopiero krytyka była, więc może lepiej, jak on potrenuje akurat.
(31.01.2012, 23:22)
Maarten
Byłem za powołaniem naszych juniorów, ale OK, będziemy oceniać te decyzje po owocach. Wg mnie wzięcie czwórki to lepsza decyzja niż męczenie Huli, Kubackiego, Bachledy czy Ziobry.
(31.01.2012, 23:01)
magiczny17
Jeszcze dodam że jak juniorzy nie mog± jechać co jest całkowicie głupot± to wypełnił bym limity kim¶ innym a na PK dałbym np. Bieguna Kojzara czy Leje. Nie wiem czemu ale u nas się trzyma zawodników jak najdłużej i po co? Wiem że trzeba być cierpliwym itp ale Schlierenzauer Ahonen czy Małysz mieli po 17-18 lat i nie tylko stawali na podium P¦ ale i wygrywali już. Na co czekać aż Olek wygra OOM? A nie lepiej wystartować w VdF i zdobyć kilka pkt P¦ a póĽniej już wolne i przygotowania do M¦J? A takie marnowanie jest totaln± głupot± bo mamy skoczków prawie wszyscy bez formy ale dwóch by się znalazło na pewno którzy mogli by pojechać i a nóż widelec akurat takiemu ¦liżowi podwiewa pod narty i zdobywa punkty? Kto nie ryzykuje ten traci a my po raz kolejny walczymy w lecie o limity jak lwy a w zimie nie wykorzystujemy. Brawa dla PZN-u za takie my¶lenie.
(31.01.2012, 22:53)
Janeman
Decyzja bez sensu.
Po to sa limity zeby je wykorzystywac..
Wiem ze moze nie ma kogo zabrac,skoro juniorzy sa zabetonowani,ale to jednak loteryjny sport i zawsze warto miec wiecej szans.Sam Kruczek wielokrotnie powtarzal ze chce miec zawodnikow rozrzuconych po calej liscie startowej,w razie zmiennych waronkow..
Bardzo szkoda,ze jednak nie zabral juniorow,taka nagroda za dobre wystepy im sie nalezy,bez tego moga zwatpic w sens pracy,bo poco trenowac skoro i tak na P¶ maja szanse tylko niektorzy zawodnicy.
(31.01.2012, 22:44)
magiczny17
I znowu marnowanie miejsc. Po co w lecie walczymy o limity żeby póĽniej ich nie wykorzystywać?
OK juniorzy nie mog± (chociaż pytanie czemu przecież do M¦J jeszcze dużo czasu a jeden weekend w P¦ nie byłby na pewno strat± czasu), wiem też że po ostatnich słabych skokach Huli Bachledy czy Kubackiego to praktycznie nie mamy kogo wzi±¶ć bo reszta jeszcze gorsza. Ale jeżeli oni trenuj± a mamy te miejsca to czemu mamy ie dać szansy np. Ziobrze czy takim którzy w tym sezonie jeszcze w P¦ nie skakali jak Kuba Kot i Rafał ¦liż? Można pój¶ć na cało¶ć i Rutkowskiego wzi±¶ć. Nie wiem czemu ale jako¶ nie lubie marnowania miejsc i dałbym nawet takiego Zapotocznego a może akurat by mu podwiało pod narty? Kto wie...
(31.01.2012, 22:42)
fan skoków85
To co Mateja do M¦J będzie ich trzymał zamkniętych na klucz?? To jest bezsensu.
Że do Sapporo nie pojechali to było logiczne, więksi od nich odpuszczaj± te konkursy, choćby Schlierenzauer i Ammann. Ale Predazzo??
(31.01.2012, 22:40)
Paweł Stawowczyk
No nie wiem. A Jakub Kot czy Rafał ¦liż ?
(31.01.2012, 22:24)
tommm
z pustego i Salomon nie naleje. bo kogo wzi±c, skoro juniorzy nie mog±? Ziobrę i Zapotocznego?
(31.01.2012, 22:10)
FanFunakiego
No tak, kolejna ¶wietna decyzja Kruczka. O ile zabieranie Huli, Kubackiego, Bachledy czy innych nielotów bez formy faktycznie nie ma żadnego sensu, to trzymanie juniorów w domu jest całkowicie bez sensu. Naszym młodym zawodnikom teraz szczególnie potrzebne jest do¶wiadczenie i nabranie pewno¶ci siebie. Nie osi±gn± tego nawet na najlepszych treningach czy zawodach pucharu kontynentalnego.
(31.01.2012, 22:05)
Adam N.
Juniorzy niech robi± to co im każe Mateja - jak jego koncepcja nie zda egzaminu powinien ponie¶ć konsekwencje. Natomiast przypominam przypadek Zografskiego z zeszłego sezonu, który też nie startował przed M¦J...

Je¶li chodzi o niewykorzystanie limitu - niech będzie i tak. Po co maj± jeĽdzić wycieczkowicze, tacy jak Bachleda czy tegoroczny Hula.
(31.01.2012, 21:59)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Tylko czterech Polaków w Val di Fiemme
Tylko czterech Polaków w Val di Fiemme

Tylko czterech Polaków w Val di Fiemme

Kalendarium
Andreas Kofler
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Sylwetki ponad 600 osób ze ¶wiata skoków
Poszukujesz informacji o zawodniku? Znajdziesz je w naszych sylwetkach...
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będ± przetwarzane wył±cznie w celu identyfikacji użytkowników pisz±cych komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomo¶ci drog± mailow± itp. i nie będ± w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2021 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich