Reprezentanci gospodarzy triumfowali podczas rozgrywanych w rumuńskim Rasnowie zawodów z cyklu FIS Carpath Cup. W konkursach kobiet i mężczyzn startowali również Polki i Polacy.
W czwartkowych i piątkowych konkursach oprócz reprezentantów krajów karpackich gościnnie brali udział również skoczkowie z Japonii i Szwecji, jednak nie byli oni klasyfikowani.
W czwartkowym konkursie kobiet najlepsza okazała się Carina Alexandra Militaru, która oddawała skoki na odległość 64 i 59 metrów. Rumunka wyprzedziła swoją rodaczkę Danę Haralambie (60,5 i 60 m) oraz Japonkę Ayakę Igarashi (60 i 59 m). Najlepsza z Polek, Anna Twardosz, zajęła piąte miejsce.
W piątek wśród pań najlepszy łączny rezultat uzyskała Ayaka Igarashi (62,5 i 61 m), która minimalnie wyprzedziła Danę Haralambie (60,5 i 62,5 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Militaru (58 i 59 m). Najlepszą Polką ponownie była Twardosz, która tym razem zajęła szóstą lokatę.
W czwartkowych zawodach mężczyzn podium opanowali Japończycy - Keiichi Sato (69 i 66 m), Yuto Kinoshita (65,5 i 63,5 m) oraz Yuken Iwasa (64,5 i 64 m), natomiast wśród reprezentantów krajów karpackich najlepiej spisał się Stefan Valentin Blega (63,5 i 65,5 m - czwarte miejsce). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Dominik Kastelik - ósme miejsce.
W piątek reprezentant gospodarzy nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa - na najwyższym stopniu podium stanął Robert Valentin Tatu (67,5 i 66 m), nieznacznie wyprzedzając innego Rumuna - Stefana Valentina Blegę (66 i 68 m). Trzecią lokatę zajął Keiichi Sato (66,5 i 67 m). Kastelik ponownie został sklasyfikowany na ósmym miejscu (63 i 65,5 m).
Rywalizacja w ramach cyklu FIS Carpath Cup 2014 została zakończona - oprócz zawodów w Rasnowie kalendarz obejmował dwa konkursy w Szczyrku. W klasyfikacji generalnej pań triumfowała Carina Alexandra Militaru, która wyraźnie wyprzedziła Kingę Rajdę. Wśród mężczyzn również najlepszy okazał się reprezentant Rumunii - Stefan Valentin Blega, natomiast Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik i Paweł Gut zajęli miejsca 4-6. Polacy wygrali za to klasyfikację drużynową mężczyzn, natomiast wśród pań na czele zameldowały się Rumunki przed Polkami.
Wyniki końcowe - czwartek, kobiety
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Carina Alexandra Militaru
64.0
59.0
204.0
2
Dana Vasilica Haralambie
60.5
60.0
202.0
*
Ayaka Igarashi
60.0
59.0
195.9
3
Andreea Diana Trambitas
59.5
54.0
180.7
4
Anna Twardosz
59.0
55.5
179.6
5
Bianca Elena Stefanita
56.0
57.0
179.5
6
Valentina Sderzhikova
53.0
57.0
170.3
7
Kinga Rajda
53.0
49.5
153.3
8
Kamila Karpiel
52.0
48.5
148.0
9
Joanna Kil
47.0
46.0
126.5
10
Andreea Sipos Gaudi
46.5
44.5
115.7
11
Iulia Stefan
45.5
44.0
114.6
12
Khrystyna Droniak
DNS
DNS
DNS
Wyniki końcowe - czwartek, mężczyźni
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
*
Keiichi Sato
69.0
66.0
247.3
*
Yuto Kinoshita
65.5
63.5
230.9
*
Yuken Iwasa
64.5
64.0
229.2
1
Stefan Valentin Blega
63.5
65.5
226.9
2
Robert Valentin Tatu
63.5
64.5
226.0
3
Constantin R. Buzescu Purice
64.5
64.5
225.9
4
Muhammet Irfan Cintimar
63.5
63.5
221.6
5
Dominik Kastelik
63.5
63.0
219.4
6
Nicolae Sorin Mitrofan
62.5
63.5
218.2
7
Ayberk Demir
61.0
62.5
211.2
8
Faith Arda Ipcioglu
62.0
60.5
208.3
9
Ilya Kratov
58.5
60.0
197.7
10
Krystian Kołodziej
59.0
59.5
197.2
11
Tymoteusz Urbaś
56.0
61.0
193.6
12
Paweł Wąsek
57.0
59.0
189.7
*
Marcus Flemstroem
57.5
56.0
182.7
13
Sergey Zyryanov
57.0
56.0
180.5
*
Sebastian Devall
57.0
55.5
180.3
14
Radu Mihai Pacurar
55.0
55.0
175.3
15
Hunor Farkas
54.0
54.0
168.0
*
Anton Eriksson
53.0
55.0
167.5
16
Andrei Feldeoran
50.5
55.0
163.0
17
Muhammet Ali Bedir
52.5
54.0
162.4
18
Sergey Tkachenko
52.5
53.5
160.2
19
Daniel Cacina
52.0
53.5
158.5
20
Evelin Mitev
52.5
52.0
158.1
21
Alexandru Mocanita
52.5
51.5
157.9
22
Krasimir Simitchiyiski
54.5
50.0
156.6
23
Adrian Grigore
50.0
52.5
154.8
24
Stanislav Anchugin
51.5
53.0
152.6
25
Michnea Alexandru Spulber
49.0
52.5
152.4
26
Michai Solcon
49.5
53.0
150.3
27
Roman Nogin
52.0
45.5
134.3
28
Ovidiu Baila
48.0
47.5
133.0
29
Munir Gungen
45.5
46.0
125.4
30
Stanislav Karatsupa
46.5
45.5
122.6
31
Viktor Hristov
47.0
46.0
118.5
32
Paul Aredlean
43.5
45.5
111.9
33
Vasil Sheynov
42.5
44.0
101.9
34
Stepan Pasichnyk
DNS
DNS
DNS
Ivan Zelenchuk
DNS
DNS
DNS
Yevgen Marusyak
DNS
DNS
DNS
Martin Zografski
DNS
DNS
DNS
Wyniki końcowe - piątek, kobiety
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
*
Ayaka Igarashi
62.5
61.0
210.2
1
Dana Vasilica Haralambie
60.5
62.5
210.0
2
Carina Alexandra Militaru
58.0
59.0
194.1
3
Bianca Elena Stefanita
57.5
54.5
179.1
4
Valentina Sderzhikova
57.0
55.0
174.6
5
Anna Twardosz
56.5
56.5
174.0
6
Kinga Rajda
57.5
51.5
171.4
7
Andreea Diana Trambitas
54.5
52.5
162.6
8
Joanna Kil
51.0
49.5
144.0
9
Kamila Karpiel
49.5
47.5
139.6
10
Iulia Stefan
49.0
46.5
130.5
11
Andreea Sipos Gaudi
47.0
45.5
120.8
12
Khrystyna Droniak
38.0
38.5
75.9
Wyniki końcowe - piątek, mężczyźni
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Robert Valentin Tatu
67.5
66.0
243.7
2
Stefan Valentin Blega
66.0
68.0
242.9
*
Keiichi Sato
66.5
67.0
241.7
*
Yuken Iwasa
65.5
66.5
241.1
3
Constantin R. Buzescu Purice
66.5
66.5
237.0
*
Yuto Kinoshita
63.5
66.5
229.8
4
Nicolae Sorin Mitrofan
65.5
65.0
229.0
5
Dominik Kastelik
63.0
65.5
228.2
6
Stepan Pasichnyk
63.5
64.5
225.5
7
Muhammet Irfan Cintimar
65.0
62.5
224.3
8
Tymoteusz Urbaś
62.5
62.5
214.8
9
Faith Arda Ipcioglu
63.0
61.5
213.6
10
Ayberk Demir
63.5
60.0
212.7
11
Krystian Kołodziej
60.0
63.5
211.7
12
Ilya Kratov
62.5
60.5
211.0
*
Sebastian Devall
57.5
60.0
194.8
13
Paweł Wąsek
59.0
55.5
188.1
14
Hunor Farkas
55.5
59.0
187.6
*
Marcus Flemstroem
56.5
58.0
186.6
15
Sergey Zyryanov
55.0
57.5
180.8
*
Anton Eriksson
55.0
57.0
179.6
16
Radu Mihai Pacurar
55.5
54.5
174.3
17
Daniel Cacina
54.5
55.0
172.6
18
Evelin Mitev
54.0
54.0
168.0
19
Michai Solcon
58.0
51.0
167.4
20
Krasimir Simitchiyiski
53.0
54.5
167.3
21
Michnea Alexandru Spulber
54.0
52.5
166.4
22
Muhammet Ali Bedir
54.0
53.5
165.3
23
Sergey Tkachenko
53.0
52.5
162.0
Adrian Grigore
53.5
52.0
162.0
25
Yevgen Marusyak
51.5
53.5
160.8
26
Andrei Feldeoran
50.0
51.5
152.4
27
Ovidiu Baila
50.5
52.0
151.3
28
Alexandru Mocanita
49.5
52.5
151.1
29
Munir Gungen
49.5
50.0
147.1
30
Stanislav Anchugin
52.5
50.0
146.8
Stanislav Karatsupa
50.5
49.5
146.8
32
Roman Nogin
48.5
51.5
141.8
33
Ivan Zelenchuk
50.0
48.0
136.5
34
Viktor Hristov
53.0
46.0
133.9
35
Paul Aredlean
47.5
45.5
123.0
36
Vasil Sheynov
42.5
DNS
50.9
37
Martin Zografski
DNS
DNS
DNS
Klasyfikacja końcowa - kobiety indywidualnie
1
Carina Alexandra Militaru
360
3
Bianca Elena Stefanita
235
Dana Vasilica Haralambie
180
6
Andreea Diana Trambitas
168
Klasyfikacja końcowa - mężczyźni indywidualnie
1
Stefan Valentin Blega
260
2
Robert Valentin Tatu
228
3
Constantin R. Buzescu Purice
225
Klasyfikacja końcowa - kobiety drużynowo
Klasyfikacja końcowa - mężczyźni drużynowo