Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
8
9
10
11
15
16
17
18
22
23
24
25
26
30
grudzień 2025
Najbliższe zawody
19.12.2025
Seefeld HS-109
Alpen Cup

Półtora miesiąca po niezwykle emocjonującym zakończeniu sezonu Peter Prevc żyje już przygotowaniami do kolejnej zimy, mimo że nawet na wakacjach nie zapomniał o goryczy porażki...

Niedługo po zakończeniu sezonu słoweński orzeł wyjechał na zasłużone wakacje i - jak twierdzi - był to wystarczająco długi odpoczynek:

- Głowa odpoczęła. Urlop był na tyle długi, że przez ostatnie dwa dni nie mogłem doczekać się treningu. W tym roku również poleciałem do Ameryki. Tak mi się spodobało, że wróciłem. Poleciałem do tego samego kraju, ale tym razem z Los Angeles udaliśmy się do San Diego, a następnie samochodem podróżowaliśmy od Meksyku do Salt Lake City, zwiedzając wszystkie parki narodowe - powiedział Prevc.

Jak przyznaje podopieczny Gorana Janusa, nadszedł czas, aby wakacyjne lenistwo odeszło w zapomnienie:

- W ciągu pierwszych dwóch tygodni urlopu ciało odpuszcza, ale potem zaczyna się trochę buntować. Nawet na wakacjach pozwalasz sobie na jakiś dłuższy spacer. Ale kiedy wracasz do domu, jesteś na lotnisku, mówisz sobie, że czas się za siebie zabrać. Zobaczymy, jak pracowali Jurij, Robie i Pungi - żartował. - Wielokrotnie mówiłem, że ciężko byłoby trenować samemu. Kiedy tu jesteśmy, zawsze patrzymy na tego, który jest najlepszy, i staramy się go doścignąć. W sprintach ciągle podpatruję Pungiego, jeden drugiego pcha naprzód. Jeśli coś nie idzie, między sobą to analizujemy i z tym sobie radzimy, co jest bardzo fajne.

Słoweńscy skoczkowie w ostatnim czasie rozpoczęli intensywne treningi kondycyjne, które dają się zawodnikom w kość:

- Szczególnie w pierwszym tygodniu jest tak, że ciężej wysiąść z auta czy trudniej usiąść. Nie powiem, że mi się to podoba, ale wiesz, że wakacje się skończyły. Dla organizmu to szok, ale nie można sobie pozwolić, żeby się zatrzymać, bo szybko cię wyprzedzą. Teraz ciało już się trochę przyzwyczaiło do tych treningów i dużo lepiej je znosi. Mięśnie nie są już takie zakwaszone, tak jakby organizm nauczył się szybciej regenerować - wyjaśniał 22-latek.

Prevc przyznał również, iż podczas wakacji wracało wspomnienie tego, że przegrał z Severinem Freundem Kryształową Kulę - mimo identycznej liczby punktów:

- Pojawiało się to wspomnienie. Któregoś razu widziałem zdjęcie, na którym było napisane, że byłem drugi w klasyfikacji generalnej, mimo że nie byłem. "Tylko" Kryształowej Kuli nie zdobyłem. Wtedy to wszystko mi się przypomniało i jeszcze to przeżywałem, ale mogę teraz powiedzieć, że tak już jest i najlepiej jeśli o tym zapomnę. Co się stało, to się stało. Teraz jestem na zerze i muszę zacząć wspinaczkę.

Słoweniec przyznaje, że dla niego zakończenie sezonu 2014/2015 to dodatkowa motywacja:

- Zawsze masz więcej motywacji, chociaż jest mniejsze pole manewru, aby się poprawić, co czyni to trudniejszym. Wtedy bardziej dba się o szczegóły, dlatego musisz być dużo bardziej skoncentrowany.

Czy 22-latek nie może doczekać się już powrotu na skocznię?

- Prawdę mówiąc - nie. Nie ciągnie mnie jeszcze na skocznię. W głowie mam pewne rzeczy, które muszę poprawić, poza tym muszę utrwalić pewne podstawy skoków, aby ciało było bardziej symetryczne. A żeby to mocniej weszło do głowy, trzeba czym prędzej zacząć działać. Trzeba się pomęczyć; akceptuję plan - taki jaki jest - stwierdził.

Z roku na rok Peter Prevc jest bardziej doświadczony, mimo że wciąż ma tylko 22 lata. Jednak - jak sam mówi - wiek jest kwestią względną:

- Młodość jest pojęciem względnym. 20-30 lat temu chłopak w wieku 22 lat żył w okrutnej rzeczywistości, ale nasze pokolenie jest tak rozpieszczone przez rodziców, że mając 23 lata jesteś wciąż młody. I z tym się nie zgadzam, musisz dorosnąć jak najszybciej. Im szybciej jesteś w świecie profesjonalnego sportu, tym szybciej musisz dorosnąć.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« maj 2015 - wszystkie artykuły
Komentarze
brak komentarzy
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby komentować:
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Prevc: Co się stało, to się stało
Prevc: Co się stało, to się stało

Prevc: Co się stało, to się stało

Kalendarium
Przemysław Kantyka
Najbliższe zawody - szczegółowy program
19 grudnia 2025 (piątek)
09:30
PŚ Engelberg
odprawa techniczna K/M
11:30
PŚ Engelberg
oficjalny trening K
13:45
PŚ Engelberg
oficjalny trening M
15:45
PŚ Engelberg
kwalifikacje M
20 grudnia 2025 (sobota)
12:00
PŚ Engelberg
kwalifikacje K
13:00
PŚ Engelberg
konkurs ind. K
15:00
PŚ Engelberg
seria próbna M
16:00
PŚ Engelberg
konkurs ind. M
21 grudnia 2025 (niedziela)
10:15
PŚ Engelberg
kwalifikacje K
11:30
PŚ Engelberg
konkurs ind. K
14:30
PŚ Engelberg
kwalifikacje M
16:00
PŚ Engelberg
konkurs ind. M
27 grudnia 2025 (sobota)
10:30
CoC Engelberg
odprawa techniczna
13:30
CoC Engelberg
oficjalny trening
14:30
CoC Engelberg
seria próbna
15:45
CoC Engelberg
konkurs ind.
18:00
TCS Oberstdorf
odprawa techniczna
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
dzisiaj
19:40
TVN Kroniki Pucharu Świata w skokach narciarskich
dzisiaj
19:59
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
jutro
00:25
TVN24 Strefa kibica - zima kroniki
LIVE
jutro
01:38
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
jutro
04:30
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
jutro
06:00
TVP Sport RETRO TVP SPORT - skoki narciarskie, MŚ w Lahti w 2001 roku
jutro
08:00
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
jutro
12:30
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
jutro
15:30
Polsat Sport 2 Zimowy magazyn olimpijski
17.12.2025
00:30
Eurosport w Player.pl Klingenthal | 2. konkurs, HS 140
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Sonda
Kto będzie najlepszym Polakiem w sezonie 2025/26?
Kamil Stoch
Piotr Żyła
Dawid Kubacki
Paweł Wąsek
Kacper Tomasiak
Aleksander Zniszczoł
Maciej Kot
Jakub Wolny
Kacper Juroszek
inny skoczek
copyright © 2000-2025 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich