Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
3
4
5
6
7
10
11
12
13
14
17
18
19
20
24
25
26
27
luty 2020
Najbliższe zawody
23.02.2020, godz. 09:00
Val di Fiemme HS-104
CoC

Piotr Żyła po dobrych startach w Pucharze Świata w Zakopanem został jednak wycofany ze składu na Uniwersjadę Zimową, która już lada dzień rozpocznie się w tureckim Erzurum.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Pierwotnie Piotrek był w składzie razem z Maciejem Kotem, Jakubem Kotem i Dawidem Kowalem. Teraz zastąpi go Wojciech Gąsienica-Kotelnicki.

Żyła pojedzie zatem na zawody Pucharu Świata w Willingen, gdzie bardzo możliwe, że wystąpi także w konkursie drużynowym. Nie wiadomo jeszcze czy wspólnie z Małyszem.

Adam Małysz co prawda nie czuje się najlepiej po niedzielnym upadku na Wielkiej Krokwi, ale lekarze dopuścili go do startu w Team Tour. Bardzo prawdopodobne, że Adam zagości w Niemczech dopiero w piątek. Być może nie weźmie także udziału w drużynówce.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2011 - wszystkie artykuły
Komentarze
fan skoków85
@Polonus
Bzdety gadasz, a kogo ma brać na zawody, bierze tych co są w najlepszej formie chyba logiczne.
A Żyła to stracił formę jeszcze za Lepistoe, miał wcześniej tylko 2 w miarę dobre sezony.
(27.01.2011, 19:22)
Fan Sinkoveca
TVP pewnie ma umowę na przeprowadzanie wywiadów z zawodnikami. Abstrahując od poziomu odpowiedzi, pytania redaktorów rzeczywiście są durne i retoryczne. Nie przesadzajmy jednak z tym stresem zawodników. Myślę, że nie zwracają oni specjalnej uwagi na te wywiady. Czemu ma się unikać wywiadów z gorzej wypowiadającymi się skoczkami? Niech pokazują rzeczywistość, nie znoszę PR-u.
(27.01.2011, 14:49)
daf
@Polonus
Moim zdaniem to w ogóle jakaś granda, że dziennikarze mają dostęp do zawodników zaraz po skoku. Ci mniej wyszczekani siedząc na belce pewnie bardziej niż skokiem stresują się tym, co powiedzą w wywiadzie...
Podobnie jak skandaliczna jest ta łapanka piłkarzy schodzących w przerwie meczu do szatni...
(27.01.2011, 11:06)
Polonus
Myślę, że Żyle (również Rutkowskiemu i Bachledzie) czarny pijar robi przede wszystkim TVP ze szczególnym uwzględnieniem Hellera redaktora.
Faktycznie jest tak, że skoczek ma być przede wszystkim od skakania. Od wywiadów jest rzecznik PZN. Inni mogą, a nie muszą ich udzielać. Wymienieni trzej zawodnicy wypadają w wywiadach na tyle źle, że taki Heller redaktor, dbając o to, by im nie niszczyć opinii, powinien unikać wywiadów z nimi, szczególnie na gorąco, bo wtedy wypada się gorzej niż zwykle. Sa zawodnicy, którzy potrafią się znaleźć, nawet w ogniu inteligentnych inaczej pytań Hellera redaktora. No i jest przecież niezawodny w wywiadach Kruczek. I w tę stronę niech Heller redaktor kieruje swój mikrofon. Żyle, Bachledzie i Rutkowskiemu potrzebny jest trening na poziomie a nie głupie pytania Hellera. Redaktora zresztą. Choć, muszę przyznać, w zestawieniu z pytaniami z lat poprzednich, to pan redaktor i tak się wyjątkowo wyrobił. Co nie znaczy, że jest ok.
(27.01.2011, 06:52)
Gabriel
Zwracam uwagę na to, że dyskusja pod tym artykułem dotycząca ścisłowców i humanistów oraz wypowiedzi skoczków przed kamerą są nie na temat. Przy okazji TCS urządziłem zabawę w zwycięzców par i LL, ale mi zdjęto bo podobno nie na temat. Jeśli ktoś z redaktorów to przeczyta to proszę o konsekwencję w działaniu i wykasowanie wypowiedzi nie na temat.
(26.01.2011, 23:49)
niebo
z własnych skoków.. na bule hehe

A pisząc poważnie to miło sie słucha wypowiedzi Stocha, Kubackiego, Rutkowskiego,Byrta. Dawniej mądrze wypowiadał sie przed kamerami też Mateja.Niektórzy muszą miec do tego dryg, a nie jąkanie sie jak Miętusy czy Żyła.
(26.01.2011, 21:14)
Miętus
http://www.youtube.com/watch?v =aQFRvEOrSyc
z czego on się w koło cieszy?tak samo jest w wywiadach w TVP...
(26.01.2011, 19:05)
daf
A dyskuja na temat (nie)umiejętności wypowiedzi skoczków obraża nie ich, a osoby które takie sądy wydają w formie kpiarsko-lekceważącej. Już gdzieś to było pod adresem @niebo:
chcesz, żeby ludzie mieli do Ciebie szacunek to pokaż, że na niego zasługujesz...
(26.01.2011, 13:36)
daf
Nawiązując do dyskusji nt. wyższości nauk humanistycznych nad ścisłymi chciałbym tylko nieśmiało zasugerować, że jedno nie wyklucza drugiego i można być elokwentnym fizykiem lub filozofem, który potrafi sam sobie wypełnić PIT-a. Wystarczy odrobinę chcieć i mieć horyzont odrobinę szerszy niż czubek własnego nosa.
(26.01.2011, 13:35)
zur555
Zyła się wstydzi moim zdaniem przed kamerą ze względu ze ma wadę wymowy .Bo to nie jest tylko akcent on nie wypowiada niektórych sylab.
(26.01.2011, 08:23)
Bobby18
Debilne sa porównania ścisłówców i humanistów , humanista w dziejszych czasach to tępak, który nie potrafi dodać dwóch cyferek. A humanista , że tak powiem prawdziwy i matmę próbuje zgłębić i inne nauki, matematyk to samo. Nikt nie powiedział, że matematyk nie potrafi mówić z sensem, właśnie potrafi, a raczej powinien.

Tak czy siak taka dyskusja nie ma najmniejszego sensu, gdyż obie te ..jak to nazwać ..strony.. uzupełniają się we wszelkich możliwych aspektach życia.

Aha i ktoś kto potrafi się wypowiedzieć i sprawia wrażenie inteligentnego często rozczarowuje jeśli pozna się taką osobę na żywo .. ;) Natomiast jąkający się człek , który powie elaborat a w podsumowaniu nic nie powiedział okazuje się całkiem inteligentnym człowiekiem, więc wstrzymajcie swe konie z opiniami.

Co do powołania Żyły no cóż innego Kruczek mógł zrobić. I tak obecnie Żyła jest na poziomie 4 dziesiątki w konkursach na moje oko.
(26.01.2011, 03:40)
Fan Sinkoveca
@:)

Jakby byłby piękny ten świat, gdybyś nie znajdywał żadnego sensu w użyciu samolotów, domów, telewizji internetu... pomyśl o tym.

@Labrador
Właśnie, po kilku wypowiedziach widać, to o czym mówisz i myślę, że to pomoże mu coś osiągnąć.
(26.01.2011, 02:19)
niebo
A i przypomniał mi sie mistrz mowy polskiej Marcin Bachleda hehehe, on akurat sie wypowiada tak jak skacze więc bez róźnicy specjalnej zawsze śmiałem sie z wywiadów Bachledy nawet po skoku na bule potrafił żartować,nie jeden by sie zaśmiał hehe po jego wypowiedziach, i co najważniejsze teraz wypowiada sie tak samo,jest takim wykańczańcem wypowiedzi do szczerości
(26.01.2011, 00:28)
:)
Jaki byłby piękny ten świat ładnie mówiących bez samochodów, samolotów, domów, kościołów , mostów nart , telewizji, interneru .. przy ognisku w jaskiniach i opowiadaniu pięknych bajek o tym jak to kijami zadźgaliśmy mauta czy sarnę :)
(26.01.2011, 00:21)
Labrador
@Fan Sinkoveca- Dawid to bardzo inteligentny chłopak. W szkole problemów nigdy nie miał (ba, zawsze był w czołówce klasy), pomimo tego że większość czasu spędzał nie w szkole, ale na treningach i zawodach. To o czymś świadczy, tak samo jak poziom wypowiedzi.

@?- Kocham tych wspaniałych "ścisłowców", którzy uważają, że są cudni i wspaniali. Powiem tak, nigdy nie miałem problemów z matmą, w liceum jestem na podstawie i wręcz się nudzę, bo jest za łatwo, ale wolałem pójść na humana, bo jest... ciekawszy i bardziej mnie wciąga. A świat potrzebuje umysłów ścisłych i humanistów, ale takich z prawdziwego zdarzenia, a nie idiotów, którzy nie potrafią dodać dwa do dwóch, więc idą na humana.
(26.01.2011, 00:15)
Fan Sinkoveca
a, i do tych "retoryków" dodał bym jeszcze braci Miętusów. Oglądałem kiedyś z nimi wywiad, mistrzostwo.
(25.01.2011, 23:56)
Fan Sinkoveca
@?

tak tak, już wiemy, że jesteś studentem nauk ścisłych. Lecz gdyby nie humanistyczne, nie wiedziałbyś nawet co to sąd wartościujący, który właśnie wygłaszasz.

A co do wypowiedzi skoczków to można zakwalifikować ich do trzech grup. Pierwsza to moi ulubieńcy, czyli m in. Żyła i bracia Rutkowscy. Druga to nieobyci ale wygadani jak Śliż lub współczesny Małysz, a trzecia to ci sprawiający wrażenie inteligentnych. Chyba najlepiej wypada Kubacki.

(25.01.2011, 23:53)
niebo
Zyła sie plącze we własnych słowach, on jest od skakania a nie od gadania ale zdanie sklepić jedno przynajmniej powinien a tak to sie można przynajmniej pośmiać.Ale pięknie sie za to wypowiadał Byrt a takze Kubacki, Rutkowski czy Stoch.No i całkiem przyjemnie sie słychało Roberta Mateji kiedyś.
(25.01.2011, 23:51)
?
Ludzie na kierunkach "lanie wody" mówią ładnie, chociaż nie mają nic do przekazania. Odwrotnie jest na tych konkretnych, które popychają ten świat ku nowoczesności.
(25.01.2011, 23:23)
Labrador
Sprawdziłem i okazało się, że Piotrek studiuje na EWS-ie (Wyższa Szkoła Edukacja w Sporcie) w Wiśle. Tak samo Stefek Hula i Łukasz Rutkowski.
(25.01.2011, 23:10)
Labardor
Oczywiście miałem na myśli AWF. Trochę mnie piotr186 zmylił swoim błędem ;)
(25.01.2011, 23:05)
;-)))
Małysz dopiero w 2010 roku zdał maturę, więc od niego nie trzeba było aż tyle wymagać. Tomek Byrt, Jakub Kot i Kamil Stoch potrafią coś mądrego powiedzieć. Nawet Marcina Bachledę się z przyjemnością słucha.

@ ?
Nie wyśmiewam się z Żyły, tylko stwierdzam fakty. Sama studiuję, więc znam sporo studentów i każdy z nich jest lepszym mówcą od Żyły, a poza tym nie ma takiego kierunku jak "polinistyka"
(25.01.2011, 23:04)
?
Byrt kończy dziś 18 lat. Wygrywał już jako dzieciak, więc wywiadów udzielał naokrągło od kilku lat. To że "nowi" kibice nie mają o tym pojęcia to juz druga sprawa. W życiu już tak jest, jeden mówi ładnie, inny nie. Nie każdy co ładnie i gładko mówi jest wiele wart. Nie skreślajmy więc człowieka tylko za gadanie.
Ahonen kiedyś mówił" nie jesteśmy tu po to by się uśmiechać ale by skakać". Wymagajmy więc od sportowców wyników i krytykujmy ich za ich brak a nie za to jak wyglądają, jak się zachowują (vide Harry Olli) czy jak mówią (Żyła i kilku innych)
(25.01.2011, 23:04)
Labrador
@piotr186- rzecz w tym, że Piotrek chyba nie studiuje na AWS-ie.

A poza tym Żyła jest zabawny przed kamerami, ale udzielanie wywiadów nie jest jego pracą i nie tego od niego wymagajmy. Niech robi swoje. To przede wszystkim.
(25.01.2011, 23:01)
?
Co to za uczelnia ta AWS?
(25.01.2011, 22:59)
piotr186
Ale masz rację ze student nie równa się inteligentny .Niestety ale to ludzie z wyższym wykształceniem są czasem głupsi od tych co tego wykształcenia nie mają.

Po za tym można być pewnym że w 99% przypadków studiujący sportowiec równa się student wychowania fizycznego na AWS
(25.01.2011, 22:54)
Polonus
To, że Kruczek zabiera Żyłę do Willingen oznacza nic innego tylko to, że wie, ze grunt mu się pod nogami pali.
W innym przypadku nie brałby na zawody zawodników, którzy ośmieszają jego "myśl trenerską". Żyła, od kiedy przestał trenować z Kruczkiem, wrócił do swojego przyzwoitego skakania sprzed trzech czy czterech lat.
Ale że Żyła jest studentem to faktycznie trudno pojąć. Choć w PRL-owskiej rzeczywistości znałem podobne przypadki. Ale, podobno, teraz znacznie wyższy poziom. Więc tym bardziej nie pojmuję:)
(25.01.2011, 22:52)
piotr186
@?

Niby prawda ale Piotrek Żyła już parę lat w kadrze jest i wypowiadać mógłby się nauczyć. Spójrz na Tomka Byrta - praktycznie w Zakopanem na PŚ pierwszy raz w życiu wypowiadał się przed kamerami a robił to świetnie i z sensem.

Piotr żyła jest w wieku Kamila Stocha a Kamil także potrafił już nieźle się wypowiadać...

Inna sprawa ze jak Adam Małysz miał 23 lata to też nie za bardzo umiał się wypowiadać ale z czasem się nauczył.

(25.01.2011, 22:52)
?
@;)))
To Żyła studiuje polinistykę, że uważasz, że powinien się ładnie wypowiadać?
Widać, że nigdy nie studiowałeś, bo wiedziałbyś, że wśród nawet bardzo inteligentnych ludzi jest wielu, którzy przed kamerą nie potrafia się wysłowić. Zresztą radzę posłuchać pierwszych wywiadów z Małyszem (w czasach gdy miewał pierwsze kontakty z mediami) a przestaniesz się wyśmiewać z innych.
(25.01.2011, 22:42)
;-)))
Więcej okazji na posłuchanie inteligentnych wypowiedzi Piotrka, dziwne, że jest studentem, bo nie wydaje mi się, żeby prezentował jakiś wysoki poziom, ani nawet przeciętny...
(25.01.2011, 22:26)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Piotr Żyła jedzie do Willingen
Piotr Żyła jedzie do Willingen

Piotr Żyła jedzie do Willingen

Kalendarium
Skokinarciarskie.pl
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody
23 lutego 2020 (niedziela)
09:00
CoC Val di Fiemme
konkurs ind.
10:00
FIS Cup Liberec
10:00
PŚ kobiet Ljubno
kwalifikacje
11:30
PŚ kobiet Ljubno
konkurs ind.
28 lutego 2020 (piątek)
12:30
PŚ Lahti
odprawa techniczna
14:00
PŚ Lahti
oficjalny trening
16:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
17:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
29 lutego 2020 (sobota)
09:00
CoC Rena
odprawa techniczna
10:30
CoC Rena
oficjalny trening
11:30
CoC Rena
seria próbna
13:00
CoC Rena
konkurs ind.
15:00
PŚ Lahti
seria próbna
16:00
PŚ Lahti
konkurs druż.
1 marca 2020 (niedziela)
09:00
CoC Rena
seria próbna
10:15
CoC Rena
konkurs ind.
14:00
PŚ Lahti
kwalifikacje
15:30
PŚ Lahti
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Zabawne cytaty ludzi ze świata skoków
Kto przestał istnieć po zmianie przepisów? Te i inne wpadki komentatorów tylko w naszym serwisie!
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich