TOTALbet - legalny polski bukmacher
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
3
5
7
8
9
10
11
14
15
16
17
21
22
23
25
28
29
styczeń 2019
Najbliższe zawody
24.01.2019, godz. 14:00
Lahti HS-100
M¦J K ind.

Lars Bystoel, Mistrz Olimpijski, jest trzecim skoczkiem w historii, po Dmitriju Vassiliewie i Tomie Aage Aarnesie, który został zdyskwalifikowany za używanie niedozwolonych substancji.

TOTALbet - legalny polski bukmacher
Kara nie jest jednak bardzo surowa, Norweska Komisja Antydopingowa zdyskwalifikowała skoczka tylko na cztery miesi±ce. Bystoel używał ¶rodków zawieraj±cych pochodne konopii indyjskich. 30-letni już Norweg jaki¶ czas temu przyznał się, że miał pozytywne testy antydopingowe, ale zaznaczył, że ¶rodki, których użył nie zwiększały jego formy podczas zawodów.
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2009 - wszystkie artykuły
Komentarze
Stef
Robert Mateja brał Kokaine i nic chyba mu nie zrobiono , przyznał się na zawodach w Bischofschofen w 1998 roku zreszt± myslę ze 30% skoczków miało do czynienia z "¶rodkami niedozwolonymi"
(31.01.2009, 18:54)
Fanka
@ markos7207
Oddzielam, mało mnie interesuje życie prywatne zawodników. Owszem, mogę "złożyć gratulacje" na stronie np. w przypadku ¶lubu lub urodzenia dziecka, ale nie przywi±zuję wagi do tego, gdzie Larsio l±dował w Oslo poza skoczni± lub co Harri Olii mówił o fińskich działaczach i w jakim był wówczas stanie :-). Zreszt± pamiętam Larsa z kilku pobytów w Zakopanem i cenię Go za wyj±tkow± cierpliwo¶ć w stosunku do kibiców i rozdawanie autografów. Sama też dostałam :-).
I trzymam Cię za słowo, że Siggen jeszcze "zaskoczy", o ile pan trener będzie Go dopuszczał do startów. Być może to moje nader subiektywne odczucie, ale wydaje mi się, że w tym roku był On jednym z najgło¶niej witanych zawodników zagranicznych. Nie ukrywam, że "wykrzyczane" przeze mnie decybele też miały w tym pewien udział ;-).
Hilser, Fanka :-).
(30.01.2009, 14:50)
Fanka
@ daf
WyobraĽ sobie, że w 2007 r. w Zakopanem ¶cigałam pana trenera z powodu nieobecno¶ci Sigurda i musiał się tłumaczyć, co Mu zrobił, że Go nie ma!!!
(30.01.2009, 14:40)
@Fanka i reszta pełnych oburzenia
A co powiecie jak w Libercu Adas wygra z Neumayerem notami i zdobędzie tytul mistrzowski? Tez będziecie takie bajki opowiadać?
Czepiacie się tego Bystoela od momentu jak zacz±ł najlepszym po ***** dawać. Znam co najmniej kilku mistrzów olimpijskich, którym sie ten tytuł mniej od Bystoela należał. A że ćpa? On przynajmniej oficjalnie sie przyznaje. Połowa peletonu na extra odżywkach, a Wy się jak±¶ maryh± podniecacie. Jak lubi to niech żre! Ja lubie landrynki. I nikt mi nie zabroni. A on maryhe woli. Jego rzecz. "Wesoły autobus" cały w anabolikach i nikt się jakos nie pluje.
(30.01.2009, 14:19)
markos7207
O fuksie można mówić w jednym góra dwóch skokach,ale nie trzech konkursach na największej imprezie jak± jest Olimpiada.Złoto i br±z indywidualnie oraz br±z w drużynie Larsa Bystoela w Turynie to z cał± pewno¶ci± żaden fuks. @Fanka Spróbuj oddzielić życie prywatne od dokonań sportowych Bystoela.A co do Neumayera to póki co skoki składaj± się z odległo¶ci i not za styl.Zapraszam na youtube tam możesz porównać skoki obu zawodników je¶li masz jakie¶ w±tpliwo¶ci.Skoki Bystoela to absolutna perfekcja,żadnych ruchów ciała w locie,narty prowadzone idealnie bez żadnych wachnięć czy skrzyżowań oraz nienaganny perfekcyjny telemark.A skoki Neumayera -jego styl skakania nie można nazwać stylem "V",raczej "X" tak krzyżuje narty, a telemark przy l±dowaniu(lub jego brak) to raczej telemark a la Ammann.I jeszce słówko o Siggenie.Miał chłopak swoje pięć minut,może nawet dużo więcej lecz obawiam się że przeklęty BMI na dobre złamał jego karierę,choć nadal wierzę że w końcu "zaskoczy" i jeszcze nie raz będziemy cieszyć się z jego sukcesów.Ale czasu ma coraz mniej...A tak na marginesie,gdyby BMI obowi±zywał w czasach Nykaenena i Weissfloga to czy na czele statystyk nie byłyby dzi¶ zupełnie inne nazwiska?Ha det bra!
(30.01.2009, 14:04)
daf
@Fanka
Ciiiiii, bo jak się pan trener dowie...
(30.01.2009, 13:22)
Fanka
@ daf
Pogadać z Jogurtem - to i owszem spore wyzwanie, bo Go pan trener przez trzy lata do Zakopanego nie raczył przywieĽć. Trenera nie ma - Zawodnik od razu się znalazł :-). Jak widać - opłaciło się czekać, a w tym czasie doskonalić norweski.
(30.01.2009, 11:37)
daf
@Fanka
No ale spotkać Ciacho w samolocie czy pogadać z Jogurtem to jak się okazuje jednak nie jest takie wyzwanie jak lista startowa PK :)))
(30.01.2009, 11:31)
Fanka
@ daf
Marzyć trzeba. Ja przed wyjazdem do Finlandii w ub. roku cichutko i nie¶miało marzyłam o locie z PEWNˇ NIEZWYKLE WAŻNˇ OSOBˇ. Z Kim było mi dane lecieć do Polski - pozwoliłam sobie napisać na łamach niniejszego serwisu : -).
Przed wyjazdem do Zakopanego marzyłam o przyjeżdzie Pewnego Zawodnika do stolicy Tatr. Efekt: próba mojej znajomo¶ci języka norweskiego przeprowadzona na Nim odbyła się bez szkód po obu stronach :-).
Widzisz zatem na tych dwóch maleńkich przykładach, że marzenia się spełniaj±. Ty też doczekasz się spełnienia Twoich. Pozdrawiam.
(30.01.2009, 10:42)
daf
@grzeeech
Nykaenen ¶więty nie był, a jednak w historii się zapisał. Bystoel też, czy tego chcemy czy nie. My w sumie też mamy takiego swojego "fuksa" - Fortunę, który jak życie pokazuje też od kieliszka nie stroni...

Ale my tu baju baju, a w Japonii już po treningach (skakało 34 skcozków!), a tu nawet listy startowej nie ma, dzi¶ jeszcze przed nami treniengi na PK w Titisee-Neustadt, a tu nawet naszego składu nie podano (¦liż, Rutkowski, Kotelnicki, D. Kowal), że o li¶cie startowej nawet nie ¶miem marzyć...
(30.01.2009, 10:32)
Fanka
@ kibic
W pełni się z Toba zgadzam. To mistrz olimpijski ustanowiony przez sędziów. Wiadomo, że najdalej (a dalej od Larsa o 1,5 m. - to sporo na skoczni normalnej) skoczył wtedy M. Neumayer i dla mnie, to On, in saecula saeculorum, zostanie Mistrzem Olimpijskim na ¶redniej skoczni w Turynie.
(30.01.2009, 07:57)
grzeeech
@kibic
No cóż takie życie. Miał kole¶ szczę¶cie i chwałe ma na resztę życia. A prawdziwi mistrzowie musz± się męczyć maj±c na koncie 4 P¦, 4 M¦ i kupe innych żeby udowodnić bandzie idiotów że s± spełnieni do końca. Kto za 20 lat będzie pamiętał o Larsie Bystoelu? Chyba tylko o tym ża nachlany wodował w porcie i miał w moczu maryche. Heeh...
(30.01.2009, 02:08)
kibic
Cóż to za mistrz olimpijski? Facet ani swoja karier± ani pozasportowym życiem nie zasłużył na taki tytuł. Cóż, skoki maj± to do siebie, że często na Olimpiadzie nie wygrywaj± wielcy mistrzowie ale przypadkowi wyrobnicy.
(29.01.2009, 23:14)
oczko83
o co chodzi z tym dopingiem u Austriaków?
(29.01.2009, 22:54)
svale
@ markos7207

Popieram . Nie jest to przyjemne, że ludzie, którzy Bystoela nie znaj± osobi¶cie, potrafi± nazywać go "menelem". Fakt, nie stroni od alkoholu i popala, ale to nie jest powód, aby od razu go skre¶lać i kwalifikować do grupy ludzi, którzy przesiaduj± pod monopolowymi. Mam wielk± nadzieję, że Lars wreszcie weĽmie się za siebie, bo szkoda, żeby medalista olimpijski zakończył karierę znany nie ze swoich osi±gnięć, ale z faktu, że ma problemy z używkami.
To samo tyczy się Harriego Olli. Ja do chłopaka nic nie mam. Ma problemy z alkoholem - to fakt. My¶lę, że to srebro w Sapporo sprawiło, że mu trochę odbiło, ale ten sezon potwierdza, że skakać umie. Zreszt±, w Oberstdorfie na M¦ w Lotach był chyba 6., a potem wyszła ta afera, że balował w trakcie Mistrzostw.

Swoj± drog±, to dosyć często (w porównaniu do innych ekip, np. do naszych skoczków, Finów czy Niemców) dyskwalifikuj± Norwegów: Vancouver 2009 - Anders Jacobsen; Titisee Neustadt 2007 - Ljoekelsoey, Hilde, Bardal; kwalifikacje Oberstdorf 2007 - Hilde miał niezmierzon± odległo¶ć, choć skakał (NR, 0 m), to te, które akurat pamiętam. A może kto¶ wie, kiedy ostatnio DSQ dostał Austriak, bo ja sobie nie przypominam.
(29.01.2009, 19:02)
Sadzio105
@markos7207

Identyc znie uważam z Austriakami, niestety Hofer nie będzie chciał swoich tkn±ć więc trafi się do najpóĽniej na IO ale dalej uważam że kontrole powinni skoczkowie przechodzić przed każdym konkursem. Kto wie może Austriacy znowu przekręcaj± i skacz± na sterydach czy na stymulantach w końcu czy to możliwe że Schlierenzauer l±duje sobie jak chce na 149m i nic go to nie boli i sztucznie grymasi??
(29.01.2009, 16:48)
markos7207
Ludzie nie wypisujcie takich bzdur!Wiadomo nie od dzi¶ że Lars sobie nie radzi,ma problemy,ale to nie powód żeby nazywać go narkomanem czy menelem.Jemu trzeba pomóc bo kiedy¶ to się może tragicznie skończyć.A co do surowo¶ci kary, sam się przecież przyznał a poza tym trawka to nie anaboliki czy epo.@Polonus-Co do historii z Turynu któr± opisujesz to nie wiem czy dotyczyła ona także skoczków,ale faktem jest że WADA i włoska policja zrobiły nocny nalot na kwaterę Austriaków z których czę¶ć(biatloni¶ci i biegacze) salwowała się ucieczk± przez okno, a trener Walter Mayer-notabene którego MKOl zdyskwalifikował dożywotnio za aferę z Olimpiady 2002(doping krwi)-został zatrzymany bo nie miał prawa tam być.Znaleziono także interesuj±ce rzeczy m.in. torbę ze strzykawkami i aparaturę do transfuzji krwi.Dlatego od dłuższego czasu z rezerw± podchodzę do wyników osi±ganych przez Austriaków(kombinezony z krokiem w kolanach) a także Finów(biegi narciarciarskie,afera z M¦ w Lahti).I na koniec jeszcze jedno:nie mam za grosz zaufania do Hofera(m.in. dyskwalifikacja Jacobsena)
(29.01.2009, 16:14)
KoVaL
Do Cbs: Palenie Marihuany nawet w nie wielkiej ilo¶ci powoduje, iż masz j± we krwi około pół roku! Bardzo długo pozostaje, to nie alkohol. Co do wykluczenia Bystoela, to nie wiem w czym niby sportowo miała by mu gandzia pomóc, żeby miał lepsze loty;)? Ale raczej nie takie, więc trochę dziwna decyzja, bo trawka jest używk± mniej więcej na równi poziomem z alkoholem, a nikt nie zdykswalifikował Harri Olli za naduyżwanie picia.
(29.01.2009, 14:38)
vdg
Aktualnie zdyskwalifikowanym skoczkiem (nie wiem za co) jest również Rosjanin Iwan Czumiszew, uczestnik m.in. M¦J sprzed 2 lat.

http://www.fis-ski.com/u k/604/613.html?sector=JP&l istid=&competitorid=123599 &type=result
(29.01.2009, 14:00)
d.
@jasiek 96
hahahahahahahaha! Nie mogłam się kapn±ć, kogo mi przypomina :D Masz rację! Stenka! Milion buziaków za Twoj± spostrzegawczo¶ć! :D:D:D
(29.01.2009, 12:52)
Sadzio105
@Martina S

Tak± masz krótk± pamięć?? Jak latali se na tych kostiumach?? Zreszt± doping wcale nie jest taki niemożliwy, według mnie po Igrzyskach a nawet po tym sezonie powinni zrobić masow± kontrolę antydopingow±, bo tym Austriakom od 2003 roku nie ufam za grosz.
(29.01.2009, 11:17)
Polonus
@Martina S
Proponuję najpierw zajrzec do słownika ortograficznego, a dopiero potem na portal.
Co do meritum. Żeby zostać złapanym to trzeba byc gonionym. Skoro nawet w ewidentnej sytuacji w Turynie nikt sie nie pokwapil sprawdzić ich w momencie, kiedy pozostała czę¶ć ekipy wyskakiwała, chroni±c się przed kontrol±, przez okno to kto się koło tego zakręci? hofer? A może Morgi, wzorem Bystoela, opowie nam co robił przez ostatnie dwa tygodnie przed Whistler? Sobie tego siana trochę podłuż, dziecko.
(29.01.2009, 09:03)
Martina S
Polomus winnego nie ma do puki winy się nie udowodni jak złapi± chłopaków z Austrii na czym¶ to wtedy się wyżyjesz a teraz daj se siana
(29.01.2009, 08:56)
Polonus
Idiotyzm. Dyskwalifikować kogo¶ bo się maryhy najadł. Niech się lepiej wezma za Austriaków, niech se przypomna w jakich okoliczno¶ciach Hannawald T4S wygrywał, a Ammann olimpiadę. Tylko z tymi maj± większy klopot. Oni się nigdy do niczego nie przyznaj±. Co zreszta takiemu hoferowi pasuje. Im trzeba by było wszystko udowodnić. A kto się dotego pali?
Głupi Bystoel to co innego. Sam się na tacy wystawia. Pewnie to zrobił jak był na kolejnym haju.
(29.01.2009, 08:43)
Martina S
ty Grze¶ co ty my¶lisz że tylko Larsa maglowali
(29.01.2009, 08:33)
Fanka
Lars jest w kadrze narodowej (przywrócony przed sezonem), a Sigurd nie!! Pięknie, panie trenerze!!! Tak trzymać :-(.
(29.01.2009, 08:00)
jasiek96
Na tym zdjęciu, Bystoel ma trochę twarz jak Danuta Stenka :)
(29.01.2009, 01:42)
jjjeremin
chyba racja ze to czysto wychowawcze bylo, bo trawa to mimo wszystko trawa... nie powinni tego tak zostawic, choc z drugiej strony ktos inny powinien sie tym zajac jesli trawa jest w norwegii zabroniona (tego nie wiem)
ale raczej na pewno trawa nie pomaga w przezwyciezaniu strachu..
mi sie wydaje ze w ogole przeszkadza w skokach bo nie pozwala sie skupic..
jak alkohol.. zreszta nie mam doswiadczenia to nie wiem
(29.01.2009, 00:00)
Orlo
Nie kapuje. Jak dla mnie to on może se palić i pić co chce, byle mu nie pomagało w skokach, typu co¶ zwiększaj±cego siłę, albo inne takie dopalacze. Ale po trawce raczej nie ma przyrostu masy mię¶niowej, więc nie wiem czego nie miałby se jej palić jak lubi:D
(28.01.2009, 23:44)
grzeeech
Vasiliew brał ¶rodki farmakologiczne aby szybciej zbijać wagę więc miało to bezpo¶redni wpływ na jego formę. Nic dziwnego że go ukarali dłużej zwlaszcza że to był jeden z pierwszych przypadków więc pewnie dostał 2 lata aby odstraszyć innych. Karanie za trawke to bardziej tak wychowawczo. Niewiem czy pamiętacie afere z Igrzysk Olimpijskich w Nagano 1998 kiedy to najpierw ukarano i odebrano złoty medal kanadyjskiemu snowboardzi¶cie Rossowi Rebagliattiemu wła¶nie za wykrycie w moczu marihuany. W końcu medal mu zwrócono. Pamiętam że wtedy tłumaczono że pod k±tem marihuany badano też skoczków. Uznawano że marihuana pomaga im w przezwyciężeniu strachu :-) Dobre nie... :-)
(28.01.2009, 23:44)
Skoczek120
No to zeszmacił się do końca!!!
(28.01.2009, 23:07)
Jasiek96
Kto to jest Tom Aage Aarnes?
(28.01.2009, 22:55)
cbs
w sumie trawa jest w niektorych miejscach legalna.. ale dziwne.. bo nawet jak pali to powinien uwazac, musial naprawde duzo tego wypalic ze mial jeszcze we krwi. albo to cos innego bylo.
zreszta watpie zeby trawa pomagala w osiaganiu wynikow.
i chyba takomisja tez watpila bo kara jest mala, pamietam ze Vassiliewowi wiecej dali..
(28.01.2009, 22:52)
grzeeech
Co do Goldbergera to było troche inaczej. O ile pamiętam to pod koniec kariery w jakim¶ wywiadzie przyznał dziennikarzowi że kiedy¶ tam pare lat temu brał jakie¶ dragi. Nie chodziło o trawke tylko o co¶ mocniejszego no i rozpętała się afera. W końcy jednak go nie ukarali.
(28.01.2009, 22:48)
tommm
trawkę teraz popala większo¶ć 15-16letnich dzieci, więc zupełnie mnie nie zdziwiło, że złapano na tym menela i degenerata Bystoela.
jakie¶ parę lat temu nasz piłkarz Smolarek miał z tym problemy (tylko zatuszowano to nieco) i naprawdę nie jest to nałóg spotykany w sporcie rzadziej niż picie.
(28.01.2009, 22:27)
Sadzio105
A więc to dlatego nie było o nim słuchu :D
(28.01.2009, 19:52)
krwisty
Ciekawe czy to od trawki te pochodne czy od jakich¶ lekarstw.Bo jeżeli upalony skakał to narkomanowi powinno się ***** skopać i odebrać medal olimpijski.Zreszt± z tym medalem to przesadziłem bo to pewnie niedawno naćpał się i to wykryto.Kiedy to wykryto?Z jakiego czasu były próbki krwi?
(28.01.2009, 19:47)
Fin
Medalu nie odbior± a szkoda bo Hautamaeki zostałby mistrzm olimpijskim
(28.01.2009, 19:39)
Sadzio105
Bo tym Amerykańskim "sławom" odebrali wszystko.
(28.01.2009, 19:21)
Sadzio105
Czy Bystoelowi odbior± medal???
(28.01.2009, 19:21)
grze¶ sikorka
SCHLIERENZAUERA też powinni zdyskwalifikować za doping !!!
(28.01.2009, 19:16)
denzel
bystoel zacznij skakać norwegowie będ± wzmocnieni !!!
(28.01.2009, 18:48)
PLANET
A przypadkiem Andreas Goldberger tez nie byl zdyskwalifikowany ze wzgledu na palenie trawki ? Pamietamy wszyscy (no, nie najmlodsi), ze popalal przecie.
(28.01.2009, 18:27)
endriu12336
My¶lę że niesłusznie postępuj± działacze komisji antydopingowej ponieważ jak napisane jest w artykule ,Lars
nie brał tego dla zwiększenia swej formy , ale dla siebie , a że jest napisane "używał ¶rodków zawieraj±cych pochodne konopii indyjskich " to znaczy że najzwyczajniej po prostu jarał trawkę .
(28.01.2009, 17:46)
spiderman
Trzecim, bo kiedy¶ za trawkę DSQ dostał Tom Aage Aarnes.
(28.01.2009, 17:18)
Dodaj komentarz
Jeste¶ niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako go¶ć
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Bystoel zdyskwalifikowany za doping
Bystoel zdyskwalifikowany za doping

Bystoel zdyskwalifikowany za doping

Kalendarium
Ayuka Takeda
Najbliższe zawody
23 stycznia 2019 (¶roda)
15:30
M¦J Lahti
oficjalny trening K
17:30
M¦J Lahti
oficjalny trening M
19:45
M¦J Lahti
odprawa techniczna K/M
24 stycznia 2019 (czwartek)
13:00
M¦J Lahti
seria próbna K
14:00
M¦J Lahti
konkurs ind. K
16:30
M¦J Lahti
seria próbna M
17:30
M¦J Lahti
konkurs ind. M
25 stycznia 2019 (pi±tek)
02:00
P¦ Sapporo
odprawa techniczna
08:00
P¦ Sapporo
oficjalny trening
09:30
P¦ kobiet Rasnov
odprawa techniczna
10:00
P¦ Sapporo
kwalifikacje
11:00
P¦ kobiet Rasnov
oficjalny trening
12:00
M¦J Lahti
oficjalny trening K
13:00
P¦ kobiet Rasnov
kwalifikacje
15:00
M¦J Lahti
oficjalny trening M
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich Ogl±daj skoki w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Liczne tabele z rekordami
Najwięcej zwycięstw, najmłodszy triumfator... Zobacz rekordy i statystyki skoków narciarskich...
Sonda
Kto wygra klasyfikację P¦ 2018/2019?
Ryoyu Kobayashi
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Piotr Żyła
Stefan Kraft
Johann Andre Forfang
Robert Johansson
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2019 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich
Puchar ¦wiata 2018/2019 - zobacz kalendarz z godzinami rozpoczęcia konkursów »                         Typer: sezon 2018/2019 otwarty! Typuj, baw się, walcz o nagrody »                         Skoki w telewizji - zobacz, gdzie obejrzeć »                         Program zawodów - zobacz, kiedy i gdzie skacz± w najbliższym czasie »                        
ukryj »