Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Hörmann - ciepło i bezpieczeństwo w Twoim domu
Zaloguj się
Kalendarz zawodów
2
5
7
8
9
13
14
15
16
20
21
22
23
24
27
28
29
30
31
styczeń 2020
Najbliższe zawody
01.02.2020, godz. 08:30
Sapporo HS-137

Konkursy Pucharu Świata w Bischofshofen i Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zakończyły IV period rywalizacji w tych cyklach. Możemy więc już przyjrzeć się kwotom startowym na kolejny okres.

Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher
Kwoty startowe w Pucharze Świata

Na początek zerknijmy na kwoty startowe w zawodach najwyższej rangi. Tutaj maksymalną kwotą (siedmiu skoczków) będą dysponować trzy reprezentacje - Austria, Japonia i Norwegia. Wszystkie trzy kraje mają przynajmniej sześciu swoich zawodników w czołowej "55" Światowej Listy Rankingowej (WRL), a dodatkowe miejsca dobrymi startami w Pucharze Kontynentalnym wywalczyli Marius Lindvik, Markus Schiffner i Shohei Tochimoto.

Polska ekipa po Turnieju Czterech Skoczni powraca do sześcioosobowej kwoty - przypomnijmy, że siódme miejsce na TCS wywalczył wcześniej w CoC Aleksander Zniszczoł, jednak jego koledzy w Engelbergu i Klingenthal nie nawiązali do osiągnięć wiślanina. Dodajmy, że sześcioosobowa kwota nie jest zagrożona i jeszcze przynajmniej przez jakiś czas nie będzie - w górnej części WRL wciąż mamy sześciu skoczków.

W Pucharze Świata piąty period obejmuje sześć konkursów, w tym pięć indywidualnych: w Val di Fiemme (2x ind.), Zakopanem (1x ind., 1x druż,) oraz w Sapporo (2x ind.). We wszystkich kwalifikacjach organizator będzie mógł wystawić dodatkową kwotę narodową (maksymalnie sześciu zawodników) - choć w przypadku Włochów niemożliwe będzie wykorzystanie jej w całości ze względu na brak odpowiedniej liczby aktywnych skoczków z prawem startu w PŚ.
Kwoty startowe
kraj kwota
Austria Austria 7
Japonia Japonia 7
Norwegia Norwegia 7
Słowenia Słowenia 6
Polska Polska 6
Niemcy Niemcy 6
Rosja Rosja 4
Szwajcaria Szwajcaria 4
Bułgaria Bułgaria 3
Czechy Czechy 3
Finlandia Finlandia 3
USA USA 3
Włochy Włochy 3
Kanada Kanada 3
Korea Pd. Korea Pd. 2
Francja Francja 2
Estonia Estonia 2
Kazachstan Kazachstan 2
pozostałe kraje 2
Kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym

W Pucharze Kontynentalnym sytuacja jest bardziej wyrównana - maksymalną kwotą siedmiu zawodników nie dysponuje żaden kraj. Wyjaśnienie jest proste - w czwartym periodzie nie rozegrano żadnego konkursu FIS Cup, nie było więc możliwe powiększenie kwoty dzięki występom w tym cyklu.

Po sześciu swoich skoczków będą mogły wystawić cztery związki narciarskie - Norwegia, Austria, Niemcy i Słowenia. Kwota dla Polski pozostaje bez zmian - pięć miejsc. Trzeba jednak przyznać, że do jej powiększenia nie brakowało wiele - Klemens Murańka nieco zbliżył się do czołowej pięćdziesiątki (obecnie zajmuje 52. miejsce ze stratą czterech punktów do pięćdziesiątego miejsca). Dalszy awans - patrząc na liczbę punktów traconych po V periodzie i formę zawodnika - jest jednak wątpliwy.

Rywalizacja w Pucharze Kontynentalnym w V periodzie obejmuje siedem konkursów indywidualnych - dwa w Bischofshofen, trzy w Sapporo (jeden z nich w zastępstwie za Erzurum, co dziś ogłoszono) i dwa w Planicy. We wszystkich tych zawodach (z wyjątkiem jednego konkursu w Sapporo) gospodarze będą mogli wystawić kwotę narodową - sześciu dodatkowych skoczków.
Kwoty startowe
kraj kwota
Norwegia Norwegia 6
Austria Austria 6
Niemcy Niemcy 6
Słowenia Słowenia 6
Polska Polska 5
pozostałe kraje 3
Rankingi i kwoty startowe w naszym portalu

Tradycyjnie przypominamy wszystkim Czytelnikom, że na naszych łamach na bieżąco możecie śledzić zmiany na obu listach rankingowych oraz w kwotach startowych. Wirtualne rankingi i prognozowane kwoty startowe na kolejny period aktualizowane są po każdym konkursie - dzięki temu jako pierwsi na świecie publikujemy wysokości kwot startowych po zakończeniu periodu!

W naszym portalu jest dostępna również nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup - to ranking tworzony na podobnych zasadach co WRL i CRL, który co prawda nie jest oficjalnie prowadzony przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS), jednak jego elementy są uwzględniane przy ustalaniu kwot startowych w Pucharze Kontynentalnym. Ponadto jest to ciekawe źródło danych do analiz dla fanów skoków, dlatego zdecydowaliśmy się publikować takie zestawienie na naszych łamach.

Dodatkowo na łamach naszego portalu dostępne są teksty przybliżające sposób przygotowania poszczególnych list rankingowych oraz metody obliczania kwot startowych - wszystko znajdziecie w odpowiednich działach w zakładce Rankingi.

Listy rankingowe
Światowa Lista Rankingowa (WRL) » Kontynentalna Lista Rankingowa (CRL) » Nieoficjalna lista rankingowa FIS Cup »
Kwoty startowe
Kwoty startowe w Pucharze Świata » Kwoty startowe w Pucharze Kontynentalnym » Kwoty startowe w FIS Cup »
Typuj wyniki i wygrywaj nagrody!
« styczeń 2019 - wszystkie artykuły
Komentarze
Arturion
Właśnie w tym kontekście pytam. Dzięki. :-)
(09.01.2019, 20:10)
marmi
O Polakach zazwyczaj masz na stronie zawczasu podane (informacje podaje PZN). O pozostałych ekipach to informacja jest po odprawie technicznej, na której skoczkowie są oficjalnie zgłaszani do konkursów. Czas odprawy jest podany w kalendarzu.
To oczywiście nie wystarczy do typowania na 48h+ przed konkursem jeśli w tym kontekście pytasz, na tym właśnie polega m.in. trudność i wynikający z tego bonus.
Możesz szukać informacji podawanych przez związki na stronach o skokach w poszczególnych krajach, o ile są gdzieś publikowane. Niektórzy typerzy robią nawet więcej śledząc np. media społecznościowe skoczków...
(08.01.2019, 18:40)
Arturion
A kto wystartuje w Fis w Zakopanem? Skąd wziąć liste startujaych?
(08.01.2019, 02:51)
hej
@Bartek
Siódme miejsce otrzymuje trzy kraje których zawodnicy zdobyli najwięcej punktów w danym periodzie. Taka premia. Zniszczol np zdobyl te premie stad 7 Polakow startowalo. Nie jest to premia imienna czyli kraj moze wystawić dowolnego zawodnika.
(07.01.2019, 21:23)
vbk
Miejmy nadzieje ze Włosi skorzystają z przywileju gospodarza i w pełni wypełnią grupę krajową!
(07.01.2019, 19:02)
Pawmak
Włosi pewnie wystartują wszyscy z prawem startu i myślałem, że może wyślą Francesco Cecona na ostatni PK, żeby dać mu szansę je uzyskać. Ale tam Włosi w ogóle nie pojechali - pewnie właśnie trenując przed Val di Fiemme. Do konkursu wszyscy mają szansę się dostać (największą Colloredo), chociaż zależy, ilu będzie zawodników. No ale na punkty tylko Insam. Szkoda, że wczoraj w konkursie skok zawalił, bo w Q był 20. Ogólnie jest tak na poziomie 3. dziesiątki, ale nie ma powtarzalności.

O kwotach decydują oczywiście rankingi WRL i CRL. Co ciekawe, w rankingu WRL, trzy pierwsze miejsca jakby "pod kreską" (jak wynika z tej strony) zajmują Czesi... Liczyłem, że Sakala wskoczy niedługo do PŚ, no ale jeszcze musi poczekać. Kontynentale to kiedyś też musiały decydować o kwotach, ale Japończycy wtedy w nich startowali. W sezonie 2000/2001 w PK punktowało... 45 Japończyków (a nie była to już największa potęga).
(07.01.2019, 18:28)
tak jest
w Val di Fiemme powinni wystąpić tylko Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny. Hula, Kot i Zniszczoł do domu i przygotowywać się na Zakopane.
(07.01.2019, 18:06)
Bartek
@asel
Pewnie będą Colloredo i D. Bresadola, co prawda są w fatalnej formie ale oczywiście mają prawo startu w pś i u siebie pewnie wystąpią. Prawo startu ma też F. Cecon i G. Bresadola, może też dostaną szansę. Chociaz dla mnie jak któryś z Włochów oprócz Insama przebrnie kwalifikacje to będzie sensacja
(07.01.2019, 17:16)
asel
Ogólnie to jacy Włosi oprócz Insama teoretycznie mogliby być wystawieni
(07.01.2019, 17:03)
Bartek
Jakim cudem Austria ma 7, a Niemcy 6 skoro Niemcy skakali zdecydowanie lepiej?
Podobnie Rosja i Czechy, przecież Koudelka w każdym z konkursów był lepszy od Klimova, i jeszcze Polasek i Kozisek dorzucili kilka punktów, a w PK też Sakala lepszy od Maksimochkina, wiec jak to możliwe że Rosja ma 4, a Czechy 3?
(07.01.2019, 17:00)
Pawmak
Dla najlepszych krajów był 8, a nie 7, a czy reszta zasad była taka sama, to dokładnie nie wiem.

Dla Polaków im większy limit, tym lepiej, a w tej chwili Zniszczoł wydaje się zasługiwać bardziej od Kota (bilans pomiędzy nimi na TCS 3:1 dla AZ). No a Pilch to chyba spadnie do FIS Cupu...
(07.01.2019, 16:42)
ciekawy
@Pawmak jak kiedyś ustalano limity?
(07.01.2019, 16:22)
Sweet
Fantastyczny sezon narazie Japonia fantastycznie skaczą wszyscy brawo Miyahira brawo szkolenie brawo cały sztab! Shohei Tochimoto chyba wróci po długim czasie nie licząc Saporro do PS. I ma szanse na pkt.
(07.01.2019, 16:09)
Sweet
Maciej do Szczyrku Zniszczol zostaje, był lepszy.
(07.01.2019, 16:08)
CzarnyBaron
I dobrze, że 6, bo wystawianie większej ilości niż 6 mija się z celem - reszta zdecydowanie odstaje od kadry Horngachera (a i ta ostatnio się posypała, a konkretnie Kot i Hula).
(07.01.2019, 15:44)
bnm
2 sfustrowanych PK słoweńców dostanie bułgarskie obywatelstwo i juz vladek ma kolegów :D
(07.01.2019, 15:41)
Pawmak
A jak nie, to jak były wyższe limity, to nawet 8 wystawiała, na pewno pod koniec XX wieku.
(07.01.2019, 15:34)
aaa
nie mogła, bo nie skakali w CoC, chyba że period to było Sapporo i Hakuba ew. Zao
(07.01.2019, 15:13)
M.
Kiedy ostatnio Japonia mogła wystawić siedmiu skoczków?
(07.01.2019, 15:07)
Dodaj komentarz
Jesteś niezalogowany!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
« regulamin komentowania »
Kategorie użytkowników
niezarejestrowany
zarejestrowany
redaktor
VIP
Kwoty startowe w V periodzie. W PŚ Polacy znów w sześciu
Kwoty startowe w V periodzie. W PŚ Polacy znów w sześciu

Kwoty startowe w V periodzie. W PŚ Polacy znów w sześciu

Kalendarium
Kimmo Yliriesto
Dziś urodziny obchodzą:
1960 - Zdzisław Hryniewiecki miał nieszczęśliwy upadek, w wyniku którego zakończył karierę
Najbliższe zawody
30 stycznia 2020 (czwartek)
20:00
PŚ kobiet Oberstdorf
odprawa techniczna
31 stycznia 2020 (piątek)
01:00
PŚ Sapporo
odprawa techniczna
06:30
PŚ Sapporo
oficjalny trening
08:30
PŚ Sapporo
kwalifikacje
13:30
PŚ kobiet Oberstdorf
oficjalny trening
15:30
PŚ kobiet Oberstdorf
kwalifikacje
1 lutego 2020 (sobota)
07:30
PŚ Sapporo
seria próbna
08:30
PŚ Sapporo
konkurs ind.
09:00
CoC Planica
odprawa techniczna
10:30
CoC Planica
oficjalny trening
11:30
CoC Planica
seria próbna
13:00
CoC Planica
konkurs ind.
14:00
PŚ kobiet Oberstdorf
seria próbna
15:30
PŚ kobiet Oberstdorf
konkurs ind.
2 lutego 2020 (niedziela)
01:00
PŚ Sapporo
kwalifikacje
02:00
PŚ Sapporo
konkurs ind.
11:00
CoC Planica
seria próbna
11:45
CoC Planica
konkurs ind.
14:00
PŚ kobiet Oberstdorf
kwalifikacje
15:30
PŚ kobiet Oberstdorf
konkurs ind.
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Zakłady bukmacherskie przez internet | Fortuna - Legalny Bukmacher Oglądaj skoki narciarskie w Eurosport Player - wszystkie kwalifikacje i konkursy LIVE Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskich Blaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Skoki narciarskie w TV
Dla telemaniaków prezentujemy plan transmisji telewizyjnych ze skoków narciarskich.
Sonda
Kto wygra klasyfikację Pucharu Narodów w sezonie 2019/20?
Polska
Niemcy
Austria
Japonia
Słowenia
Norwegia
Szwajcaria
inny kraj
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2020 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich