Zaloguj się
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
lipiec 2024
Najbliższe zawody
09.08.2024, godz. 17:00
Hinterzarten HS-109
FIS Cup M
Pomysł na stworzenie polskiej strony www o skokach narciarskich zrodził się w głowie redaktora naczelnego (Pawła Stawowczyka) na początku 2000 roku. Wtedy to, w poszukiwaniu informacji o skokach, nie mógł znaleźć nic uporządkowanego. Skakał ze strony na stronę, aby uzyskać pełne informacje. Jedyną stroną w polskim internecie o skokach była wtedy amatorska www.skijump.silesianet.pl.
Nie myśląc długo zgromadził większość informacji (z gazet, oraz zagranicznych stron www) i zaprojektował skromną stronę prezentującą sylwetki najbardziej znanych skoczków oraz opisy poszczególnych turniejów.

26 maja 2000 roku, strona została umieszczona na serwerze i miała adres www.wjx.com.pl/skijumping. Strona ta miała czarno-biały wygląd, a jej początkowa nazwa to "Skijumping.Page".


W takiej formie strona przetrwała do października 2000 roku. Podczas kilkumiesięcznego jej istnienia do redakcji dołączyła Dorota Radzimkiewicz, która pomagała w korygowaniu błędów merytorycznych i w poszukiwaniu nowych informacji. Strona nie cieszyła się jednak zbyt dużą popularnością, gdyż nie było jeszcze mody na skoki narciarskie, a Adam Małysz skakał raczej słabo.

W listopadzie 2000 roku opiekę nad stroną zaproponował MegaPortal młodzieżowy XCOM - www.xcom.pl. Zmieniony został wygląd strony i dodano mnóstwo nowych informacji. Dostalismy też nowy adres internetowy: www.skijump.xcom.pl.


Strona zyskała nieco na popularności, a jej odwiedzalność wzrosła do ponad 100 osób dziennie.

Prawdziwy boom nastąpił pod koniec grudnia 2000 roku, kiedy to Adam Małysz zaczął rewelacyjnie skakać podczas Turnieju Czterech Skoczni. Liczba odwiedzających była coraz większa, dochodząc do ponad 3000 osób jednego dnia w styczniu 2001 roku.

W styczniu dołączyli do redakcji nowi redaktorzy - m.in.: Andrzej Mysiak, Agata Grudzień. Powstały także konkurencyjne strony www. Szybko jednak (w ciągu roku) wykruszyły się i zostało kilka najsilniejszych.

Podczas sezonu 2000/01 nasza strona była prezentowana w licznych czasopismach. Między innymi w magazynach WWW, Internet, Net.

  

Pisali o nas także w Rzeczpospolitej, Wprost oraz w licznych gazetach regionalnych. Nasz link pojawił się na wielu portalach internetowych, np.: www.interia.pl.

Strona nawiązała współpracę z wydawnictwem Westa-Druk (wydawcą tygodnika Angora), czego owocem było powstanie pierwszego periodyka o skokach narciarskich - czasopisma "Skoki", w którym prezentowano cyklicznie nasze autorskie opisy z zawodów Pucharu Świata.


W sierpniu 2001 roku odsłoniliśmy nowy wygląd strony, pod nowym adresem: www.skokinarciarskie.com.


Strona wyglądała o wiele bardziej profesjonalnie, z własną domeną. Początkowo umieszczona została na serwerach PIAP, ale z biegiem czasu serwery te nie wytrzymywały obciążenia ilości wejść na stronę. Zmuszeni byliśmy do szukania sponsora.

Był nim operator hostingowy SEONET www.seo.pl. We współpracy dotrwaliśmy do końca sezonu 2001/02.

W między czasie pisali o nas w tygodniku Wprost. Udzieliliśmy wywiadu Telewizji Puls, nawiązaliśmy współpracą z portalem XSport.pl, oraz sklepem internetowym Fan-Shop.

Wykupiliśmy także drugą domenę: www.skokinarciarskie.pl.

Na stronie pojawiały się liczne konkursy z nagrodami. Ponadto strona stała się bardziej przyjazna dla kibiców. Uruchomiliśmy FORUM DYSKUSYJNE oraz chata. Forum w tej chwili może poszczycić się największą ilością użytkowników (kibiców) skoków narciarskich.


Kolejnym naszym sponsorem hostingowym był operator www.xo.pl. Od czerwca 2003 roku znajdowaliśmy się na serwerach BMP.net.pl. Po roku współpracy przenieśliśmy się na serwery firmy Blaster.pl.

Wraz z początkiem roku 2003 po raz czwarty zmieniliśmy wygląd strony. Strona została zrobiona dużo bardziej profesjonalnie, została zintegrowana z bazą danych i opierała się na technologii PHP.


Uruchomiliśmy kilka serwisów tematycznych m.in. o grach narciarskich, skokach kobiet, czy kadrze polski. Nawiązalismy bliską współpracuję z oficjalnymi stronami Tomasza Pochwały, Tomisława Tajnera czy Marcina Bachledy, a także z polską wersją najlepszej strony o skokach na świecie www.skispringen.com.pl.

Oto adresy naszych serwisów partnerskich:

» gry.skokinarciarskie.com - serwis o grach narciarskich
» kobiety.skokinarciarskie.com - kobiece skoki narciarskie
» tajner.skokinarciarskie.com - oficjalna strona Tomisława Tajnera
» bachleda.skokinarciarskie.com - oficjalna strona Marcina Bachledy
» hanni.skokinarciarskie.com - strona o Svenie Hannawaldzie
» kielce.skokinarciarskie.com - strona kieleckich skoków narciarskich
» sj3.skokinarciarskie.com - strona o grze Ski Jump International
» sms.skokinarciarskie.com - strona z gadżetami na komórkę
» live.skokinarciarskie.com - relacje live z konkursów PŚ

Pod koniec roku 2002 połączyliśmy się ze stroną www.skoki.net i od tamtej pory pod wspólnym szyldem prowadzimy nasz serwis.

W styczniu 2003 roku nasza strona została "Złotą Stroną Tygodnia" wg. tygodnika Wprost.

http://zlotestrony.wprost.pl/strona_tygodnia/?zst=2003_1 »


W marcu 2003 roku wspólnie z Biurem Podróży GO EXTRA organizowaliśmy wyjazd na finał Pucharu Świata do Planicy. Następnie wyjazd na Letnie Grand Prix do Hinterzarten, a w sezonie 2003/04 do Kuusamo i Titisee-Neustadt.


Na koniec sezonu 2003/04 na konkursy do Skandynawii (Lillehammer i Oslo) pojechaliśmy z Biurem Podróży Fregata.


Dzięki naszemu doświadczeniu i pozycji uzyskujemy akredytacje na najważniejsze imprezy związane ze skokami narciarskimi. Pozwala nam to na profesjonalne przekazanie materiałów naszym czytelnikom.

W listopadzie 2003 nasza strona została wyróżniona w prestiżowym konkursie WebReporter jako jedna z ciekawszych stron w Internecie.


W latach 2004-2005 współpracowaliśmy z Telewizją Polską – dostarczaliśmy treści i zdjęcia publikowane w specjalnym serwisie TVP poświęconym Pucharowi Świata w skokach narciarskich.


W grudniu 2005 roku odsłoniliśmy kolejną wersję strony, a także uruchomiliśmy wersję anglojęzyczną pod adresami: www.eSkijumping.com i www.SkijumpingPoland.com.W marcu 2007 roku wg badań Megapanel/PBI zajęliśmy 9 miejsce w rankingu serwisów tematycznych w kategorii SPORT w całym polskim Internecie. Możemy pochwalić się prawie 150 000 userów miesięcznie i ponad 4,1 milionową ilością odsłon.

wyniki rankingu »

W latach 2007-2008 współpracowaliśmy z czołowym sponsorem sportów zimowych (w Polsce skoków narciarskich i biathlonu) - firmą Viessmann.


Jako pierwszy portal o tematyce skoków narciarskich sponsorowaliśmy młodego skoczka narciarskiego - Aleksandra Zniszczoła. Młody wtedy zawodnik był członkiem klubu "Wisła Ustronianka". Dwa razy zwyciężył w generalnej klasyfikacji Lotos Cup w grupie junior D oraz zdobył złoty i srebrny medal w Nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Dzieci i Młodzieży. W roku 2005 i 2007 zwyciężył w Mistrzostwach Polski (UKS) w kategorii junior D (w roku 2006 - 2 miejsce). W późniejszych latach został członkiem kadry narodowej.

Efektem sponsoringu była reklama naszego portalu na kasku zawodnika.


W roku 2009 uruchomiliśmy kolejną wersję naszej strony. Wzbogaciła się o blogi kibiców (redaktorów), możliwości dostosowania wyglądu strony przez każdego użytkownika, dodano wiele nowych działów i statystyk.

 

Specjalnie dla nas zleciliśmy profesjonalnemu grafikowi na stworzenie unikatowego logo serwisu.


W latach 2009-2012 współpracowaliśmy z redakcją sportową młodzieżowego radia internetowego eLO RMF – wspólnie przygotowywaliśmy materiały dźwiękowe dotyczące skoków narciarskich.


Od listopada 2010 roku wraz z najpopularniejszą stacją sportową w Europie - EUROSPORT organizujemy konkursy, promujemy ofertę programową.


Wspieraliśmy i promowaliśmy fiński zespół The Kroisos, w skład którego wchodzili byli skoczkowie narciarscy – Ville Kantee, Jussi Hautamäki, Olli Happonen i Jarkko Saapunki. W 2010 roku współorganizowaliśmy dwa koncerty grupy przy okazji zawodów Pucharu Świata w Zakopanem.


Współpracowaliśmy także z Wydawnictwem MUZA S.A. przy powstawaniu i promocji książki Jona Gangdala Mika Kojonkoski. Tajemnica sukcesu, poświęconej wybitnemu fińskiemu trenerowi skoków narciarskich, a także z Wydawnictwem SQN przy promocji książek Thomasa Morgensterna Moja walka o każdy metr i Svena Hannawalda Triumf. Upadek. Powrót do życia.

  

Nawiązaliśmy współpracę z producentem gry Kornspitz Ski Jumping w zakresie promocji i tłumaczenia gry na język polski.


W styczniu 2012 zorganizowaliśmy licytację bombki świątecznej z logo naszego portalu – dochód przekazano na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na bombce podpisali się czołowi polscy zawodnicy – Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Marcin Bachleda, Rafał Śliż, Jan Ziobro oraz trener reprezentacji Łukasz Kruczek.


W 2012 roku powstał TYPER skoków narciarskuch. Jest to konkurs dla użytkowników portalu, polegający na typowaniu wyników zawodów w skokach narciarskich. Każdego sezonu zabawa przyciąga ok. tysiąca użytkowników!

www.skokinarciarskie.pl/typer/

Od 2013 roku na łamach naszego serwisu mamy RELACJĘ LIVE z zawodów skoków. Nasze relacje przedstawiają na bieżąco wyniki treningów, kwalifikacji, zawodów. Prosta forma usługi, dostosowanie tabel do typu konkursu i możliwość komentowania rywalizacji skoczków sprawiają, że użytkownicy często wybierają naszą relację i spędzają tu dużo czasu.

www.skokinarciarskie.pl/skoki-na-zywo-live/

Na przestrzeni kilku sezonów współpracowaliśmy z legalnymi firmami bukmacherskimi – STS, Totalbet, FORTUNA, BetX. Pozwoliło to nie tylko na dotarcie do osób szczególnie zainteresowanych obstawianiem zakładów, jak nasi czytelnicy oraz uczestnicy naszego Typera, ale również na informowanie o faworytach zawodów na podstawie analiz przygotowanych przez najlepszych fachowców.

   

W 2018 roku jako pierwsi udostępniliśmy możliwość wygodnego przeglądania nie tylko artykułów, ale również szerokiej bazy wyników, rankingów, statystyk oraz śledzenia wyników na żywo z poziomu urządzeń mobilnych.


W tej chwili możemy pochwalić się, że utrzymujemy poziom i wciąż jesteśmy na topie stron o skokach. Jednocześnie jesteśmy najstarszą stroną o skokach w polskim Internecie. Czy najlepszą? Nie nam to oceniać...

Redakcja Skokinarciarskie.pl
e-mail: redakcja@skokinarciarskie.pl
o stronie - www.skokinarciarskie.com
« powrót do strony głównej
O stronie

O stronie

Kalendarium
Daniele Varesco
Dziś urodziny obchodzą:
Najbliższe zawody - szczegółowy program
9 sierpnia 2024 (piątek)
11:00
FIS Cup Hinterzarten
odprawa techniczna
15:00
FIS Cup Hinterzarten
oficjalny trening
16:00
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
17:00
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
10 sierpnia 2024 (sobota)
08:30
FIS Cup Hinterzarten
seria próbna
09:30
FIS Cup Hinterzarten
konkurs ind.
12:00
CoC/ICoC Hinterzarten
odprawa techniczna K/M
13:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening K
14:15
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
15:00
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
17:30
CoC/ICoC Hinterzarten
oficjalny trening M
18:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
19:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
11 sierpnia 2024 (niedziela)
08:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna K
09:15
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. K
11:30
CoC/ICoC Hinterzarten
seria próbna M
12:30
CoC/ICoC Hinterzarten
konkurs ind. M
28 września 2024 (sobota)
09:00
CoC Klingenthal
odprawa techniczna
10:30
CoC Klingenthal
oficjalny trening
11:45
CoC Klingenthal
seria próbna
13:00
CoC Klingenthal
konkurs ind.
Przekaż 1,5% podatku na rehabilitację syna naszego redaktora - Adam Mysiak
Skoki narciarskie w TV
Najbliższe transmisje i programy
16.8.2024
17:25
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (studio)
LIVE
16.8.2024
17:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
LIVE
17.8.2024
10:15
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - treningi i kwalifikacje mężczyzn (#1)
17.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
17.8.2024
22:55
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#1)
18.8.2024
13:55
TVP1 Marusarz - Tatrzański Orzeł
18.8.2024
17:30
TVP1 Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (1 seria)
LIVE
18.8.2024
23:00
TVP Sport Letnie Grand Prix, Wisła - konkurs indywidualny mężczyzn (#2)
transmisje ze skoków
najbardziej aktualny program TV »
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalności serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wyłączyć w ustawieniach Twojej przeglądarki internetowej.
Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Administratorem danych osobowych, udostępnionych przez Klienta, jest 10 OFFICE Paweł Stawowczyk. Dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu identyfikacji użytkowników piszących komentarze, w celu obsługi konkursów, w celu wysyłki wiadomości drogą mailową itp. i nie będą w żaden inny sposób archiwizowane, gromadzone lub przetwarzane.
Publikowane materiały mogą zawierać Piksel Facebooka i inne technologie śledzenia, stosowane za pośrednictwem stron internetowych osób trzecich.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2024 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Facebooku Obserwuj Skokinarciarskie.pl na Twitterze RSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich