Timi Zajc, Jonathan Learoyd i Nika Kriznar skakali najlepiej podczas dzisiejszych treningów przed kolejnymi zawodami Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy...
Chłopcy i dziewczęta mają już za sobą starty indywidualne, jednak przed nimi wciąż dwa konkursy - drużynowy mężczyzn (czwartek) i drużyn mieszanych (piątek). Dziś przedstawiciele obu płci zaliczyli po trzy serie oficjalnego treningu.
U panów najlepiej spisywali się medaliści rywalizacji indywidualnej. Pierwszą serię wygrał Timi Zajc (97 m), który wyprzedził Jonathana Learoyda (92 m) i Mathisa Contamine (91,5 m). Również podczas drugiej rundy Słoweniec był najlepszy (108 m), natomiast Francuzi zamienili się miejscami - Contamine uzyskał 100 metrów, a Learoyd - 98 metrów. W trzeciej serii zdecydowanie najdalej poleciał natomiast Learoyd (98 m), który wyprzedził Lovro Voduska ze Słowenii (93,5 m) oraz Contamine (94,5 m); Timi Zajc był piąty (92 m).
Z kolei u pań we wszystkich trzech seriach dominowała Nika Kriznar, która uzyskiwała 94,5 m, 102,5 m oraz 97,5 metra. Na drugim miejscu plasowały się Jerneja Brecl (I runda - 87,5 m) oraz Katra Komar (II runda - 91 m; III runda - 91,5 m), a na trzecim - trzykrotnie - złota medalistka konkursu indywidualnego Romane Dieu (87,5 m; 87 m; 84,5 m).
Podczas treningów wiatr wiał głównie pod narty, z prędkością do ok. 2,2 m/s. Panowie startowali z belek 20-23, panie - z bramek 25-27.
Wyniki treningu chłopców - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Jonathan Learoyd
92.0
45.6
3
Mathis Contamine
91.5
45.0
4
Lovro Vodusek
90.5
41.4
5
Bernard Dobre
88.0
38.1
8
Markus Virrantalo
87.5
36.4
9
Ilya Baskakov
88.5
33.6
10
Aleksandr Marchukov
86.0
30.2
11
Hunor Farkas
82.5
28.0
12
Ivo Niklas Hermanson
85.0
26.3
13
Mihnea Alexandru Spulber
80.5
23.9
14
Benedikt Holub
81.5
21.9
15
Lukas Kubena
82.0
21.6
16
Daniel Andrei Cacina
80.0
21.5
17
Jakub Sikola
81.0
19.7
18
Arttu Pohjola
78.0
17.9
19
Yevgen Marusyak
77.5
17.3
20
Radu Mihai Pacurar
79.5
15.9
22
Jonne Veteläinen
78.5
14.9
23
Kevin Maltsev
78.5
14.4
24
Aleksandr Loginov
76.0
12.7
25
Radek Selcer
74.5
10.8
26
Muhammet Ali Bedir
DNS
DNS
27
Alessandro Batby
DNS
DNS
28
Krasimir Simitchiyiski
DNS
DNS
29
Viktor Hristov
DNS
DNS
Wyniki treningu chłopców - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Mathis Contamine
100.0
64.0
3
Jonathan Learoyd
98.0
58.5
4
Lovro Vodusek
99.0
56.2
5
Bernard Dobre
95.0
48.0
7
Markus Virrantalo
98.0
45.3
10
Aleksandr Loginov
86.0
33.4
11
Yevgen Marusyak
84.0
31.9
12
Jonne Veteläinen
88.5
31.5
13
Ivo Niklas Hermanson
78.5
30.6
14
Daniel Andrei Cacina
83.0
30.5
15
Mihnea Alexandru Spulber
83.0
30.3
16
Hunor Farkas
81.0
30.0
17
Lukas Kubena
83.0
29.3
18
Radu Mihai Pacurar
79.5
25.1
19
Kevin Maltsev
80.5
24.8
20
Radek Selcer
82.0
24.7
21
Jakub Sikola
76.0
19.7
22
Arttu Pohjola
81.5
18.3
23
Benedikt Holub
72.0
12.3
24
Muhammet Ali Bedir
DNS
DNS
25
Aleksandr Marchukov
DNS
DNS
27
Alessandro Batby
DNS
DNS
28
Krasimir Simitchiyiski
DNS
DNS
29
Viktor Hristov
DNS
DNS
Wyniki treningu chłopców - III seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Jonathan Learoyd
98.0
54.2
2
Lovro Vodusek
93.5
50.9
3
Mathis Contamine
94.5
50.1
6
Ivo Niklas Hermanson
90.0
41.3
8
Markus Virrantalo
86.5
34.0
9
Benedikt Holub
89.0
33.8
10
Alessandro Batby
85.5
33.0
12
Aleksandr Loginov
86.5
32.0
13
Mihnea Alexandru Spulber
86.0
31.9
14
Jonne Veteläinen
81.0
27.9
16
Bernard Dobre
81.5
27.8
18
Daniel Andrei Cacina
79.5
27.5
20
Hunor Farkas
80.5
24.6
21
Yevgen Marusyak
79.0
22.8
22
Arttu Pohjola
82.5
21.7
23
Radu Mihai Pacurar
77.5
18.5
25
Muhammet Ali Bedir
DNS
DNS
26
Aleksandr Marchukov
DNS
DNS
28
Krasimir Simitchiyiski
DNS
DNS
29
Viktor Hristov
DNS
DNS
Wyniki treningu dziewcząt - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
2
Jerneja Brecl
87.5
41.5
5
Lidiia Iakovleva
76.0
12.7
6
Carina Alexandra Militaru
71.5
10.5
7
Aleksandra Barantceva
75.5
8.2
8
Andreea Diana Trambitas
72.0
3.9
9
Viktoria Sidlova
59.5
0.0
Kaja Urbanija Coz
67.5
0.0
Simona Weinlichova
64.0
0.0
Wyniki treningu dziewcząt - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Nika Kriznar
102.5
61.9
4
Jerneja Brecl
83.5
27.2
5
Lidiia Iakovleva
81.5
21.2
6
Aleksandra Barantceva
78.0
19.1
7
Carina Alexandra Militaru
75.5
14.8
8
Andreea Diana Trambitas
71.5
10.2
10
Kaja Urbanija Coz
73.5
2.6
11
Viktoria Sidlova
61.5
0.0
Simona Weinlichova
66.5
0.0
Wyniki treningu dziewcząt - III seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
4
Jerneja Brecl
87.5
32.1
5
Aleksandra Barantceva
80.5
24.6
6
Lidiia Iakovleva
71.5
5.9
7
Carina Alexandra Militaru
72.5
4.9
8
Andreea Diana Trambitas
68.5
1.6
9
Viktoria Sidlova
58.5
0.0
Kaja Urbanija Coz
68.5
0.0
Simona Weinlichova
59.5
0.0