ruszył nowy sezon TYPERA - doł±cz do zabawy, typuj wyniki i wygrywaj nagrody »
Zaloguj się
Nie masz konta? Zarejestruj się!
Kalendarz zawodów
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
24
25
26
27
30
listopad 2014
Najbliższe zawody
28.11.2014, godz. 17:00
(P¦)
Tab. 1 - Rekordy i rekordzi¶ci krajów
 
kraj
 
rekord
zawodnik
miejsce i rok
 
Norwegia
Norwegia
246.5
Johan Remen Evensen
Vikersund, 2011
 
Słowenia
Słowenia
244.0
Robert Kranjec
Vikersund, 2012
 
Austria
Austria
243.5
Gregor Schlierenzauer
Vikersund, 2011
 
Finlandia
Finlandia
240.0
Janne Happonen
Vikersund, 2011
 
Japonia
Japonia
240.0
Daiki Ito
Vikersund, 2012
 
Szwajcaria
Szwajcaria
238.5
Simon Ammann
Vikersund, 2011
 
Czechy
Czechy
236.0
Antonin Hajek
Planica, 2010
 
Polska
Polska
232.5
Piotr Żyła
Vikersund, 2012
 
Rosja
Rosja
232.0
Denis Kornilov
Vikersund, 2012
 
Niemcy
Niemcy
231.0
Michael Neumayer
Vikersund, 2013
 
Francja
Francja
225.0
Vincent Descombes Sevoie
Vikersund, 2012
 
USA
USA
221.5
Alan Alborn
Planica, 2002
 
Włochy
Włochy
216.5
Andrea Morassi
Planica, 2012
 
Bułgaria
Bułgaria
213.5
Vladimir Zografski
Planica, 2013
 
Korea Pd.
Korea Pd.
207.5
Heung Chul Choi
Planica, 2008
 
Szwecja
Szwecja
207.5
Isak Grimholm
Planica, 2007
 
Kanada
Kanada
205.0
Mackenzie Boyd-Clowes
Harrachov, 2013
 
Estonia
Estonia
204.0
Kaarel Nurmsalu
Vikersund, 2012
 
Białoru¶
Białoru¶
197.5
Petr Chaadaev
Kulm, 2006
 
Kazachstan
Kazachstan
196.5
Radik Zhaparov
Planica, 2007
 
Słowacja
Słowacja
195.5
Martin Mesik
Kulm, 2006
 
Ukraina
Ukraina
189.5
Vitalyi Shumbarets
Planica, 2009
 
Grecja
Grecja
186.0
Nico Polychronidis
Oberstdorf, 2013
 
Holandia
Holandia
162.0
Christoph Kreuzer
Planica, 2002
 
Hiszpania
Hiszpania
141.0
Bernat Sola
Kulm, 1986
 
Węgry
Węgry
139.0
Gabor Geller
198x
 
Turcja
Turcja
138.0
Faik Yuksel
201x
 
Dania
Dania
137.0
Andreas Bjelke Nygaard
Lillehammer, 20xx
 
Rumunia
Rumunia
128.0
Eduard Torok
Engelberg, 2013
 
Kirgistan
Kirgistan
124.0
Dimitry Chvykov
Innsbruck, 2002
 
Chiny
Chiny
121.5
Zhandong Tian
Bischofshofen, 2004
 
Wielka Brytania
Wielka Brytania
113.5
Glynn Pedersen
Salt Lake City, 2001
 
Gruzja
Gruzja
105.0
Kakhaber Tsakadze
Zakopane, 2001
 
Chorwacja
Chorwacja
102.0
Josip Sporer
Planica, 194x
 
Łotwa
Łotwa
102.0
Kristaps Neľborts
Liberec, 2012
 
Litwa
Litwa
86.0
Zbigniew Kiwert
Nizny Novogrod, 1960
 
Islandia
Islandia
64.0
Skarphedinn Gudmundsson
Squaw Valley, 1960
 
Macedonia
Macedonia
62.0
Goga Popov
Planica, 1952
 
Australia
Australia
53.0
Hal Nerdal
Squaw Valley, 1960
 
Uganda
Uganda
50.0
Dunstan Odeke
Oslo, 199x
 
Czarnogóra
Czarnogóra
46.0
Boľo Čvorović
Zabijak, 196x
 
Serbia
Serbia
40.0
Vid Černe
Jahorina, 1949
 
Bo¶nia i Herzegowina
Bo¶nia i Herzegowina
36.0
Dľemo Zahirović
Jahorina, 1949
 
Belgia
Belgia
35.0
Rembert Notten
Rückershausen, 2012
 
Irlandia
Irlandia
35.0
Richard Brown
Göteborg, 2002
Tab. 2 - Najdalsze skoki w historii
 
zawodnik
kraj
odległo¶ć
miejsce i rok
1
Johan Remen Evensen
Norwegia
246.5
Vikersund, 2011
2
Anders Fannemel
Norwegia
244.5
Vikersund, 2012
3
Robert Kranjec
Słowenia
244.0
Vikersund, 2012
4
Gregor Schlierenzauer
Austria
243.5
Vikersund, 2011
5
Johan Remen Evensen
Norwegia
243.0
Vikersund, 2011
 
Rune Velta
Norwegia
243.0
Vikersund, 2012
7
Martin Koch
Austria
241.5
Vikersund, 2011
8
Johan Remen Evensen
Norwegia
240.0
Vikersund, 2011
 
Janne Happonen
Finlandia
240.0
Vikersund, 2011
 
Daiki Ito
Japonia
240.0
Vikersund, 2012
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
240.0
Vikersund, 2013
12
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
239.0
Planica, 2005
13
Simon Ammann
Szwajcaria
238.5
Vikersund, 2011
14
Gregor Schlierenzauer
Austria
237.5
Vikersund, 2011
15
Gregor Schlierenzauer
Austria
237.0
Vikersund, 2011
 
Martin Koch
Austria
237.0
Vikersund, 2012
 
Jurij Tepes
Słowenia
237.0
Vikersund, 2013
18
Simon Ammann
Szwajcaria
236.5
Planica, 2010
 
Daiki Ito
Japonia
236.5
Vikersund, 2012
20
Antonin Hajek
Czechy
236.0
Planica, 2010
21
Matti Hautamäki
Finlandia
235.5
Planica, 2005
 
Jurij Tepes
Słowenia
235.5
Vikersund, 2012
 
Robert Kranjec
Słowenia
235.5
Vikersund, 2012
24
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
234.5
Planica, 2005
 
Johan Remen Evensen
Norwegia
234.5
Vikersund, 2011
 
Rune Velta
Norwegia
234.5
Vikersund, 2012
27
Rune Velta
Norwegia
234.0
Vikersund, 2012
28
Janne Ahonen
Finlandia
233.5
Planica, 2005
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
233.5
Planica, 2008
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
233.5
Planica, 2011
 
Robert Kranjec
Słowenia
233.5
Vikersund, 2012
32
Andreas Kofler
Austria
233.0
Vikersund, 2012
33
Gregor Schlierenzauer
Austria
232.5
Planica, 2008
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
232.5
Vikersund, 2011
 
Piotr Żyła
Polska
232.5
Vikersund, 2012
 
Robert Kranjec
Słowenia
232.5
Vikersund, 2013
 
Andreas Stjernen
Norwegia
232.5
Vikersund, 2013
 
Kamil Stoch
Polska
232.5
Vikersund, 2013
39
Robert Kranjec
Słowenia
232.0
Vikersund, 2011
 
Robert Kranjec
Słowenia
232.0
Vikersund, 2011
 
Thomas Morgenstern
Austria
232.0
Planica, 2011
 
Denis Kornilov
Rosja
232.0
Vikersund, 2012
43
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
231.5
Planica, 2006
 
Martin Koch
Austria
231.5
Planica, 2011
 
Robert Kranjec
Słowenia
231.5
Vikersund, 2013
46
Matti Hautamäki
Finlandia
231.0
Planica, 2003
 
Andreas Widhölzl
Austria
231.0
Planica, 2005
 
Tommy Ingebrigtsen
Norwegia
231.0
Planica, 2005
 
Tommy Ingebrigtsen
Norwegia
231.0
Planica, 2008
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
231.0
Planica, 2008
 
Robert Kranjec
Słowenia
231.0
Planica, 2012
 
Michael Neumayer
Niemcy
231.0
Vikersund, 2013
53
Roar Ljoekelsoey
Norwegia
230.5
Planica, 2005
 
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
230.5
Planica, 2010
 
Gregor Schlierenzauer
Austria
230.5
Planica, 2010
 
Anders Jacobsen
Norwegia
230.5
Planica, 2010
 
Johan Remen Evensen
Norwegia
230.5
Vikersund, 2011
 
Adam Małysz
Polska
230.5
Vikersund, 2011
 
Jurij Tepes
Słowenia
230.5
Vikersund, 2012
Tab. 3 - Rekordy ¶wiata z biegiem historii
rok
zawodnik
kraj
odległo¶ć
miejsce
1808
Olaf Rye
Norwegia
9.5
1868
Sondre Norheim
Norwegia
19.5
1879
Olaf Haugann
Norwegia
20.0
1881
Sveinung Svalastoga
Norwegia
22.0
1886
Juhannes K. Nordgard
Norwegia
26.0
1891
Mikkel Hemmestveit
Norwegia
31.1
1893
Torjus Hemmestveit
Norwegia
31.4
1897
Svein Sollig
Norwegia
31.5
1899
Asbjoern Nilssen
Norwegia
32.5
1900
Olaf Tandberg
Norwegia
35.5
Huseby
1902
Nils Gjestvang
Norwegia
38.5
Solberg/Baerum
1902
Nils Gjestvang
Norwegia
41.0
Solberg/Baerum
1909
Oscar Gundersen
Norwegia
42.0
Gustad/Modum
1909
Harald Smith
Norwegia
43.0
Gustad/Modum
1909
Harald Smith
Norwegia
45.0
Davos
1911
Anders Haugen
Norwegia
46.3
Ironwood
1912
Gunde Andersen
Norwegia
47.0
Gustad/Modum
1913
Thorleif Kundsen
Norwegia
48.0
Gustad/Modum
1913
Ronald Omtvedt
Norwegia
48.2
Ironwood
1913
Roland Omtvedt
Norwegia
51.5
Ironwood
1915
R. Amble Amundsen
Norwegia
54.0
Steamboat Springs
1916
Roland Omtvedt
Norwegia
58.0
Steamboat Springs
1917
Henry Hall
USA
61.9
Steamboat Springs
1918
Henry Hall
USA
62.2
Steamboat Springs
1919
Anders Haugen
Norwegia
64.9
Dillon
1920
Anders Haugen
Norwegia
65.2
Dillon
1921
Henry Hall
USA
69.8
Revelstoke
1925
Nils Nilsen
USA
73.0
Revelstoke
1930
Adolf Badrutt
Szwajcaria
75.0
Sankt Moritz
1931
Birger Ruud
Norwegia
76.5
Davos
1931
Sigmund Ruud
Norwegia
81.5
Davos
1932
Robert Lymbourne
Kanada
82.0
Revelstoke
1933
Sigmund Ruud
Norwegia
84.0
Villars
1933
Sigmund Ruud
Norwegia
86.0
Villars
1933
Henry Ruchet
Szwajcaria
87.0
Villars
1934
Sigmund Ruud
Norwegia
87.5
Planica
1934
Birger Ruud
Norwegia
92.0
Planica
1935
Reidar Andersen
Norwegia
93.0
Planica
1935
Stanisław Marusarz
Polska
95.0
Planica
1935
Reidar Andersen
Norwegia
98.0
Planica
1935
Reidar Andersen
Norwegia
99.0
Planica
1935
Fritz Kainersdorfer
Szwajcaria
99.5
Ponte di Legno
1936
Josef Bradl
Austria
101.0
Planica
1938
Josef Bradl
Austria
107.0
Planica
1941
Rudi Gehring
Niemcy
108.0
Planica
1941
Franz Mair
Niemcy
109.0
Planica
1941
Hans Lahr
Niemcy
111.0
Planica
1941
Paul Kraus
Niemcy
112.0
Planica
1941
Rudi Gehring
Niemcy
118.0
Planica
1948
Fritz Tschannen
Szwajcaria
120.0
Planica
1950
Andreas Daescher
Szwajcaria
121.0
Oberstdorf
1950
Willi Gantschnig
Austria
124.0
Oberstdorf
1950
Josef Weiler
Niemcy
127.0
Oberstdorf
1950
Dan Netzell
Szwecja
135.0
Oberstdorf
1951
Tauno Luiro
Finlandia
139.0
Oberstdorf
1961
Joze Slibar
Jugosławia
141.0
Oberstdorf
1964
Dalibor Motejlek
Czechosłowacja
142.0
Oberstdorf
1964
Niko Zandanel
Włochy
144.0
Oberstdorf
1965
Peter Lesser
RFN
145.0
Bad Mitterndorf
1966
Bjoern Wirkola
Norwegia
146.0
Vikersund
1967
Lars Grini
Norwegia
147.0
Oberstdorf
1967
Kjell Sjoeberg
Szwecja
148.0
Oberstdorf
1967
Lars Grini
Norwegia
150.0
Oberstdorf
1967
Reinhold Bachler
Austria
154.0
Vikersund
1969
Bjoern Wirkola
Norwegia
156.0
Planica
1969
Bjoern Wirkola
Norwegia
160.0
Planica
1969
Jiri Raska
Czechosłowacja
164.0
Planica
1969
Manfred Wolff
RFN
165.0
Planica
1973
Heinz Wosipiwo
RFN
169.0
Oberstdorf
1976
Geir Uwe Berg
Norwegia
173.0
Oberstdorf
1976
Anton Innauer
Austria
174.0
Oberstdorf
1976
Anton Innauer
Austria
176.0
Oberstdorf
1981
Armin Kogler
Austria
180.0
Oberstdorf
1983
Pavel Ploc
Czechosłowacja
181.0
Harrachov
1984
Matti Nykänen
Finlandia
182.0
Oberstdorf
1984
Matti Nykänen
Finlandia
185.0
Oberstdorf
1985
Mike Holland
USA
186.0
Planica
1985
Matti Nykänen
Finlandia
187.0
Planica
1985
Mati Nykänen
Finlandia
191.0
Planica
1987
Vegard Opaas
Norwegia
193.0
Planica
1987
Piotr Fijas
Polska
194.0
Planica
1994
Toni Nieminen
Finlandia
203.0
Planica
1994
Espen Bredesen
Norwegia
209.0
Planica
1997
Espen Bredesen
Norwegia
210.0
Planica
1997
Lasse Ottesen
Norwegia
212.0
Planica
1999
Martin Schmitt
Niemcy
214.5
Planica
1999
Tommy Ingebrigtsen
Norwegia
219.5
Planica
2000
Thomas Hörl
Austria
224.5
Planica
2000
Andreas Goldberger
Austria
225.0
Planica
2003
Matti Hautamäki
Finlandia
227.5
Planica
2003
Matti Hautamäki
Finlandia
228.5
Planica
2003
Matti Hautamäki
Finlandia
231.0
Planica
2005
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
234.5
Planica
2005
Matti Hautamäki
Finlandia
235.5
Planica
2005
Bjoern Einar Romoeren
Norwegia
239.0
Planica
2011
Johan Remen Evensen
Norwegia
243.0
Vikersund
2011
Johan Remen Evensen
Norwegia
246.5
Vikersund
« powrót do strony głównej
Rekordy i statystyki
Rekordy i statystyki: Loty narciarskie

Rekordy i statystyki: Loty narciarskie

Kalendarium
Balthasar Schneider
Dzi¶ urodziny obchodz±:
Michaela Schmidt (1983)
Najbliższe zawody
28 listopada 2014 (pi±tek)
16:00
P¦ Kuusamo
seria próbna
17:00
P¦ Kuusamo
konkurs indywidualny
29 listopada 2014 (sobota)
14:30
P¦ Kuusamo
kwalifikacje
16:00
P¦ Kuusamo
konkurs indywidualny
4 grudnia 2014 (czwartek)
14:00
P¦ Lillehammer
odprawa techniczna K
16:00
P¦ Lillehammer
odprawa techniczna M
18:00
P¦ Lillehammer
trening/kwalifikacje K
5 grudnia 2014 (pi±tek)
10:00
P¦ Lillehammer
oficjalny trening M
14:15
P¦ Lillehammer
seria próbna K
15:15
P¦ Lillehammer
konkurs indywidualny K
Reklama
Typer - typuj wyniki skoków narciarskich
Reklama
krzesła biurowe Warszawa
Reklama
Skoki.tv - filmy o skokach narciarskichBlaster.pl - hosting, domeny, konta pocztowe, serwery wirtualne
Poznaj Skokinarciarskie.pl
Ranking polskich skoczków
Który z Polaków zasługuje na występ w Pucharze ¦wiata, a nie jest brany pod uwagę przez nasz sztab szkoleniowy?
Sonda
Którzy polscy skoczkowie powinni startować w P¦ 2014/15? (wybierz 6)
Kamil Stoch
Dawid Kubacki
Maciej Kot
Piotr Żyła
Jan Ziobro
Krzysztof Biegun
Bartłomiej Kłusek
Jakub Wolny
Klemens Murańka
Aleksander Zniszczoł
Andrzej Zapotoczny
Andrzej Stękała
Stefan Hula
Krzysztof Leja
Krzysztof Miętus
Grzegorz Miętus
Przemysław Kantyka
Jakub Kot
Łukasz Podżorski
Adam Ruda
Łukasz Rutkowski
inny skoczek
Cookies
Ten portal korzysta z plików cookies w celu umożliwienia pełnego korzystania z funkcjonalno¶ci serwisu, dopasowania reklam oraz zbierania anonimowych statystyk.
Obsługę cookies możesz wył±czyć w ustawieniach Twojej przegl±darki internetowej.
Korzystaj±c z serwisu wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z ustawieniami przegl±darki.
ukryj ten komunikat na stałe »
copyright © 2000-2012 Benefaktor.com, 2012-2014 10office.pl
Obserwuj Skokinarciarskie.pl na FacebookuObserwuj Skokinarciarskie.pl na TwitterzeRSS na Skokinarciarskie.pl - newsy o skokach narciarskich