Katharina Althaus i Ema Klinec uzyskały najlepsze rezultaty podczas treningów przed zawodami Letniej Grand Prix we Frenstacie. Polki plasowały się pod koniec stawki...
W pierwszej serii najlepszy wynik - 97 metrów przy wietrze 1,86 m/s pod narty - uzyskała Katharina Althaus. Niemka pokonała Maren Lundby (98 m; wiatr 2,13 m/s) i Evę Pinkelnig (94 m; wiatr 2,02 m/s i dłuższy rozbieg). W czołówce znalazły się także Słowenki - Ema Klinec (94 m), Nika Kriznar (90,5 m) i Jerneja Brecl (91,5 m).
Druga runda to już popis reprezentantek Słowenii - najlepszy rezultat uzyskała Ema Klinec (94,5 m - wiatr 0,89 m/s), która pokonała Nikę Kriznar (95 m - 1,34 m/s). Trzeci wynik należał do Jacqueline Seifriedsberger (93,5 m - wiatr 1,01 m/s), a w czołówce uplasowały się jeszcze Maren Lundby (93 m), Ursa Bogataj (93 m) i Juliane Seyfarth (90,5 m).
W treningach uczestniczyły Polki, które jednak nie odegrały pierwszoplanowych ról - Joanna Kil (58 i 59 m) oraz Anna Twardosz (59,5 oraz 68 m) uplasowały się pod koniec stawki z zerową notą.
W treningach nie wzięła udziału większość reprezentantek Japonii z Sarą Takanashi i Yuki Ito na czele.
Podczas treningów wiatr wiał pod narty, momentami podmuchy były dość silne (do 2,13 m/s). W trakcie pierwszej serii belka startowa była ustawiona w pozycjach dwunastej, czternastej i szesnastej; w trakcie drugiej - w szesnastej i osiemnastej.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Katharina Althaus
97.0
35.1
3
Eva Pinkelnig
94.0
34.8
6
Jerneja Brecl
91.5
24.8
7
Chiara Hoelzl
87.5
22.0
8
Jacqueline Seifriedsberger
86.0
21.6
9
Juliane Seyfarth
84.5
20.9
10
Spela Rogelj
85.5
20.5
11
Ursa Bogataj
87.0
20.2
12
Sofia Tikhonova
87.5
17.9
13
Xinyue Chang
84.0
15.6
14
Anna Odine Stroem
86.5
15.2
16
Daniela Vasilica Haralambie
82.0
10.6
17
Lucile Morat
81.0
10.2
Aleksandra Barantceva
73.0
6.5
20
Manuela Malsiner
78.0
3.4
21
Abigail Strate
79.5
1.2
22
Ramona Straub
69.0
0.0
Irina Avvakumova
74.0
0.0
Alexandra Kustova
76.5
0.0
Valentina Sderzhikova
76.5
0.0
Stepanka Ptackova
74.5
0.0
Lidiia Iakovleva
70.0
0.0
Elisabeth Raudaschl
65.0
0.0
Natasha Bodnarchuk
66.5
0.0
Barbora Blazkova
71.0
0.0
Michaela Rajnochova
46.0
0.0
Karolina Indrackova
62.5
0.0
Carina Alexandra Militaru
65.0
0.0
Marta Krepelkova
69.0
0.0
Andreea Diana Trambitas
61.5
0.0
52
Sara Takanashi
DNS
DNS
55
Kaori Iwabuchi
DNS
DNS
57
Nozomi Maruyama
DNS
DNS
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
3
Jacqueline Seifriedsberger
93.5
48.9
6
Juliane Seyfarth
90.5
43.2
7
Sofia Tikhonova
90.5
42.5
8
Aleksandra Barantceva
92.5
42.1
10
Eva Pinkelnig
86.5
41.5
11
Xinyue Chang
91.5
40.9
12
Anna Odine Stroem
91.5
39.6
13
Lucile Morat
86.5
30.8
15
Haruka Iwasa
86.5
29.1
16
Manuela Malsiner
85.0
26.5
17
Katharina Althaus
79.5
26.4
19
Chiara Hoelzl
82.0
25.7
Nozomi Maruyama
83.0
25.7
21
Irina Avvakumova
82.5
24.6
22
Alexandra Kustova
79.5
23.4
23
Daniela Vasilica Haralambie
79.5
22.7
24
Abigail Strate
77.0
18.4
25
Natalie Eilers
82.0
18.2
26
Ramona Straub
75.0
15.9
27
Nita Englund
78.0
15.4
28
Natasha Bodnarchuk
79.5
15.0
30
Barbora Blazkova
78.5
14.0
31
Lara Malsiner
74.0
13.3
33
Karolina Indrackova
75.0
12.6
34
Marita Kramer
78.0
11.7
35
Valentina Sderzhikova
71.5
9.7
36
Andreea Diana Trambitas
76.0
8.7
38
Lidiia Iakovleva
74.0
4.3
39
Stepanka Ptackova
72.0
4.2
40
Pauline Hessler
71.5
2.7
41
Gianina Ernst
69.5
2.5
43
Selina Freitag
72.0
1.4
44
Elisabeth Raudaschl
72.0
0.5
Michaela Rajnochova
54.0
0.0
Carina Alexandra Militaru
68.5
0.0
53
Sara Takanashi
DNS
DNS
56
Kaori Iwabuchi
DNS
DNS
57
Marta Krepelkova
DNS
DNS