Klemens Murańka okazał się najlepszy na treningu we Frenstacie, z kolei w serii próbnej najdłuższy skok oddał Maximilian Steiner.
W treningu najlepszy okazał się Klemens Murańka, który uzyskał 104 metry i wyprzedził Bartosza Czyża (99,5 m). Trzecie miejsce zajął Rok Tarman. Nieźle skakali też Thomas Lackner, Elias Tollinger i Aleksander Zniszczoł, który zajął 6-tą pozycję.
Z kolei w serii próbnej najdalej poleciał Maximilian Steiner, który zawsze dobrze spisuje się na treningach. Austriak uzyskał 104 metry i wyprzedził Piusa Paschke i Andreasa Schulera. Najlepszy z Polaków był Bartłomiej Kłusek, który ze skokiem na 98 metrów zajął 10-tą pozycję. Zniszczoł był 12-ty, Murańka 16-ty, a Ziobro 21-szy.
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Klemens Murańka
104.0
76.2
4
Thomas Lackner
101.5
65.2
5
Elias Tollinger
99.5
65.1
6
Aleksander Zniszczoł
95.5
63.4
7
Miran Zupancic
95.5
63.1
9
Andraz Pograjc
94.0
62.4
10
Pius Paschke
96.0
62.1
12
Andreas Schuler
92.0
61.7
13
Thomas Aasen Markeng
93.0
61.2
15
Sondre Ringen
95.5
60.5
16
Andreas Alamommo
94.5
60.2
18
Mika Schwann
98.5
58.8
19
Jonathan Learoyd
94.5
58.7
20
Maximilian Steiner
90.0
58.4
23
Cestmir Kozisek
92.0
56.6
24
Vojtech Stursa
97.5
56.4
25
Lukas Wagner
92.0
56.1
26
Matthew Soukup
94.5
55.4
28
Tomaz Naglic
94.5
54.3
29
Oscar P. Westerheim
96.5
54.2
30
Eetu Nousiainen
93.0
54.0
31
Clemens Leitner
92.0
53.6
32
Mikhail Maksimochkin
92.5
51.4
33
Marat Zhaparov
94.0
51.3
Roberto Dellasega
94.5
51.3
36
Pascal Kaelin
91.5
50.1
38
Aleksandr Bazhenov
90.5
48.8
39
Cedrik Weigel
90.0
48.3
40
Joshua Maurer
91.0
47.9
42
Frantisek Holik
93.0
47.4
43
Filip Sakala
84.0
46.7
44
Heung-Chul Choi
92.0
46.6
45
Philipp Raimund
88.5
45.5
46
Sabirzhan Muminov
89.5
44.0
47
Frans Taehkaevuori
89.0
43.7
48
Casey Larson
86.5
43.1
50
Martti Nomme
86.0
41.2
52
Yevgen Marusyak
87.5
40.0
53
Maximilian Schmalnauer
89.5
39.2
54
Giovanni Bresadola
85.5
37.7
55
Bartłomiej Kłusek
81.5
37.3
56
Justin Lisso
80.0
34.5
57
Thomas Roch Dupland
82.0
31.8
59
Michael Glasder
84.5
31.3
60
David Jirotka
86.0
30.2
61
Stepan Pasichnyk
86.0
29.3
62
Matias Braathen
83.0
28.6
63
Brian Wallace
82.0
28.3
64
Vitaliy Kalinichenko
79.0
27.5
65
Konstantin Sokolenko
77.5
23.0
66
Kevin Maltsev
81.0
21.8
67
Maksim Sergeev
74.5
17.3
69
Sorin Iulian Pitea
DNS
DNS
71
Radu Mihai Pacurar
DNS
DNS
72
Daniel Andrei Cacina
DNS
DNS
73
Viktor Polasek
DNS
DNS
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Maximilian Steiner
104.0
67.6
2
Pius Paschke
102.0
64.6
3
Andreas Schuler
101.0
63.9
4
Miran Zupancic
100.0
63.0
6
Tomas Vancura
102.0
59.7
10
Bartłomiej Kłusek
98.0
57.8
11
Thomas Aasen Markeng
95.0
57.4
12
Aleksander Zniszczoł
96.0
57.2
13
Thomas Lackner
93.5
56.2
Oscar P. Westerheim
96.0
56.2
16
Klemens Murańka
95.0
54.9
18
Marat Zhaparov
97.0
53.5
20
Sondre Ringen
90.5
52.0
Cestmir Kozisek
95.0
51.4
23
Elias Tollinger
90.5
50.8
25
Matthew Soukup
93.5
50.4
27
Andraz Pograjc
95.5
50.1
28
Casey Larson
94.0
49.7
Philipp Raimund
97.0
49.7
30
Joshua Maurer
97.0
49.5
31
Lukas Wagner
95.0
49.0
32
Pascal Kaelin
96.5
47.4
33
Bartosz Czyż
90.0
46.9
34
Frantisek Holik
91.0
45.7
35
Frans Taehkaevuori
94.0
45.0
36
Damian Lasota
91.5
44.8
38
Tomaz Naglic
89.0
43.9
Mikhail Maksimochkin
93.0
43.9
40
Vitaliy Kalinichenko
94.0
43.4
41
Sabirzhan Muminov
85.0
42.7
42
Filip Sakala
90.0
41.8
Jonathan Learoyd
88.0
41.8
44
Andreas Alamommo
89.0
41.5
46
Mika Schwann
91.0
40.9
47
Roberto Dellasega
91.0
40.2
48
Cedrik Weigel
88.0
40.0
49
Clemens Leitner
88.0
39.8
50
Aleksandr Bazhenov
86.5
39.2
Giovanni Bresadola
85.5
39.2
52
Maximilian Schmalnauer
89.0
38.7
53
Eetu Nousiainen
82.5
38.0
54
Martti Nomme
84.5
36.6
55
Justin Lisso
84.0
35.0
56
Yevgen Marusyak
87.0
33.9
61
Matias Braathen
80.5
24.2
62
Thomas Roch Dupland
75.0
24.1
64
Stepan Pasichnyk
78.0
22.6
65
Kevin Maltsev
76.5
20.4
66
Konstantin Sokolenko
75.5
15.3
67
Michael Glasder
70.0
10.5
68
Heung-Chul Choi
67.0
1.0
69
Brian Wallace
64.5
0.8
70
David Jirotka
66.5
0.0
71
Sorin Iulian Pitea
DNS
DNS
72
Radu Mihai Pacurar
DNS
DNS
73
Daniel Andrei Cacina
DNS
DNS
74
Viktor Polasek
DNS
DNS