Od sezonu letniego 2023 Puchar Kontynentalny i FIS Cup kobiet zostały zastąpione nowym cyklem - Pucharem Interkontynentalnym. Poniższe informacje należy więc traktować jako archiwalne.

Historia Pucharu Kontynentalnego kobiet (Ladies CoC) zaczyna się na przełomie maja i czerwca 2004 roku, kiedy to podczas dorocznej konferencji Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w Miami postanowiono powołać oficjalną serię konkursów dla kobiet. Na potrzeby LCOC ułożono odrębny regulamin. Pod koniec czerwca na specjalnym posiedzeniu w Villach przyjęto terminarz zawodów. W tej kwestii niewiele się zmieniło - dziewczęta będą rywalizować w tradycyjnych miejscach. Na pierwszy przystanek COC w sezonie 2004/2005 wyznaczono amerykańskie Park City. Kolejne konkursy odbędą się dopiero w lutym i obejmą zawody z cyklu Grand Prix. Na zakończenie sezonu dziewczęta wystartują w prestiżowym konkursie na skoczni Holmenkollen. W przyszłości planuje się rozszerzenie kalendarza COC o konkursy we Włoszech i Słowenii, które miałyby się odbywać jeszcze pod koniec roku kalendarzowego. Konkursów jest na razie niewiele, co wynika ze względów praktycznych. Wiele zawodniczek jest jeszcze w wieku szkolnym, a i te starsze nie mają możliwości utrzymać się ze skoków narciarskich, zatem bardzo częste starty byłyby dla nich niemożliwe.

Limit startowy na LCOC wynosi dziesięć zawodniczek z każdej federacji, przy czym gospodarze mają prawo dwa razy do roku wystawić dodatkową grupę narodową w liczbie dziesięciu skoczek. Jednocześnie FIS zastrzega, że by konkurs LCOC był ważny, muszą w nim wystartować reprezentantki co najmniej pięciu krajów. Zwyziężczyni klasyfikacji generalnej LCOC zostanie wyłoniona dzięki identycznemu systemowi punktów jak w męskich zawodach (1. miejsce - 100 punktów, 30. miejsce - 1 punkt). Do tej samej klasyfikacji wliczone zostaną konkursy letnie i zimowe.

Taki sam jak u mężczyzn jest również sposób rozgrywania konkursów - do drugiej serii skoków przejdzie tylko 30 zawodniczek. Dla najlepszych sześciu przewidziano nagrody pieniężne - w sezonie 2004/2005 będzie to 1500 franków szwajcarskich do podziału. Wciąż nie ma decyzji co do tego, czy w skokach kobiet będzie obowiązywał wskaźnik BMI. Na razie podczas LCOC w Park City nie przeprowadzono kontroli. BMI raczej na pewno zostanie wprowadzone, trzeba jednak najpierw zadecydować, czy będzie miał on taką samą wartość jak u mężczyzn.