W poprzedni weekend, kiedy w Polsce największe zainteresowanie towarzyszyło Mistrzostwom Polski rozgrywanym w Zakopanem, walkę o miano najlepszego skoczka w kraju toczyli także Estończycy. Zawody zostały rozegrane w miejscowości Otepaa. Jest to największe centrum sportów zimowych w Estonii, tam też znajduje się największa w kraju skocznia K70, pokryta nowoczesnym igelitem. W mistrzostwach zwyciężył Jens Salumae. Skoczył 70 metrów w pierwszej serii, w drugiej do punktu K zabrakło mu tylko pół metra. Niewiele gorzej spisywał się Jaan Juris. Prowadził on po pierwszej kolejce, po skoku 71-metrowym. W drugiej próbie uzyskał "tylko" 67 metrów i musiał zadowolić się drugą lokatą. Na najniższym stopniu podium stanął Vahur Tasane, po skokach na odległość 64,5 i 63,5 metra.
1. Jens Salumae (Otepaa Sukl) 232,9 (70,0/69,5)
2. Jaan Juris (Otepaa SpKl) 226,6 (71,0/67,0)
3. Vahur Tasane (Nomme Sukl) 200,6 (64,5/63,5)
4. Egert Malts (Otepaa Spkl) 177,2 (59,6/61,5)
5. Tambet Pikkor (Spordimaailm) 168,3 (60,0/56,5)
6. Vaiko Lettoja (SK Telemark) 168,1 (58,0/60,0)

Dzień później, w niedzielę rozegrane zostały mistrzostwa w kombinacji norweskiej. Po skokach prowadził srebrny medalista z konkursu skoków - Jaan Juris, przed Egertem Maltsem (4. lokata w sobote) i Vahurem Tasanem, brązowym medalistą mistrzostw w skokach. Ostatecznie to on okazał się najlepszy w kombinacji, uzyskując czwarty czas biegu. Ze stratą 25 sekund do mety przybiegł Vaiko Leetoja (4. po skokach), brązowy medal zdobył Egert Malts, który na mecie pojawił się 34 sekundy za zwycięzcą. Prowadzący po skokach z przewaga 1 minuty i 50 sekund nad drugim zawodnikiem Jaan Juris w biegu był dopiero 9. i ostatecznie zajął 4. miejsce w kombinacji ze stratą 2 minut i 19 sekund.

1. Vahur Tasane (Nomme Sukl) 0:00
2. Vaiko Leetoja (SK Telemark) 0:25
3. Egert Malts (Otepaa Spkl) 0:34
4. Jaan Juris (Otepaa Spkl) 2:19
5. Arno Halapuu (Voru SpKo) 2:55
6. Alar Asukull (Voru SpKo) 4:24