W drugiej serii skoki były znacznie dalsze, a do wygrania treningu potrzebna była odległość 109,5 metra - tyle uzyskał Nejc Dezman (25. belka). Tuż za nim uplasował się inny Słoweniec, Jaka Hvala (109 m z belki 23.), a za ich plecami znaleźli się Klemens Murańka (107,5 m) i Aleksander Zniszczoł (107 m) - obaj nasi reprezentanci startowali z 22. belki. Z takiego samego rozbiegu Bartłomiej Kłusek uzyskał 103,5 m (10.), Tomasz Byrt - 102 m (15.), a Grzegorz Miętus - 98 m (21.).
Konkursy o mistrzostwo świata juniorów - zarówno dziewcząt, jak i chłopców - już jutro. Panie będą rywalizować od południa, panowie - o godziny 17.
Wyniki I treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Aleksander Zniszczoł
102.5
2
Phillip Sjoeen
102.0
3
Simen Grimsrud
101.5
Tomasz Byrt
101.5
5
Christoph Stauder
101.0
6
Klemens Murańka
100.5
7
Bartłomiej Kłusek
99.5
8
Stefan Kraft
99.0
Anze Lanisek
99.0
Nejc Dezman
99.0
11
Lukas Mueller
98.5
12
Mats Sohagen Berggaard
97.5
Jaka Hvala
97.5
14
Johann Forfang
95.5
15
Espen Roee
95.0
16
Pascal Sommer
94.5
17
Ivan Lanin
93.0
Rok Justin
93.0
Pascal Egloff
93.0
20
Sebastian Klinga
92.5
21
Clemens Aigner
92.0
Miika Ylipulli
92.0
Michael Dreher
92.0
Grzegorz Miętus
92.0
25
Tobias Lugert
91.5
Alexander Shuvalov
91.5
27
Stephan Leyhe
91.0
Peter Frenette
91.0
29
Reruhi Shimizu
90.5
Alexey Romashov
90.5
31
Milos Kadlec
90.0
Siim-Tanel Sammelselg
90.0
Ronan Lamy Chappuis
90.0
Jan Maylaender
90.0
Federico Cecon
90.0
36
Ulrich Wohlgenannt
89.5
Jarkko Määttä
89.5
Yevgeniy Levkin
89.5
39
Tobias Loeffler
89.0
Grigoriy Leontyev
89.0
41
Eric Mitchell
88.5
Adrian Schuler
88.5
43
Mikhail Maksimochkin
88.0
44
Sabirzhan Muminov
87.5
45
Dusty Korek
87.0
Kanta Takanashi
87.0
Brian Wallace
87.0
48
Oldrik van den Aalst
86.5
Anze Semenic
86.5
Christian Friberg
86.5
51
Vojtech Stursa
86.0
Shingo Nishikata
86.0
53
Juho Ojala
85.0
Michael Lunardi
85.0
55
Antti Määttä
84.5
56
Ruben de Wit
84.0
57
Faik Yuksel
83.5
Martti Nomme
83.5
Luca Egloff
83.5
Patrik Lichy
83.5
William Rhoads
83.5
62
Benjamin Raffort
82.5
Yukiya Sato
82.5
Remus Tudor
82.5
Sorin Iulian Pitea
82.5
66
Nicolas Gonthier
82.0
67
Tomas Friedrich
80.5
68
Deyan Funtarov
79.0
69
Hubert Blaha
78.0
70
Sacha Gardet
77.0
71
Vit Hacek
76.5
72
Daniel Simov
74.0
73
Zeno di Lenardo
72.0
74
Akos Szilagyi
70.0
75
George Shubitidze
DNS
76
Artur Sarkisiani
DNS
Wyniki II treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Nejc Dezman
109.5
2
Jaka Hvala
109.0
3
Klemens Murańka
107.5
4
Aleksander Zniszczoł
107.0
5
Christoph Stauder
106.5
6
Phillip Sjoeen
105.5
7
Pascal Sommer
105.0
8
Stefan Kraft
104.0
Mats Sohagen Berggaard
104.0
10
Simen Grimsrud
103.5
Bartłomiej Kłusek
103.5
12
Espen Roee
103.0
13
Ulrich Wohlgenannt
102.5
Anze Lanisek
102.5
15
Tomasz Byrt
102.0
Rok Justin
102.0
17
Pascal Egloff
101.5
18
Lukas Mueller
101.0
19
Reruhi Shimizu
99.5
20
Johann Forfang
98.5
21
Federico Cecon
98.0
Grzegorz Miętus
98.0
Alexey Romashov
98.0
24
Jarkko Määttä
97.5
25
Adrian Schuler
97.0
26
Milos Kadlec
96.5
Michael Dreher
96.5
28
Tobias Lugert
96.0
29
Miika Ylipulli
95.5
Luca Egloff
95.5
31
Tobias Loeffler
95.0
32
Clemens Aigner
94.5
Stephan Leyhe
94.5
Sabirzhan Muminov
94.5
Mikhail Maksimochkin
94.5
36
Jan Maylaender
94.0
Kanta Takanashi
94.0
Yevgeniy Levkin
94.0
39
Alexander Shuvalov
93.0
Peter Frenette
93.0
41
Siim-Tanel Sammelselg
92.5
Sebastian Klinga
92.5
Ivan Lanin
92.5
44
Vojtech Stursa
92.0
45
Anze Semenic
91.0
46
Dusty Korek
90.5
47
Faik Yuksel
88.5
Juho Ojala
88.5
Shingo Nishikata
88.5
50
Martti Nomme
88.0
Ronan Lamy Chappuis
88.0
52
Remus Tudor
87.0
Brian Wallace
87.0
54
Antti Määttä
86.5
Grigoriy Leontyev
86.5
Patrik Lichy
86.5
57
Eric Mitchell
86.0
Michael Lunardi
86.0
59
Benjamin Raffort
85.0
Nicolas Gonthier
85.0
61
Sorin Iulian Pitea
84.5
62
Tomas Friedrich
84.0
William Rhoads
84.0
Christian Friberg
84.0
65
Ruben de Wit
83.5
66
Vit Hacek
82.5
67
Deyan Funtarov
82.0
68
Hubert Blaha
81.5
Yukiya Sato
81.5
70
Zeno di Lenardo
80.5
71
Sacha Gardet
80.0
72
Daniel Simov
79.5
73
Akos Szilagyi
73.5
74
George Shubitidze
DNS
75
Artur Sarkisiani
DNS
76
Oldrik van den Aalst
DNS