Willingen po raz siódmy okazało się zwycięzcą plebiscytu na najlepszego gospodarza cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Drugie miejsce przypadło niemieckiemu ośrodkowi Oberstdorf, a trzecie zajął Innsbruck.

Willingen zostało wybrane przez dziennikarzy "Forum Nordicum" oraz ekspertów z 14 krajów z obu Ameryk, Azji i Europy. Za Oberstdorfem i Innsbruckiem, czwartym miejscem musieli zadowolić się organizatorzy z Garmisch-Partenkirchen (Niemcy). Na 5. pozycji był Engelberg (Szwajcaria), a na szóstym Kuusamo (Finlandia). Zakopane zajęło w tym rankingu dopiero 10. miejsce.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku Zakopane zajęło ostatnie - 15 miejsce (48 pkt.), a wygrał Oberstdorf (Turniej Czterech Skoczni) (105 pkt.).

- Tradycyjnie organizatorzy utrzymywali wysokie standardy, tak jak w przeszłości, ale zimą ciężko się pracuję w tych miejscach, aby zapewnić najlepszy standard usług. Liczba akredytowanych dziennikarzy zmalała, ale wzrosły warunki pracy profesjonalnych dziennikarzy i w ten sposób redukują się koszty związane z organizacją. - powiedział Uwe Jentzsch, prezes Forum Nordicum.