W Ruce (Kuusamo) rozpoczął się tradycyjny letni fiński cykl skoków. Znany wcześniej jako Veikkaus Tour, od tego roku rozgrywany pod nazwą Finnjumping Cup, składa się z czterech lipcowych konkursów indywidualnych oraz zaplanowanych na koniec września letnich Mistrzostw Finlandii. Jak zawsze, zawody przeprowadzane są w kategorii ogólnej oraz do lat osiemnastu.
W pierwszym konkursie na skoczni K120 w Ruce triumfował nieoczekiwanie Juha-Matti Ruuskanen, zaś miejsca na podium zajęli Olli Muotka i Kai Kovaljeff. 25-latek z Kuopio zwyciężył przewagą kolejno siedmiu i dziesięciu punktów, otrzymując za oba skoki bardzo wysokie noty sędziowskie.

Rozczarowały gwiazdy reprezentacji: Harri Olli uplasował się dopiero na szóstej, zaś Matti Hautamäki na siódmej pozycji.