Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Stefan Hula (113,5 m - 23 miejsce). Pół metra bliżej lądował Adam Małysz (25 lokata), dalej znaleźli się Kamil Stoch (35 - 109 m) i Krzysztof Miętus (89,5 m - pozycja 63).
Z udziału w treningu zrezygnowali m. in. Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Stefan Thurnbichler i Matti Hautamaeki.
Jury konkursu zarządziło przerwę w skokach do 13:15. Wtedy podejmie decyzję, czy odbędą się druga seria treningowa i kwalifikacje.
Wyniki treningu
zawodnik
kraj
odl.
1
Martin Koch
135.0
2
Martin Schmitt
125.5
3
Michael Uhrmann
124.0
Anders Jacobsen
124.0
Ville Larinto
124.0
6
Robert Kranjec
122.5
7
Mario Innauer
122.0
8
Thomas Morgenstern
121.5
Michael Neumayer
121.5
10
Jernej Damjan
121.0
11
Sebastian Colloredo
119.5
David Unterberger
119.5
13
Janne Ahonen
119.0
14
Tom Hilde
118.5
Manuel Fettner
118.5
16
Markus Eggenhofer
118.0
17
Wolfgang Loitzl
117.5
18
Johan Remen Evensen
116.5
Andreas Küttel
116.5
20
Matti Hautamäki
115.5
21
Simon Ammann
114.5
22
Emmanuel Chedal
114.0
Kenneth Gangnes
114.0
24
Lukas Mueller
113.5
Stefan Hula
113.5
26
Adam Małysz
113.0
Andreas Strolz
113.0
28
Noriaki Kasai
112.5
Andreas Wank
112.5
Richard Freitag
112.5
31
Mitja Meznar
111.5
32
Jakub Janda
111.0
33
Nicholas Alexander
110.5
Michael Hayboeck
110.5
35
Fumihisa Yumoto
110.0
36
Kamil Stoch
109.0
37
Dimitry Vassiliev
108.0
Shohei Tochimoto
108.0
Pavel Karelin
108.0
40
Pascal Bodmer
107.5
41
Lukas Hlava
106.5
42
Harri Olli
105.0
43
Peter Prevc
104.0
44
Kalle Keituri
103.5
Roman Koudelka
103.5
46
Ilja Rosliakov
103.0
Remi Francais
103.0
48
Björn Einar Romören
102.5
Roar Ljoekelsoey
102.5
Kai Kovaljeff
102.5
David Lazzaroni
102.5
52
Fredrik Balkasen
102.0
53
Nikolay Karpenko
100.5
54
Heung Chul Choi
100.0
55
Denis Kornilov
99.5
56
Taku Takeuchi
99.0
57
Daiki Ito
97.5
Maximilian Mechler
97.5
59
Pascal Egloff
96.5
60
Martin Cikl
96.0
61
Andrea Morassi
94.0
62
Volodymyr Boschuk
93.5
63
Hyun Ki Kim
93.0
64
Krzysztof Miętus
89.5
Vincent Descombes Sevoie
89.5
Tomas Zmoray
89.5
Christopher Lamb
89.5
Radik Zhaparov
89.5
Vitaliy Shumbarets
89.5
70
Carl Nordin
76.0
71
Gregor Schlierenzauer
DNS
72
Andreas Kofler
DNS
73
Stefan Thurnbichler
DNS
74
Vladimir Zografski
DNS
75
Bogomil Pavlov
DNS