Wielkimi krokami zbliża się koniec roku 2009 - poniżej najistotniejsze wydarzenia w skokach narciarskich.
Styczeń
Wolfgang Loitzl po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Drugi był Simon Ammann, a trzeci Gregor Schlierenzauer.

Luty
Mistrzem świata na skoczni normalnej w Libercu został Wolfgang Loitzl, kolejne miejsca na podium zajęli Gregor Schlierenzauer i Simon Ammann. Kamil Stoch był czwarty. Po jednoseryjnym konkursie na skoczni HS-134 zwycięzcą został Andreas Kuettel. Srebro zdobył Martin Schmitt, zaś brąz przypadł Andersowi Jacobsonowi. Drużynowo mistrzostwo wywalczyli Austriacy przed Norwegami i Japończykami. Polacy zajęli bardzo dobre czwarte miejsce. Pierwszą mistrzynią świata w skokach została Lindsey Van.

Marzec
Na początku miesiąca jeden z najlepszych skoczków w historii Janne Ahonen po rocznej przerwie ogłosił swój powrót do skakania.
Po ostatnich zawodach Pucharu Świata w Planicy kryształowa kula powędrowała do Gregora Schlierenzauera. Prócz niego na "pudle" stanęli jeszcze Simon Ammann i Wolfgang Loitzl.

Sierpień
Rozpoczął się cykl Letniej Grand Prix.

Wrzesień
Zakończenie sportowej kariery ogłosił Norweg Lars Bystoel.

Październik
W klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix zwyciężył Simon Ammann, za nim uplasowali się Robert Kranjec i Adam Małysz.

Listopad
Rozpoczął się kolejny sezon Pucharu Świata. Pierwsze zawody drużynowe wygrali Austriacy. Indywidualnie najlepszy był Bjoern Einar Romoeren.

Obszerne podsumowanie roku 2009 w skokach narciarskich już wkrótce na łamach Skokinarciarskie.pl!