5. września na obiektach w Gibswil rozegrano Mistrzostwa Szwajcarii dzieci i juniorów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Podczas zawodów panowały idealne warunki pogodowe.
W kategorii do lat dwunastu na skoczni K15 zwyciężyła Gianina Ernst z klubu w Einsiedeln, oddając skoki na odległość 16,5 oraz 15 metrów. Drugie miejsce zajął Lars Kindlimann (15 i 16 m). Na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Vonbank (15 i 15,5 m).

W tej samej kategorii wiekowej na skoczni K28 wygrał Manuel Fuchs (22,5 i 23 m), wyprzedzając Kevina Romanga (dwukrotnie 20,5 m) oraz Eliję Schelberta (19,5 i 20m).

Na skoczni K28 rozegrano także konkurs skoczków do lat czternastu. Wzięło w nim udział jedynie czterech zawodników. Zwycięstwo odniósł Luca von Grünigen, który uzyskał odległości 22 oraz 22,5 metra.

Wśród juniorów rywalizację wygrał Pascal Kälin skokami o długości 64 i 62,5 m. Wyprzedził Guillaume'a Berneya (63,5 i 62,5 m) oraz Oliviera Ankena (63 i 61 m). Kälin zwyciężył także w zawodach kombinatorów norweskich.

Pasjonujący konkurs rozegrali zawodnicy w kategorii do lat szesnastu. Kandydatami do medali byli Luca Egloff, Björn Fischer, Andreas Schuler i Fabian Waldis. Tytuł zdobyty poprzedniego lata obronił rekordzista skoczni, Andreas Schuler, skacząc 64 i 62,5 m. Drugi był Luca Egloff (60 i 63m), a na najniższym stopniu podium stanął Fabian Waldis (61 i 60 m).

Pełne wyniki konkursów skoków narciarskich tutaj.
Pełne wyniki konkursów kombinacji norweskiej tutaj.