Adam Małysz po raz drugi z rzędu został wyróżniony tytułem "Króla Nart". Tytuł przyznawany jest przez znanych dziennikarzy sportowych, specjalizujących się w tematyce narciarstwa klasycznego i biathlonu tzw.: Forum Nordicum. Polak uzyskał od 50 dziennikarzy 386 punktów i wyprzedził o 74 punkty triumfatorkę Pucharu Świata w biegach narciarskich - Bente Skari (Norwegia). Trzecie miejsce w plebiscycie zajął zwycięzca PŚ w kombinacji norweskiej Niemiec Ronny Ackermann. Polak zwyciężył po raz drugi, ale tym razem nie miał aż tak znacznej przewagi jak dwa lata temu. Wśród 22 nominowanych zawodników liczyła się jednak tylko trójka - podobnie jak w zeszłym roku. Forum Nordicum trzeci raz z rzędu przyznało najwyższy tytuł skoczkowi narciarskiemu. Rok temu najlepszy był Sven Hannawald.